Mezi ploty | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 25.5.

Bubeníci a přátelé

Bubeníci a přátelé

12:20 - 12:40 | Divadelní rodinná scéna

Co se stane, když bubeník potká popelnici, tyč, pokličku nebo igeliťák? A co když se takových bubeníků sejde patnáct a ještě k tomu přidají špetku divadla, kapku komedianství a horu legrace? Ano, to jsou Bubeníci & přátelé.

Zavřít
Jak číst hmatem a ušima

Jak číst hmatem a ušima

12:30 - | Dílny a workshopy

Přijďte si k nám vyzkoušet napsat slova, větu nebo „zašifrovanou zprávu“ na Pichtově psacím stroji a pomocí Pražské tabulky. Také si můžete zasoutěžit v poznávání věcí po hmatu.

Knihovna a tiskárna pro nevidomé K. E. Macana

Zpřístupňujeme prostřednictvím Braillova písma, zvukových záznamů, reliéfní grafiky a digitálních textů informace nevidomým a těžce zrakově postiženým čtenářům. Jsme národní kulturně-osvětovou instituci pro nevidomé. Své fondy si z velké části vytváříme sami – ať už načítáním knih v našich studiích, přepisováním a tiskem v Braillově písmu nebo převáděním obrazů do reliéfní grafiky.

www.facebook.com/KTN.K.E.Macana
Zavřít
Jan Jareš

Jan Jareš

12:30 - 13:15 | Buskerská scéna

Jan Jareš, zpěvák, klavírista, vítěz hitparády Českého rozhlasu, laureát Výroční ceny Legenda nočního proudu. A také jediný nevidomý absolvent Pražské konzervatoře v historii školy. Jeho vystoupení přinášejí ojedinělý hudební zážitek ve spojení s inspirujícím životním příběhem. Na koncertě uvede písně z vlastního repertoáru i známé skladby české a světové populární hudby.

Video

Zavřít
Prevence #odhlavykpate - Vaše RUCE. Vaše POZORNOST. Váš ČAS. To jsou vaše nejmocnější ZBRANĚ. Naučíme vás je používat.

Prevence #odhlavykpate – Vaše RUCE. Vaše POZORNOST. Váš ČAS. To jsou vaše nejmocnější ZBRANĚ. Naučíme vás je používat.

12:30 - | Dílny a workshopy

Naučíme vás vnímat komplexně signály vašeho zdraví při nácviku SAMOVYŠETŘENÍ nádorových onemocnění od hlavy k patě. Budete si moci prohlédnout a vyzkoušet různé paruky z našeho projektu Putovní paruka. Seznámíme vás s našimi službami pro rodiny, ve kterých maminky onemocněly rakovinou. Vaše děti se zatím zabaví v tvořivých dílničkách.

Maminy s rakovinou

Víte, že rakovina postihne v ČR každou třetí osobu? Pomáháme maminkám, kterým do života vstoupila rakovina. Náročná léčba i následný návrat k životu po nemoci s sebou přinášejí řadu specifických problémů v rodinné, zdravotní a také psychosociální oblasti. Poskytujeme podporu i praktickou pomoc nejen maminkám, ale i jejich rodinám.

maminysrakovinou.cz
Zavřít
Vyrob si svůj náramek a pomoz znevýhodněným a nemocným dětem

Vyrob si svůj náramek a pomoz znevýhodněným a nemocným dětem

12:30 - | Dílny a workshopy

V rámci festivalu bude na našem stánku probíhat veřejná sbírka na podporu talentovaných dětí z dětských domovů, jejich hudebních aktivit a rozvoje nadání v rámci projektu Dejme šanci dětem a k podpoře realizace rekondičních pobytů pro děti a mládež léčených transplantací kostní dřeně ve FN Motol v Praze.

Charita dětem z.s.

Posláním naší organizace je materiálně a finančně pomáhat dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí a dětem s různými nemocemi a handicapy.

charitadetem.cz
Zavřít
Aktivizací proti Alzheimerovi

Aktivizací proti Alzheimerovi

12:30 - | Dílny a workshopy

Přijďte si procvičit a posílit své mozkové závity tak, jako je procvičují naši klienti! Můžete si u nás koupit i Aloisovy ponožky, každou jinou, obě krásné.

Centrum Seňorina, z.s.

Pomáháme lidem s Alzheimerovou nemocí a jejich rodinám prožít ještě radostný čas. Poskytujeme kvalitní ambulantní a pobytové odlehčovací služby v centru Prahy pro klienty s Alzheimerovou nemocí a dalšími typy demence. Jsme komorní rodinné zařízení založené na Montessori principech s bohatým aktivizačním programem, který podporuje co nejdelší zachování kognitivních schopností.

www.centrum-senorina.cz
Zavřít
Jóga pro děti a dospělé

Jóga pro děti a dospělé

12:30 - | Dílny a workshopy

Jóga pro děti – 30 minut dětské jógy – zábavnou formou si procvičíme dech, naučíme se několik jógových pozic, které zasadíme do příběhu a nakonec si uvolníme tělíčka.
Hatha yoga pro dospělé – během 45 minut se prohřejeme, uvolníme a nabijeme energií. Lekce bude určená začátečníkům i pokročilým. Budeme cvičit podle svých schopností a možností. Pro radost.

Jóga s Bárou Jankovou

Ve své jógové praxi se věnuji práci s tělem i myslí. Vystudovala jsem Ph.D, abych se nyní věnovala tělu, mysli a tomu, co můžeme sami ovlivnit. Miluji pohyb, tradici a lidi.

www.taneczivota.com/jóga-a-relaxace-pro-děti-i-dospělé
Zavřít
Přijďte si vybrat výrobek z našich chráněných dílen - šicí, korálkové, papírenské nebo výtvarné.

Přijďte si vybrat výrobek z našich chráněných dílen – šicí, korálkové, papírenské nebo výtvarné.

12:30 - | Dílny a workshopy

Najdete u nás výrobky lidí se zkušeností s duševním onemocněním – např. šité hračky (stegosaury a jiné), bižutérii z korálků, kašírované loutky a ozdobné závěsy, dárkové tašky, obrázky na plátně a další.

Dobré místo, z.s.

Sídlíme v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice a nabízíme volnočasové vyžití pro její pacienty. Našim posláním je podpora zotavení lidí s duševním onemocněním. Nabízíme možnost rozhovoru s našimi peery a účast na šicí, kreativní, korálkové nebo výtvarné dílně, které jsou také vedené peery. Vydáváme časopis Na scestí a provozujeme weby s tématikou života s duševním onemocněním: offtheroad.cz, lidemezilidmi.cz a pravonaintimitu.cz.

www.dobre-misto.cz/
Zavřít
Přijďte si koupit něco pro radost nebo vyrobit dárek pro sebe nebo druhé.

Přijďte si koupit něco pro radost nebo vyrobit dárek pro sebe nebo druhé.

12:30 - | Dílny a workshopy

Výrobte si přívěšek a klíčenku z filcu. Pokud si chcete raději něco koupit, podpoříte tím naši práci s dětmi.

Shaman-ka

Náš spolek se věnuje volnočasovým aktivitám, jak dospělých tak dětí. Máme zkušeností s dětmi ze znevýhodněných skupin jako jsou dětské domovy, léčebny apod.

Zavřít
Pokusy a objevy s Veselou vědou

Pokusy a objevy s Veselou vědou

12:30 - | Dílny a workshopy

Přijďte si vyzkoušet zajímavé pokusy, které dělají děti na kroužcích a příměstských táborech Veselé vědy.

Veselá věda z.ú.

