Divadlo Za plotem | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 25.5.

Spolek Taška Kladno

Spolek Taška Kladno

14:00 - 14:20 | Divadlo Za plotem

Věci v pohybu

Věci v pohybu…taneční projekt umělců s mentálním a kombinovaným postižením na autorskou hudbu držitelky ceny Anděl Martiny Trchové a Patrika Henela oceněný na mezinárodních festivalech hendikepovaných umělců Mental Power 2018 ( klip ), Lodž, Polsko 2019 live show a Galavečeru Emil Open 2019, Evropských sportovních hrách hendikepované mládeže v Brně.
2024 premiéra další části zamýšlené trilogie Věci v pohybu II. exkluzivně na Mezi Ploty…

Zavřít
Nadace BONA - dokument

Nadace BONA – dokument

15:00 - 15:45 | Divadlo Za plotem

Dokument zdůrazňuje vznik a historii Nadace BONA, kterým vás provede Kamil Rain. Mezi další významné osobnosti, které v pořadu vysvětlí důvod vzniku a činnost nadace jsou: Mgr. Filip Vrbický – výkonný ředitel Nadace BONA, MUDr. Zdeněk Bašný – bývalý ředitel PN Bohnice, 1. prezident Nadace BONA a MUDr. Martin Hollý, MBA – bývalý ředitel PN Bohnice, člen správní rady Nadace BONA. Během 20 minut se dozvíte, jaká je hlavní poslání Nadace BONA, jakým způsobem kooperuje s PN Bohnice a především její hlavní cíl – pomoci lidem s duševním onemocněním se osamostatnit a zpátky začlenit do běžné společnosti.

Zavřít
Sklep Orchestra

Sklep Orchestra

21:00 - | Divadlo Za plotem

Písničky Divadla Sklep

Hudební hity legendárního Divadla Sklep v podání samotných autorů, hudebníků divadla a vzácných hostů. Písničky, které znějí v uších už dlouhá léta.
Zpívají: Lenka Vychodilová, Marta Marinová a Hanka Navarová. Hudební doprovod: David Noll, Jaroslav Vaculík, Vladimír Vytiska, Roman Fojtíček, Pavel Skála a speciální host.

Galerie

Zavřít

Neděle 26.5.

NÚDZ -

NÚDZ – „Duševní zdraví a nemoc ve virtuálním světě“

15:00 - | Divadlo Za plotem

Chcete si vyzkoušet jak reagujete při pobytu ve výškách či v letadle, v kontaminovaném prostředí nebo v blízkosti pavouků? Díky doprovodnému programu, který organizuje výzkumné centrum VR Národního ústavu duševního zdraví si budou moci účastníci festivalu Mezi Ploty vyzkoušet ukázky různých programů ve virtuální realite (VR). Tyto virtuální aplikace z dílny NUDZ a spolupracujících pracovišť mají své uplatnění v prevenci kognitivního deficitu, v expoziční terapii různoprodých fobií, obsedantně-kompulzivní poruchy či v terapii jiných duševních onemocnění. Odolejte svému strachu. Přijďte s námi pobýt na střeše mrakodrapu, v přeplněném metru nebo se posaďte na špinavém záchodě. Vyzkoušejte své navigační schopnosti ve virtuálním městě, otestujte svojí paměť nebo se pokuste co nejrychleji zbavit otravných much ve virtuální kuchyni.

Zavřít
Bohnická divadelní společnost

Bohnická divadelní společnost

20:00 - | Divadlo Za plotem

POUTI BLÁZNŮ
Přijměte pozvání na dobrodružnou výpravu kolem duše a zpět. Autorská performance Pouti bláznů je především osobitou, groteskní zpovědí herců s dlouhodobou zkušeností psychiatrické léčby. Příběh naší nejnovější výpravné inscenace rozehrává odvěké stigma, protipóly takzvaného duševního zdraví, bláznovství a nemoci napříč kulturou a historií.
„Evropský člověk má od hlubokého středověku vztah k čemusi, co neurčitě nazývá Šílenstvím, Slabomyslností, Pomateností (…) Vztah Rozum–Nerozum představuje jednu ​z originálních dimenzí západní kultury.“ M. Foucault, Dějiny šílenství

Režie Vendula Kodetová, pohybová spolupráce Vendula Burger, výprava Andrea Králová, video Marek Dušák.
Hrají: Petr Korpas, David Konopáč, Jan Pellar, Magdaléna Pražáková, Robin Stron, Poppy Šabatová a Boris Tůma.

BDS je otevřená, experimentální formace herců se zkušeností psychiatrické léčby a profesionálních divadelníků, založená v roce 1991 v Psychiatrické léčebně v Bohnicích. Od roku 1996 soubor sídlí a zkouší v kulturně sociálním centru Studio Citadela v centru Prahy a je také tradičním účinkujícím festivalu Mezi ploty.

Galerie

Zavřít

Změna programu vyhrazena.