Veselá věda je organizace, která po celé ČR pořádá velmi oblíbené kroužky a tábory plné pokusů a objevů pro děti z 1. stupně ZŠ. Děti jsou zde hlavními aktéry, kteří si pod vedením zkušených lektorů na vlastní kůži vyzkouší být badatelem se vším všudy. Zábavnou a hravou formou se tak naučí základy chemie, fyziky a dalších přírodních věd. S Veselou vědou se určitě nudit nebudete!

www.veselaveda.cz/
Zavřít
Jak vést podpůrný rozhovor s blízkými

Jak vést podpůrný rozhovor s blízkými

12:30 - | Dílny a workshopy

S duševními obtížemi se během života může setkat každý z nás. Společně se budeme věnovat tématu, co to vlastně je duševní zdraví, zda a případně jaké hranice v této oblasti existují. Podíváme se i na časté mýty, které jsou stále s duševními obtížemi spojeny. Poskytneme vám také tipy, jak vést citlivý a podpůrný rozhovor s blízkými a neopomineme předat důležité kontakty odborných služeb, na které se můžete obrátit.

Nevypusť duši, z.s.

Nebojíme se mluvit o duševním zdraví a ukazujeme, jak o něj pečovat. Přinášíme prevenci v péči o psychiku, šíříme praktické a ověřené informace a usilujeme o to, aby se konverzace o duševním zdraví stala součástí běžného života moderní společnosti, ve které se nikdo nestydí říct o pomoc. Ve spolupráci s veřejnými institucemi také dlouhodobě prosazujeme systémové změny v oblasti péče o duševní zdraví.

nevypustdusi.cz/
Zavřít
Malování na kameny

Malování na kameny

12:30 - | Dílny a workshopy

Jestli se vaše výtvory stanou putovními kamínky, dárkem nebo budou na památku, to necháme na vás.

Osmička pro rodinu

Naše organizace poskytuje přátelské prostředí, kde vám poradíme, pomůžeme a také vás společně s nejmenšími dětmi zabavíme. Můžete navštívit naše herny pro děti od 0-6 let, rozvíjet jejich dovednosti anebo si sami zacvičit. Oblíbené jsou i dětské oslavy s vlastním občerstvením, které u nás můžete uspořádat.

www.osmickaprorodinu.cz
Zavřít
Země proti vodě

Země proti vodě

12:30 - | Dílny a workshopy

VÝSTAVA v kostele Sv. Václava

Svatopluk Velkoborský

Absolvent Fakulty dětského lékařství, živící se jako potulný anesteziolog na volné noze. Bez výtvarného vzdělání, dlouholetý tápající amatér, od roku 2021 student LŠFG.

Tyto soubory volně inspirovány experimentální tvorbou Jiřího Šiguta, svého krajana.

Země proti vodě I. a II.

Soubory, svou podstatou fotogramy, vznikly technikou vyžadující trpělivost a zastavení v čase. Ve srovnání s dnešní turbulentní dobou plnou instantních zážitků dávaly klid a možnost rozjímání v přírodě plné harmonie a klidného plynutí jak času. Listy fotografického papíru kladeny na zem, v prvním případě, vždy na přesně stejné místo a na přesně 24 hodin. Jeden týden. Stejné území, stejný čas a odhalí nejen jak se dny od sebe liší, ale i věci dávno skryté pod zemí, vždy jiné, stále však stejně fascinující.
Během práce na prvním souboru autor zkoumal možnost práce pod vodou, k toku času přidat vodní proud.
Soubor vzniká na dně beskydských potoků na třech vybraných místech během deseti dnů. Je na vás, jestli budete hledat, které obrazy spolu souvisí, nebo se ponoříte do svých představ a snů. A užijte si ten klid. A čas.

Soubor vystavován na Blatenském fotofestivalu, kolektivní výstavě Ztraceni v Expozici a ve Fotografické galerii Severočeského muzea v Liberci.
Tam také zastoupen ve sbírkách.

kurátorka výstavy Alena Čechová

Galerie

Zavřít
Alfréd

Alfréd

12:30 - 13:15 | Scéna otevřeného umění I

Středočeská kapela hrající vlastní písně o rozporuplném vnitřním světě s prvky rocku, folku a indie.
Vznik kapely oficiálně datujeme k roku 2022, kdy jsme se konečně po několika letech ocitli ve studiu a následně vydali první singl „Padáme”, který byl zařazen do ankety posluchačů „Zlatý Mikrofon“ internetového rádia Géčko a sklidil velký úspěch u
posluchačů. Právě tento singl nás katapultoval na bronzovou pozici ankety posluchačů rádia Géčko o nejlepší kapelu roku 2022.

Zavřít
Setkání s canisterapeutickými a asistenčními pejsky

Setkání s canisterapeutickými a asistenčními pejsky

12:30 - | Dílny a workshopy

Čeká vás u nás setkání s canisterapeutickými a asistenčními pejsky, ukázky jejich práce a moc psí lásky.

Nadační fond CANISTERAPIE

Za pomoci speciálně cvičených psů poskytujeme canisterapeutické a asistenční služby v nejrůznějších zařízeních zaměřených na postižené děti a dospělé (stacionáře, dětská centra, nemocnice, hospice, atd.). Zaměřujeme se i na výcvik a výchovu nových canisterapeutických týmů, výcvik asistenčních psů a šíření osvěty o canisterapii. Pořádáme přednášky pro veřejnost, školy a mateřské školky.

Zavřít
Přijďte si koupit časopis Nový Prostor a prohodit pár slov s našimi prodejci na festivalu.

Přijďte si koupit časopis Nový Prostor a prohodit pár slov s našimi prodejci na festivalu.

12:30 - | Dílny a workshopy

Karel a Jaroslav, se na vás budou na festivalu těšit s aktuálním číslem časopisu Nový Prostor.

Nový Prostor

Naším posláním je zvyšovat šance na restart a reintegraci osob bez domova do většinové společnosti. Dáváme možnost výdělku všem, kteří pracovat chtějí a mohou, ale jinde příležitost nenašli. Vzděláváme osoby bez domova, aby lépe zvládaly složité životní situace a pomáháme jim, aby se dostaly z bytové nouze a postavily se na vlastní nohy.

Zavřít
Přijďte si vybrat výrobek z našich chráněných dílen.

Přijďte si vybrat výrobek z našich chráněných dílen.

12:30 - | Dílny a workshopy

V naší textilní a sklářské chráněné dílně vznikají originální a rukodělné výrobky. Nákupem u nás uděláte radost nejen sobě a svým blízkým, ale zároveň pomůžete těm, kteří to potřebují.

BONA, o.p.s.

Pomáháme lidem se zkušeností s duševním onemocněním. Poskytujeme jim podporu samostatného bydlení, chráněné bydlení a sociální rehabilitaci, v rámci které provozujeme několik chráněných pracovišť. Pod značkou JEDNA BEDNA provozujeme dvě chráněné řemeslné dílny a obchod.

jednabedna.cz/
Zavřít
BOSOVIŠTĚ aneb POZNEJ SVÉ BOSÉ HRANICE

BOSOVIŠTĚ aneb POZNEJ SVÉ BOSÉ HRANICE

12:30 - | Dílny a workshopy

hmatová bosá stezka – dílna naboso – glasswalking – chůze naboso po střepech – stání naboso na hřebíkové podložce – lego challange – kláda (imitace středověkého nástroje na mučení chodidel lechtáním) – bosá akrojóga (pouze neděle) – workshop výroba barefoot sandálů bez podrážky – firewalking – chůze po žhavém uhlí

Pohyb naboso je zdravý a zvláště děti ho milují. Na stanovišti Bosé turistiky Vás čekají bosonohé aktivity. Na hmatové stezce zjistíte, jaké to je, projít se naboso po šiškách, oblázcích, jehličí či mulčovací kůře. Pokusíte se kreslit, uvázat uzel, či postavit věž z kostek, vše pouze bosýma nohama. Ve středověké kládě můžete pomučit chodidla svého partnera lechtáním. Ti odvážnější vyzkouší také chůzi po střepech, stání na ostrých hřebících a chůzi po žhavém uhlí. A ti kreativní si vyrobí 100% bosé sandály.

Bosá turistika

Spolek Bosá turistika turistika organizuje bosé výlety pro veřejnost, projektuje a staví bosé stezky, pořádá bosonohé aktivity pro školy, města a obce, je nejvyhledávanějším lektorem chůze po žhavém uhlí (FIREWALKING).

www.chuzepoohni.cz
Zavřít
Vyrob a oblékni si svou papírovou panenku do oblečků, které si vybereš.

Vyrob a oblékni si svou papírovou panenku do oblečků, které si vybereš.

12:30 - | Dílny a workshopy

Děti si mohou vystřihnout panenku z papíru a „obléknout si ji“ do připravených nastříhaných oblečků, které na ni nalepí.

Prostě triko

Jsme šicí dílna v centru Prahy, kde pracují lidé se zdravotním omezením. Prostě triko – to jsou precizně ručně šitá trička a mikiny pro ženy a děti z přírodních a netradičních materiálů.

www.prostetriko.cz/
Zavřít
Psymulátor v tréninkové kavárně V. kolona v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice

Psymulátor v tréninkové kavárně V. kolona v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice

12:30 - | Dílny a workshopy

Psymulátor je zážitkový stan, který Green Doors vytvořilo ve spolupráci se svými klienty za účelem osvěty duševního zdraví. Jde o interaktivní prostor, kde si vyslechnete střípky vyprávění, které lidé s duševním onemocněním sdílí a zároveň si vyzkoušíte prožitek duševního onemocnění na vlastní kůži.

Green Doors, z.ú.

Jsme nezisková organizace, která provozuje tréninkové kavárny Café Na půl cesty, V. kolona a Mlsná kavka. Naši trénující jsou lidé se zkušeností s duševním onemocněním, kteří si chtějí zlepšit dovednosti jako je zodpovědnost, soustředění a komunikace, nebo si ověřit své síly a následují na otevřený trh práce. Vše probíhá pod vedením pracovních terapeutů.

www.greendoors.cz/cs/homepage/
Zavřít
Přijďte si vybrat výrobek z terapeutické dílny, zjistit, jak funguje Centrum psychosociálních služeb nebo Dobrovolnické centrum.

Přijďte si vybrat výrobek z terapeutické dílny, zjistit, jak funguje Centrum psychosociálních služeb nebo Dobrovolnické centrum.

12:30 - | Dílny a workshopy

Prohlédnete si a budete si moci koupit výrobky pacientů a terapeutů, které vznikly v rámci činnostní a pracovní rehabilitace. Také vám přiblížíme, jaké služby v nemocnici poskytuje Centrum psychosociálních služeb a Dobrovolnické centrum.

Psychiatrická nemocnice Bohnice

bohnice.cz
Zavřít
Pohybem k sobě - tělo i duše v pohybu

Pohybem k sobě – tělo i duše v pohybu

12:30 - | Dílny a workshopy

Během workshopu budeme zkoumat, jak pohyb ovlivňuje naše tělo, mysl a emoce, a jak můžeme využít pohyb k lepšímu poznání sebe sama. Důležitou otázkou je, jak můžeme být více přítomní ve svém těle a vnímat pohyb jako součást našeho vnitřního prožívání. Toto uvědomění nám totiž může pomoct překonávat nástrahy běžných dnů, kdy se cítíme pod tlakem, ve stresu, nebo jakkoli zahlcení.

Taneční terapie s Lucií Váchovou

Jsem tanečně pohybová terapeutka, lektorka a facilitátorka. Jsem mámou čtyř dětí. Mám svou praxi v tanečně pohybové terapii, lektoruji, facilituji poradní kruhy, vedu podpůrné skupiny, koordinuji konziliární nemocniční paliativní tým. Baví mě vidět svět takový, jaký je a přitom neztrácet naději.

www.vtelesnit.cz
Zavřít
Malování na plátěné tašky a výroba placek (buttonů)

Malování na plátěné tašky a výroba placek (buttonů)

12:30 - | Dílny a workshopy

Přijďte si namalovat vaši novou plátěnou tašku a vyrobit originální placku na připnutí. Najdete u nás vše, co k tomu budete potřebovat.

Farní charita Praha 1 – Nové město

Věnujeme se především péči o ženy bez domova nebo bezdomovectvím ohroženým. Vyhledáváme je v terénu – prostoru velkoměsta a poskytujeme jim potřebnou pomoc. Provozujeme také Nízkoprahové denní centrum pro ženy, kde poskytujeme potraviny a hygienické potřeby, oblečení a obuv, sprchu, praní prádla. Další službou je Podpora v sociálním bydlení, která klientkám pomáhá znovu získat a udržet si vlastní bydlení.

programmari.cz/
Zavřít
Tomáš Kubát

Tomáš Kubát

13:00 - 13:45 | Ujíždíme na duši

Fokus – Komunitní tým Mělník, Peer terapeut

Kvůli drogám jsem dostal bassebolovou pálkou. Teď pomáhám druhým

Tomáš se 10 let potýkal se závislostí na pervitinu a alkoholu, několik měsíců byl v toxické psychóze. Kvůli drogám byla napaden a bojoval o život v nemocnici.
Přesto všechno již několik let abstinuje a pomáhá druhým jako peer terapeut. Jaký je život s duální diagnózou a na co si v této oblasti dávat pozor? Dozvíte se v rozhovoru s Tomášem.

Zavřít
Mgr. Martin Titman

Mgr. Martin Titman

13:00 - 13:45 | Ujíždíme na duši

Drop In, Terapeut

Abstinence jako konečné řešení drogové otázky

„Droga“ je pro nás slovo se sexy negativním významem. „Abstinence“ je pro nás slovo s nudně pozitivním významem. Odpovídá to realitě? Když mám problémy s braním drog, mám abstinovat a všechno bude ok? Když člověk, kterého miluju, ubližuje braním drog sobě i mně, jak mu mám vysvětlit, aby přestal brát? A pomůže to?

Zavřít
Marek Blažíček

Marek Blažíček

13:00 - 13:30 | Scéna otevřeného umění II

Autorské čtení

Marek Blažíček je tvůrce z Prahy. Těžiště jeho tvorby osciluje mezi literaturou, hudbou, performance a vizuálnem. Na festivalu přečte z knihy „Před jídlem si důkladně uřízněte ruce“ a ukázky z chystaného „Mluvení může zabíjet“.

Zavřít
Studio DAMÚZA

Studio DAMÚZA

13:20 - 14:00 | Divadelní rodinná scéna

Mezi pařezy

Klíče zaklapnou, motor se zapíná,
cesta je dlouhá, léto začíná.

Neznámý kluk na třešni se zjeví,
zahrada mění se v tajemné snění.

Nina svět neznámých pocitů rozkrývá
Čarovná krajina se před ní otvírá.

Hrají: Ana Nežmah, Danny Takieddin

Galerie

Zavřít
Bubeníci a přátelé

Bubeníci a přátelé

13:30 - 14:00 | Scéna otevřeného umění I

Co se stane, když bubeník potká popelnici, tyč, pokličku nebo igeliťák? A co když se takových bubeníků sejde patnáct a ještě k tomu přidají špetku divadla, kapku komedianství a horu legrace? Ano, to jsou Bubeníci & přátelé.

Video

Zavřít
Playback divadlo

Playback divadlo

13:30 - 14:30 | Scéna otevřeného umění I

Workshop

Playback divadlo je improvizovaným divadelním formátem, ve kterém lidé vyprávějí příběhy a jsou svědky toho, jak je ostatní účastníci hrají. Playback divadlo vzniklo v 70. letech 20. století v USA, autoři tohoto konceptu Jo Salas a Jonathan Fox v tomto formátu spojili tradici hnutí tvořivé dramatiky, vypravěčství, druhé divadelní reformy se sociálně kritickým hnutím (např. Freire). V současnosti je Playback divadlo rozšířeno do minimálně 80 zemí světa, v České republice hlavně díky průkopnické práci Veroniky Nýdrlové. V rámci tohoto workshopu lehce nahlédneme do této formy, budeme si vyprávět drobné příběhy z našich životů a zkoušet je divadelně ztvárnit.

Zavřít
Anna Slováčková

Anna Slováčková

13:45 - 14:30 | Buskerská scéna

Anna Julie Slováčková je mladá česká zpěvačka zabývající se populární hudbou osvěženou rockem i folkem. Společně se svoji kapelou představí písně jak z loňského alba „Osudová”, tak z předchozího „Aura” v akustické podobě.

Video

Zavřít
Spolek Taška Kladno

Spolek Taška Kladno

14:00 - 14:20 | Divadlo Za plotem

Věci v pohybu

Věci v pohybu…taneční projekt umělců s mentálním a kombinovaným postižením na autorskou hudbu držitelky ceny Anděl Martiny Trchové a Patrika Henela oceněný na mezinárodních festivalech hendikepovaných umělců Mental Power 2018 ( klip ), Lodž, Polsko 2019 live show a Galavečeru Emil Open 2019, Evropských sportovních hrách hendikepované mládeže v Brně.
2024 premiéra další části zamýšlené trilogie Věci v pohybu II. exkluzivně na Mezi Ploty…

Zavřít
Zdenek Císař

Zdenek Císař

14:00 - 14:45 | Ujíždíme na duši

Peer terapeut

O Škole zotavení, peerství, a dalších inovacích v ČR

Zdeněk Císař je jedním z lektorů Centra pro rozvoj péče o duševní zdraví.
Jedná se o neziskovou organizaci, která se u nás zabývá již přes 30 let inovacemi v poskytování péče o duševní zdraví, a na setkání se seznámíme s aktivitami této organizace, nabízející jak vzdělávání pro odborníky, tak také kurzy a publikace pro veřejnost.

Zavřít
Bc. Eliška Kvasničková

Bc. Eliška Kvasničková

14:00 - 13:45 | Ujíždíme na duši

Psychiatrická nemocnice Bohnice, Peer terapeutka

Naučte se komunikovat s nejakutnějšími pacienty na oddělení zvýšené péče

Jak vypadá komunikace na oddělení zvýšené akutní péče? Jaké metody práce jsou na oddělení využívány?
Co se skrývá pod názvy „jazyk zotavení“ a „metoda Safewards“? A jaká je v tom všem role peer terapeuta? V rozhovoru s Eliškou se dozvíme nejen to.

Zavřít
Divadelní soubor Už!

Divadelní soubor Už!

14:30 - 15:05 | Divadelní rodinná scéna

Možná Hamlet

Autorské muzikálové drama o souboru Už!, který se snaží nazkoušet nejklasičtější shakespearovské dílo. Deprese, oslava života i silné otázky, na které konečně najdeme odpovědi. Šílená režisérka, která si nebere servítky a na soubor má naprosto přehnané požadavky. Jednou toho Hamleta ovšem opravdu zahrajeme! A možná přijde i Ivan Trojan…

Zavřít
Muzikoterapeuti Markéta F Lesse  a Ufonion Labs

Muzikoterapeuti Markéta F Lesse a Ufonion Labs

14:30 - 16:30 | Scéna otevřeného umění I

Bohnická jam session

Jedinečný hudební proud, který spojuje zdánlivě nesourodé, ale fungující společenství uvnitř Meziplotů.

Zavřít
Milli Janatková

Milli Janatková

15:00 - 15:45 | Buskerská scéna

V RYTMU je nový sólový projekt Milli Janatkové. Součástí je autorská hudba a improvizace na pomezí žánrů od alternativního folku, latin jazzu po akustickou hudbu a elektroniku. Perkusivní charakter hudby podtrhuje rytmický i melodický zpěv a hra s hlasem. Chystané páté album si autorka se všemi nástroji natáčí sama, podobně jako v projektech Proměna (2013), Hluboko (2020) a Klid, prosím! (2022).

Video

Zavřít
Mgr. Martin Titman

Mgr. Martin Titman

15:00 - 15:45 | Ujíždíme na duši

Drop In, Terapeut

Následky užívání drogy v rodině a ve vztazích vůbec

Náš potomek bere drogy. Co s tím? Kam s ním? Jak s ním mluvit? Existuje vůbec šance, že vyvázne zdravý? A… je na tom něco pozitivního? A co když bere můj partner? Je to problém? Když bereme oba, tak to je v pohodě? No a co když si chci prostě jen občas něco dát a můj partner mi to vyčítá? Nejen o tom bude přednáška s Mgr. Martinem Titmanem.

Zavřít
Nadace BONA - dokument

Nadace BONA – dokument

15:00 - 15:45 | Divadlo Za plotem

Dokument zdůrazňuje vznik a historii Nadace BONA, kterým vás provede Kamil Rain. Mezi další významné osobnosti, které v pořadu vysvětlí důvod vzniku a činnost nadace jsou: Mgr. Filip Vrbický – výkonný ředitel Nadace BONA, MUDr. Zdeněk Bašný – bývalý ředitel PN Bohnice, 1. prezident Nadace BONA a MUDr. Martin Hollý, MBA – bývalý ředitel PN Bohnice, člen správní rady Nadace BONA. Během 20 minut se dozvíte, jaká je hlavní poslání Nadace BONA, jakým způsobem kooperuje s PN Bohnice a především její hlavní cíl – pomoci lidem s duševním onemocněním se osamostatnit a zpátky začlenit do běžné společnosti.

Zavřít
Mgr. Petr Vítek

Mgr. Petr Vítek

15:00 - 15:45 | Ujíždíme na duši

psycholog, terapeut a lektor kurzů pro peer konzultanty

Hranice peerské práce a Recovery college

Pojďme si společně vytyčit hranici mezi psychologickým poradenstvím, terapií a peerským poradenstvím zaměřeným na zotavení a silné stránky. Co může člověk hledající pomoc a pochopení očekávat?
Zároveň představíme nový projekt Recovery college a komunitního prostoru na Praze 8 pro všechny, kteří se chtějí rozvíjet a nemají dost finančních zdrojů, ale i pro milovníky virtuální reality, hudby a sportu

Zavřít
Tomáš Herna

Tomáš Herna

16:00 - 16:45 | Ujíždíme na duši

Psychiatrická nemocnice Bohnice , Peer terapeut

V rozhovoru s Tomášem Hernou skutečně poznáte, co je deprese

Všichni ji známe, ale víme skutečně co je deprese? Víme, co daný člověk prožívá nebo co se odehrává v jeho mysli? Jaké překážky chce anebo musí zdolat a jaké jsou jeho limity? Kde hledá sílu „jít dál“? Jaká je míra jeho sebevědomí? Jaký má vliv na vnímání vlastního „já“?
Na tyto a mnohé další otázky se v našem rozhovoru zaměříme s Peer terapeutem Tomášem Hernou.

Zavřít
Zdenek Císař

Zdenek Císař

16:00 - 16:45 | Ujíždíme na duši

Peer terapeut

Kintsugi, aneb teď lepší než předtím

Na setkání se budeme zabývat analogií dávné japonské techniky oprav keramiky drahými kovy k procesu našeho osobního zotavení, a myšlenky že nyní můžeme být silnější a lepší než před časem krize.

Zavřít
Ester Trčková a kolektiv

Ester Trčková a kolektiv

16:15 - 16:30 | Divadelní rodinná scéna

Entropie (open air)

Stojíme vedle sebe, klopíme oči, možná se nesměle pozdravíme a vyměníme si plaché úsměvy. Devět lidských těl, které by se jinak nikdy tak blízce nepotkaly. Dýka prázdnoty napřažená a touha změniti se na cokoliv. Celý vesmír se rozpíná a chladne. Šipka času násvede od řádu k chaosu, neúprosně směřuje ke konci. Linka, která jednou vyplyne do ztracena.

Video

Galerie

Zavřít
Panda Banda

Panda Banda

16:15 - 17:00 | Buskerská scéna

Panda Banda je dětská až pubertální bubnovací kapela z Kladna s vlastní autorskou tvorbou písniček (texty i hudba). Má 15 dětí na bubnech a u mikrofonu, které vedou Jaroslav a Martina Vaculíkovi. Pohybovo-dramaticky je na Mezi Ploty přijedou podpořit děti ze speciální školy v Kolíně (ZŠ, MŠ a PŠ Kolín), se kterými ilustrují připravovaný Zpěvník. Panda Banda vznikla v r. 2020 během pandemie. Bubnují africké rytmy na bubny djembe, cajon, velké congo (tumba), šamanský buben atd., skládájí písničky, doprovází se na kytaru, mandolínu, kastaněty a různé perkuse. Rozhodně lehce propandnete jejich nadšení! Hlásají 5 živlů: PANDA, ZEMĚ, OHEŇ, VODA, VZDUCH.

Video

Galerie

Zavřít
Trans asimetrické duo Luboš & Ondrus

Trans asimetrické duo Luboš & Ondrus

16:30 - 17:15 | Scéna otevřeného umění II

Autorské čtení s hudebním doprovodem

Trans asi metrické duo Luboš & Ondrus
Ondřej Linhart – textuální performance
Luboš Jeřábek – kytary, projekce, soundgate

Básně, skeče, akrobacie na visuté hrazdě poezie. Hudební temperování
za účasti brumle, kytary, harmoniky i hromobijce. Vyladěná dvojice
zahraje na Vaši strunu, anebo rozladí staré vnímání tradiční chvilky
poezie.

Zavřít
Playback divadlo

Playback divadlo

16:30 - 17:30 | Scéna otevřeného umění I

Workshop

Playback divadlo je improvizovaným divadelním formátem, ve kterém lidé vyprávějí příběhy a jsou svědky toho, jak je ostatní účastníci hrají. Playback divadlo vzniklo v 70. letech 20. století v USA, autoři tohoto konceptu Jo Salas a Jonathan Fox v tomto formátu spojili tradici hnutí tvořivé dramatiky, vypravěčství, druhé divadelní reformy se sociálně kritickým hnutím (např. Freire). V současnosti je Playback divadlo rozšířeno do minimálně 80 zemí světa, v České republice hlavně díky průkopnické práci Veroniky Nýdrlové. V rámci tohoto workshopu lehce nahlédneme do této formy, budeme si vyprávět drobné příběhy z našich životů a zkoušet je divadelně ztvárnit.

Zavřít
Divadelní spolek Proměna

Divadelní spolek Proměna

17:00 - 17:50 | Divadelní rodinná scéna

Čas pro život / Helena Kubů

Někdo vymyslel nějaké hodiny a minuty a nás to teď drží v šachu!
Kdy to vlastně bylo, co jsme se viděli naposledy a pamatuješ si ještě, kde to bylo? Jak zacházíme s časem a co k tomu říkají bohové času Chronos a Kairos.

Galerie

Zavřít
Evelina Zitková

Evelina Zitková

17:15 - 17:45 | Scéna otevřeného umění II

Autorské čtení

Žije v Praze, studuje VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka obor Tvorba textu a scénáře a Žurnalistiku na FSV UK. Momentálně pracuje na své první básnické sbírce „Oči, uši, pusa, noc“, která kombinuje autorský text, fotografii a ilustraci. V textech se inspiruje lidovostí, městem, domovem i dálkou, mořem a řekou.

Zavřít
VNITRUBLOK (sólo)

VNITRUBLOK (sólo)

17:30 - 18:15 | Buskerská scéna

“Alžbětu Dudovou můžete potkat jako písničkářku s kytarou, která odzbrojuje suverénním a živelným projevem, v němž se míchá přirozenost rané Radůzy, sebevědomí Muchy a upřímnost Lucie Redlové. To vše je poučené současnými hudebními inspiracemi. Její texty jsou plné křehkosti i dekadence, poetiky i přímočarosti, spolu s hudebním rozptylem od pop rocku přes dream pop až po elektroniku nabízejí eklektickou směs, v níž si svoje najde jak posluchač alternativnějších žánrů, tak i konzument mainstreamu.”
magazín Headliner v čl. 50 nadějí české hudby

Video

Zavřít
Antonie Dancer

Antonie Dancer

17:45 - 18:15 | Scéna otevřeného umění I

představení: Země Opeřeného hada

„Tam v dálce, až za oceánem létá v nesmírné výši Opeřený had nad divukrásným krajem vulkánů, které horkým dechem dávají sílu jeho perutím…“
Představení pro děti, inspirované původními mýty a pohádkami amerických indiánů. Putování v čase, do dob, kdy zvířata a bohové pomáhali lidem a učili je radovat se. V maskách tančí Antonie Svobodová za doprovodu houslí Dany Jelínkové.

 

Zavřít
Čestmír Punčochář

Čestmír Punčochář

17:45 - 18:30 | Scéna otevřeného umění II

Scénické čtení na pomezí čtení a recitace. Nezval, Moliére, Hašek
malá scénická rozcvička jako uvědomění si sama sebe v prostoru na úvod.

Zavřít
Pavel Oulík

Pavel Oulík

18:15 - 18:40 | Scéna otevřeného umění II

Pavel Oulík bude číst krátké texty, které má ze své tvorby nejradši. Píše především v žánru urban fantasy, ale bude číst i texty, které mají k fantasy daleko. Nejvíce ho ve psaní zajímá představivost, která mu odemkla zkušenost s psychózou, ze které se již 12 let léčí. Má za sebou práci ve dvou magazínech a napsal také dvě krátké knihy.

Zavřít
Divadlo Klauniky

Divadlo Klauniky

18:45 - 19:45 | Divadelní rodinná scéna

Voličská kampaň Strany mírného pokroku v mezích zákona tedy přírodního

Projekt má jednak velký význam pro zdravé publikum, jednak posiluje osobnosti mentálně postižených spolupracovníků. Mají možnost plnohodnotné seberealizace na veřejnosti v kulturních zařízeních po celé republice, možnost úspěchu a ocenění. Práce na projektu je vede k tvorbě, přemýšlení, ke schopnosti vyjádřit svůj názor. Důležitá je též integrace v souboru samotném (herec – herec). Při společné práci je umožněno sblížení lidí, skupinové vnímání, chápání individuálních hodnot.
Divadlo Klauniky Brno je zárukou profesionální úrovně režie a dramaturgie.

Zavřít
Alois Göbel

Alois Göbel

18:45 - 19:30 | Buskerská scéna

Alois Göbel je nový projekt hudebníka Aloise Zatloukala. České texty s temnější poetikou podbarvuje proměnlivá doprovodná kytara a experimentálně-jazzová sólová elektrická kytara obohacená o různé zvukové efekty. V písních duo pracuje s disonancemi a syrovým zvukem, jazzovými a avantgardními skladatelskými postupy, i s folkovými a rockovými klišé. Pozorný posluchač kromě všeobjímající folkové estetiky jistě pozná vlivy blues, americany, roots rocku, nebo dark country.

Galerie

Zavřít
Valerie Mood a Dan Handák

Valerie Mood a Dan Handák

18:45 - 19:45 | Scéna otevřeného umění I

Valerie Mood a Dan Handák se spojili jako dvě individuality s autorskou tvorbou, které se vzájemně doplňují. Ve své minimalistické formaci dávají vyznít svým dvojhlasům a spolu s kytarou vytvářejí atmosféru plnou emocí ve stylu indie-popu.

Zavřít
Sklep Orchestra

Sklep Orchestra

21:00 - | Divadlo Za plotem

Písničky Divadla Sklep

Hudební hity legendárního Divadla Sklep v podání samotných autorů, hudebníků divadla a vzácných hostů. Písničky, které znějí v uších už dlouhá léta.
Zpívají: Lenka Vychodilová, Marta Marinová a Hanka Navarová. Hudební doprovod: David Noll, Jaroslav Vaculík, Vladimír Vytiska, Roman Fojtíček, Pavel Skála a speciální host.

Galerie

Zavřít

Neděle 26.5.

Sekundy

Sekundy

12:15 - 13:15 | Scéna otevřeného umění I

Dívčí acapella kvartet z Prahy a v repertoáru máme hlavně popové a swingové úpravy známých písniček

Zavřít
DS Podkroví

DS Podkroví

12:20 - 13:20 | Divadelní rodinná scéna

Modré z nebe

Co se stane, když si na princeznu brouí zuby všemohoucí černokněžník? Dokáže si princ poradit sám, nebo bude potřebovat něčí pomoc k jejímu nalezení a vysvobození? Co přiměje černokněžníka, aby se změnil? Autorská pohádka plná písniček pro malé i velké.

Galerie

Zavřít
Psymulátor v tréninkové kavárně V. kolona v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice

Psymulátor v tréninkové kavárně V. kolona v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice

12:30 - | Dílny a workshopy

Psymulátor je zážitkový stan, který Green Doors vytvořilo ve spolupráci se svými klienty za účelem osvěty duševního zdraví. Jde o interaktivní prostor, kde si vyslechnete střípky vyprávění, které lidé s duševním onemocněním sdílí a zároveň si vyzkoušíte prožitek duševního onemocnění na vlastní kůži.

Green Doors, z.ú.

Jsme nezisková organizace, která provozuje tréninkové kavárny Café Na půl cesty, V. kolona a Mlsná kavka. Naši trénující jsou lidé se zkušeností s duševním onemocněním, kteří si chtějí zlepšit dovednosti jako je zodpovědnost, soustředění a komunikace, nebo si ověřit své síly a následují na otevřený trh práce. Vše probíhá pod vedením pracovních terapeutů.

www.greendoors.cz/cs/homepage/
Zavřít
Přijďte si vybrat výrobek z terapeutické dílny, zjistit, jak funguje Centrum psychosociálních služeb nebo Dobrovolnické centrum.

Přijďte si vybrat výrobek z terapeutické dílny, zjistit, jak funguje Centrum psychosociálních služeb nebo Dobrovolnické centrum.

12:30 - | Dílny a workshopy

Prohlédnete si a budete si moci koupit výrobky pacientů a terapeutů, které vznikly v rámci činnostní a pracovní rehabilitace. Také vám přiblížíme, jaké služby v nemocnici poskytuje Centrum psychosociálních služeb a Dobrovolnické centrum.

Psychiatrická nemocnice Bohnice

Galerie

bohnice.cz
Zavřít
Pohybem k sobě - tělo i duše v pohybu

Pohybem k sobě – tělo i duše v pohybu

12:30 - | Dílny a workshopy

Během workshopu budeme zkoumat, jak pohyb ovlivňuje naše tělo, mysl a emoce, a jak můžeme využít pohyb k lepšímu poznání sebe sama. Důležitou otázkou je, jak můžeme být více přítomní ve svém těle a vnímat pohyb jako součást našeho vnitřního prožívání. Toto uvědomění nám totiž může pomoct překonávat nástrahy běžných dnů, kdy se cítíme pod tlakem, ve stresu, nebo jakkoli zahlcení.

Taneční terapie s Lucií Váchovou

Jsem tanečně pohybová terapeutka, lektorka a facilitátorka. Jsem mámou čtyř dětí. Mám svou praxi v tanečně pohybové terapii, lektoruji, facilituji poradní kruhy, vedu podpůrné skupiny, koordinuji konziliární nemocniční paliativní tým. Baví mě vidět svět takový, jaký je a přitom neztrácet naději.

www.vtelesnit.cz
Zavřít
Aktivizací proti Alzheimerovi

Aktivizací proti Alzheimerovi

12:30 - | Dílny a workshopy

Přijďte si procvičit a posílit své mozkové závity tak, jako je procvičují naši klienti! Můžete si u nás koupit i Aloisovy ponožky, každou jinou, obě krásné.

Centrum Seňorina, z.s.

Pomáháme lidem s Alzheimerovou nemocí a jejich rodinám prožít ještě radostný čas. Poskytujeme kvalitní ambulantní a pobytové odlehčovací služby v centru Prahy pro klienty s Alzheimerovou nemocí a dalšími typy demence. Jsme komorní rodinné zařízení založené na Montessori principech s bohatým aktivizačním programem, který podporuje co nejdelší zachování kognitivních schopností.

www.centrum-senorina.cz
Zavřít
Jak číst hmatem a ušima

Jak číst hmatem a ušima

12:30 - | Dílny a workshopy

Přijďte si k nám vyzkoušet napsat slova, větu nebo „zašifrovanou zprávu“ na Pichtově psacím stroji a pomocí Pražské tabulky. Také si můžete zasoutěžit v poznávání věcí po hmatu.

Knihovna a tiskárna pro nevidomé K. E. Macana

Zpřístupňujeme prostřednictvím Braillova písma, zvukových záznamů, reliéfní grafiky a digitálních textů informace nevidomým a těžce zrakově postiženým čtenářům. Jsme národní kulturně-osvětovou instituci pro nevidomé. Své fondy si z velké části vytváříme sami – ať už načítáním knih v našich studiích, přepisováním a tiskem v Braillově písmu nebo převáděním obrazů do reliéfní grafiky.

www.facebook.com/KTN.K.E.Macana
Zavřít
Divoký slalom. Nevyklop se! Den jako korálek. Jedu metrem.

Divoký slalom. Nevyklop se! Den jako korálek. Jedu metrem.

12:30 - | Dílny a workshopy

Divoký slalom, aneb zakličkuj si na elektrickém vozíku – slalom mezi dopravními kužely.
Nevyklop se, aneb zkouška manipulace s mechanickým vozíkem – zkuste si ovládat vozík nebo si zahrajte na asistenta a s naloženým vozíkem překonejte různé překážky.
Den jako korálek, aneb vytvoř si vlastní náramek – zájemci si mohou vyzkoušet, jak pracné je navléci korálek na gumičku, když máte diagnózu dětská mozková obrna.
Cestou necestou – metrem NEmetrem. Na slepé mapě pražského metra hádejte, které stanice jsou a které nejsou bezbariérové.

DMO Pobyty z.s

Sídlíme v Mladé Boleslavi a po celé republice i v zahraničí pořádáme několikrát do roka rehabilitační, sportovní a lázeňské pobyty. Naši „cílovkou“ jsou dospělí lidé s dětskou mozkovou obrnou. Kromě pobytů se také formou přenášek a seminářů snažíme přiblížit veřejnosti slasti a strasti života s dětskou mozkovou obrnou.

dmopobyty.cz
Zavřít
Prevence #odhlavykpate - Vaše RUCE. Vaše POZORNOST. Váš ČAS. To jsou vaše nejmocnější ZBRANĚ. Naučíme vás je používat.

Prevence #odhlavykpate – Vaše RUCE. Vaše POZORNOST. Váš ČAS. To jsou vaše nejmocnější ZBRANĚ. Naučíme vás je používat.

12:30 - | Dílny a workshopy

Naučíme vás vnímat komplexně signály vašeho zdraví při nácviku SAMOVYŠETŘENÍ nádorových onemocnění od hlavy k patě. Budete si moci prohlédnout a vyzkoušet různé paruky z našeho projektu Putovní paruka. Seznámíme vás s našimi službami pro rodiny, ve kterých maminky onemocněly rakovinou. Vaše děti se zatím zabaví v tvořivých dílničkách.

Maminy s rakovinou

Víte, že rakovina postihne v ČR každou třetí osobu? Pomáháme maminkám, kterým do života vstoupila rakovina. Náročná léčba i následný návrat k životu po nemoci s sebou přinášejí řadu specifických problémů v rodinné, zdravotní a také psychosociální oblasti. Poskytujeme podporu i praktickou pomoc nejen maminkám, ale i jejich rodinám.

Galerie

maminysrakovinou.cz
Zavřít
Vyrob si svůj náramek a pomoz znevýhodněným a nemocným dětem

Vyrob si svůj náramek a pomoz znevýhodněným a nemocným dětem

12:30 - | Dílny a workshopy

V rámci festivalu bude na našem stánku probíhat veřejná sbírka na podporu talentovaných dětí z dětských domovů, jejich hudebních aktivit a rozvoje nadání v rámci projektu Dejme šanci dětem a k podpoře realizace rekondičních pobytů pro děti a mládež léčených transplantací kostní dřeně ve FN Motol v Praze.

Charita dětem z.s.

Posláním naší organizace je materiálně a finančně pomáhat dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí a dětem s různými nemocemi a handicapy.

charitadetem.cz
Zavřít
Kateřina Janečková

Kateřina Janečková

12:30 - 13:30 | Scéna otevřeného umění II

Síla autentického projevu – tělo jako komunikační nástroj i zbraň

Herečka Kateřina Janečková vám díky své unikátní metodě ukáže, jak tělo a mysl mohou harmonicky spolupracovat, a stát se tak plnohodnotným nástrojem k přirozenému uvolněnému vystupování, které udrží pozornost posluchačů a posílí důvěryhodnost vašeho projevu. Zjistíte, že snaživost i nejistota = křeč.

Zavřít
Přijďte si vybrat výrobek z našich chráněných dílen - šicí, korálkové, papírenské nebo výtvarné.

Přijďte si vybrat výrobek z našich chráněných dílen – šicí, korálkové, papírenské nebo výtvarné.

12:30 - | Dílny a workshopy

Najdete u nás výrobky lidí se zkušeností s duševním onemocněním – např. šité hračky (stegosaury a jiné), bižutérii z korálků, kašírované loutky a ozdobné závěsy, dárkové tašky, obrázky na plátně a další.

Dobré místo, z.s.

Sídlíme v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice a nabízíme volnočasové vyžití pro její pacienty. Našim posláním je podpora zotavení lidí s duševním onemocněním. Nabízíme možnost rozhovoru s našimi peery a účast na šicí, kreativní, korálkové nebo výtvarné dílně, které jsou také vedené peery. Vydáváme časopis Na scestí a provozujeme weby s tématikou života s duševním onemocněním: offtheroad.cz, lidemezilidmi.cz a pravonaintimitu.cz.

www.dobre-misto.cz/
Zavřít
Přijďte si koupit něco pro radost nebo vyrobit dárek pro sebe nebo druhé.

Přijďte si koupit něco pro radost nebo vyrobit dárek pro sebe nebo druhé.

12:30 - | Dílny a workshopy

Výrobte si přívěšek a klíčenku z filcu. Pokud si chcete raději něco koupit, podpoříte tím naši práci s dětmi.

Shaman-ka

Náš spolek se věnuje volnočasovým aktivitám, jak dospělých tak dětí. Máme zkušeností s dětmi ze znevýhodněných skupin jako jsou dětské domovy, léčebny apod.

Zavřít
Mandaly - tvorbou k relaxu

Mandaly – tvorbou k relaxu

12:30 - | Dílny a workshopy

Namalujte si svou mandalu. Malování mandal uvolňuje a uklidňuje mysl, zlepšuje soustředění a pozornost. Redukuje stres a podporuje pocit pohody a vnitřní harmonie.

Terapie malováním

Terapie malováním se zabývá využitím tvorby obrazů a jiných uměleckých artefaktů jako prostředku pro vyjádření emocí, podněcování sebepoznání a zlepšení duševní pohody. Pomáhá zkoumat vnitřní realitu, zvládat stres, řešit problémy a zlepšovat komunikaci. To vše vede k nastolení rovnováhy a nalezení životního smyslu.

Galerie

www.terapiemalovanim.cz
Zavřít
Arteterapie ve spojení s muzikoterapií

Arteterapie ve spojení s muzikoterapií

12:30 - | Dílny a workshopy

Přijďte si vyzkoušet spojení vizuální a auditivní formy, které možňuje posilovat emocionální a psychickou pohodu. To vše je vhodné pro psycho–sociální podporu a osobní rozvoj.

Terapie malováním s muzikoterapií

Terapie malováním se zabývá využitím tvorby obrazů a jiných uměleckých artefaktů jako prostředku pro vyjádření emocí, podněcování sebepoznání a zlepšení duševní pohody. Pomáhá zkoumat vnitřní realitu, zvládat stres, řešit problémy a zlepšovat komunikaci. To vše vede k nastolení rovnováhy a nalezení životního smyslu.

Galerie

www.terapiemalovanim.cz
Zavřít
Jak vést podpůrný rozhovor s blízkými

Jak vést podpůrný rozhovor s blízkými

12:30 - | Dílny a workshopy

S duševními obtížemi se během života může setkat každý z nás. Společně se budeme věnovat tématu, co to vlastně je duševní zdraví, zda a případně jaké hranice v této oblasti existují. Podíváme se i na časté mýty, které jsou stále s duševními obtížemi spojeny. Poskytneme vám také tipy, jak vést citlivý a podpůrný rozhovor s blízkými a neopomineme předat důležité kontakty odborných služeb, na které se můžete obrátit.

Nevypusť duši, z.s.

Nebojíme se mluvit o duševním zdraví a ukazujeme, jak o něj pečovat. Přinášíme prevenci v péči o psychiku, šíříme praktické a ověřené informace a usilujeme o to, aby se konverzace o duševním zdraví stala součástí běžného života moderní společnosti, ve které se nikdo nestydí říct o pomoc. Ve spolupráci s veřejnými institucemi také dlouhodobě prosazujeme systémové změny v oblasti péče o duševní zdraví.

nevypustdusi.cz/
Zavřít
Korálkové náramky

Korálkové náramky

12:30 - | Dílny a workshopy

Přijďte si vyrobit korálkové náramky podle vlastní představy. Obě aktivity jsou vhodné i pro malé děti.

Osmička pro rodinu

Naše organizace poskytuje přátelské prostředí, kde vám poradíme, pomůžeme a také vás společně s nejmenšími dětmi zabavíme. Můžete navštívit naše herny pro děti od 0-6 let, rozvíjet jejich dovednosti anebo si sami zacvičit. Oblíbené jsou i dětské oslavy s vlastním občerstvením, které u nás můžete uspořádat.

www.osmickaprorodinu.cz
Zavřít
BIOPOP

BIOPOP

12:30 - 13:15 | Buskerská scéna

Kapela BIOPOP hraje pop-rockovou muziku a vznikla v roce 2012 v jižních Čechách.Ve svých textech šíří dobrou náladu, pozitivno a naději v lepší budoucnost. Inspirací je jim samozřejmě láska v kombinaci s něčím, co přesahuje lidské bytí a co nikdo z naší existence nedokáže plně vysvětlit.

Sestava:
Radomír Švec – zpěv, piano
Danny van Luxzenburg – bicí
Filip Klinecký – baskytara
Jakub Gaier – kytara

Video

Zavřít
Země proti vodě

Země proti vodě

12:30 - | Dílny a workshopy

VÝSTAVA v kostele Sv. Václava

Svatopluk Velkoborský

Absolvent Fakulty dětského lékařství, živící se jako potulný anesteziolog na volné noze. Bez výtvarného vzdělání, dlouholetý tápající amatér, od roku 2021 student LŠFG.

Tyto soubory volně inspirovány experimentální tvorbou Jiřího Šiguta, svého krajana.

Země proti vodě I. a II.

Soubory, svou podstatou fotogramy, vznikly technikou vyžadující trpělivost a zastavení v čase. Ve srovnání s dnešní turbulentní dobou plnou instantních zážitků dávaly klid a možnost rozjímání v přírodě plné harmonie a klidného plynutí jak času. Listy fotografického papíru kladeny na zem, v prvním případě, vždy na přesně stejné místo a na přesně 24 hodin. Jeden týden. Stejné území, stejný čas a odhalí nejen jak se dny od sebe liší, ale i věci dávno skryté pod zemí, vždy jiné, stále však stejně fascinující.
Během práce na prvním souboru autor zkoumal možnost práce pod vodou, k toku času přidat vodní proud.
Soubor vzniká na dně beskydských potoků na třech vybraných místech během deseti dnů. Je na vás, jestli budete hledat, které obrazy spolu souvisí, nebo se ponoříte do svých představ a snů. A užijte si ten klid. A čas.

Soubor vystavován na Blatenském fotofestivalu, kolektivní výstavě Ztraceni v Expozici a ve Fotografické galerii Severočeského muzea v Liberci.
Tam také zastoupen ve sbírkách.

kurátorka výstavy Alena Čechová

Zavřít
Pokusy a objevy s Veselou vědou

Pokusy a objevy s Veselou vědou

12:30 - | Dílny a workshopy

Přijďte si vyzkoušet zajímavé pokusy, které dělají děti na kroužcích a příměstských táborech Veselé vědy.

Veselá věda z.ú.

Veselá věda je organizace, která po celé ČR pořádá velmi oblíbené kroužky a tábory plné pokusů a objevů pro děti z 1. stupně ZŠ. Děti jsou zde hlavními aktéry, kteří si pod vedením zkušených lektorů na vlastní kůži vyzkouší být badatelem se vším všudy. Zábavnou a hravou formou se tak naučí základy chemie, fyziky a dalších přírodních věd. S Veselou vědou se určitě nudit nebudete!

www.veselaveda.cz/
Zavřít
Setkání s canisterapeutickými a asistenčními pejsky

Setkání s canisterapeutickými a asistenčními pejsky

12:30 - | Dílny a workshopy

Čeká vás u nás setkání s canisterapeutickými a asistenčními pejsky, ukázky jejich práce a moc psí lásky.

Nadační fond CANISTERAPIE

Za pomoci speciálně cvičených psů poskytujeme canisterapeutické a asistenční služby v nejrůznějších zařízeních zaměřených na postižené děti a dospělé (stacionáře, dětská centra, nemocnice, hospice, atd.). Zaměřujeme se i na výcvik a výchovu nových canisterapeutických týmů, výcvik asistenčních psů a šíření osvěty o canisterapii. Pořádáme přednášky pro veřejnost, školy a mateřské školky.

Zavřít
Přijďte si koupit časopis Nový Prostor a prohodit pár slov s našimi prodejci na festivalu.

Přijďte si koupit časopis Nový Prostor a prohodit pár slov s našimi prodejci na festivalu.

12:30 - | Dílny a workshopy

Karel a Jaroslav, se na vás budou na festivalu těšit s aktuálním číslem časopisu Nový Prostor.

Nový Prostor

Naším posláním je zvyšovat šance na restart a reintegraci osob bez domova do většinové společnosti. Dáváme možnost výdělku všem, kteří pracovat chtějí a mohou, ale jinde příležitost nenašli. Vzděláváme osoby bez domova, aby lépe zvládaly složité životní situace a pomáháme jim, aby se dostaly z bytové nouze a postavily se na vlastní nohy.

Zavřít
BOSOVIŠTĚ aneb POZNEJ SVÉ BOSÉ HRANICE

BOSOVIŠTĚ aneb POZNEJ SVÉ BOSÉ HRANICE

12:30 - | Dílny a workshopy

hmatová bosá stezka – dílna naboso – glasswalking – chůze naboso po střepech – stání naboso na hřebíkové podložce – lego challange – kláda (imitace středověkého nástroje na mučení chodidel lechtáním) – bosá akrojóga (pouze neděle) – workshop výroba barefoot sandálů bez podrážky – firewalking – chůze po žhavém uhlí

Pohyb naboso je zdravý a zvláště děti ho milují. Na stanovišti Bosé turistiky Vás čekají bosonohé aktivity. Na hmatové stezce zjistíte, jaké to je, projít se naboso po šiškách, oblázcích, jehličí či mulčovací kůře. Pokusíte se kreslit, uvázat uzel, či postavit věž z kostek, vše pouze bosýma nohama. Ve středověké kládě můžete pomučit chodidla svého partnera lechtáním. Ti odvážnější vyzkouší také chůzi po střepech, stání na ostrých hřebících a chůzi po žhavém uhlí. A ti kreativní si vyrobí 100% bosé sandály.

Bosá turistika

Spolek Bosá turistika turistika organizuje bosé výlety pro veřejnost, projektuje a staví bosé stezky, pořádá bosonohé aktivity pro školy, města a obce, je nejvyhledávanějším lektorem chůze po žhavém uhlí (FIREWALKING).

www.chuzepoohni.cz
Zavřít
Přijďte si vybrat výrobek z našich chráněných dílen.

Přijďte si vybrat výrobek z našich chráněných dílen.

12:30 - | Dílny a workshopy

V naší textilní a sklářské chráněné dílně vznikají originální a rukodělné výrobky. Nákupem u nás uděláte radost nejen sobě a svým blízkým, ale zároveň pomůžete těm, kteří to potřebují.

BONA, o.p.s.

Pomáháme lidem se zkušeností s duševním onemocněním. Poskytujeme jim podporu samostatného bydlení, chráněné bydlení a sociální rehabilitaci, v rámci které provozujeme několik chráněných pracovišť. Pod značkou JEDNA BEDNA provozujeme dvě chráněné řemeslné dílny a obchod.

jednabedna.cz/
Zavřít
Kristýna Bednářová

Kristýna Bednářová

13:00 - 13:45 | Ujíždíme na duši

Psychiatrická nemocnice Bohnice , Peer terapeutka

„Sexuální násilí zanechá šrámy na duši,“ říká o své zkušenosti s posttraumatickou stresovou poruchou Kristýna.

Peer terapeutka Kristýna v našem rozhovoru sdílí svou zkušenost se sexuálním násilím a posttraumatickou stresovou poruchou (PTSD). Jaké je to žít s PTSD? Jaké šrámy na duši zanechá sexuální násilí a jak se s nimi popasovat? Lze přerušit bludný kruh zneužívání a sebenenávisti a získat zpět ztracenou sebeúctu?

Zavřít
Kamil Rain

Kamil Rain

13:00 - 13:45 | Ujíždíme na duši

Peer terapeut, PN Bohnice, koordinátor MZS p.o.

Fenomén dnešní doby: syndrom vyhoření a jak na něj?

Kamil Rain je peer terapeut s mnoha pracovními zkušenostmi, ale také lektor zotavení a sebepéče. Sám si prošel dvakrát fenoménem dnešní doby-syndromem vyhoření. Jaké strategie mu pomohly znovu se vrátit do života, jak se syndrom vyhoření projevuje a jak poznáte, že už se u Vás dost možná rozvíjí? To vše se dozvíte na přednášce Kamila Raina.

Zavřít
Muzikoterapeuti Markéta F Lesse  a Ufonion Labs

Muzikoterapeuti Markéta F Lesse a Ufonion Labs

13:30 - 15:30 | Scéna otevřeného umění I

Bohnická jam session

Jedinečný hudební proud, který spojuje zdánlivě nesourodé, ale fungující společenství uvnitř Meziplotů.

Video

Zavřít
El & Zu

El & Zu

13:45 - 14:30 | Buskerská scéna

Složení Eliška Kopáčková (zpěv, kytara, piano) a Zuzana Lukášova (back vocal, basa, saxofon), tedy El & Zu – dvě holky, které spolu prošly tolika hudebními uskupeními, až se nakonec rozhodly, že budou hrát jen ve dvou.

Galerie

Zavřít
Markéta Vítková

Markéta Vítková

14:00 - 14:45 | Ujíždíme na duši

Specialista prevence, Nudz

Přecitlivělost není zženštilost

Se spojením vysoká citlivosti a duševní onemocnění jste se již možná setkali, ale víte, proč to není diagnóza a proč to není ani zženštilost? Jaké vlastnosti můžete rozvíjet, pokud jste vysoce citliví lidé a jaká je podobnost s vývojovou ADHD a tvoření resilience a zdrojů pro kvalitnější život s tímto osobnostním rysem? To vše se dozvíte na přednášce s Markétou Vítkovou.

Zavřít
Mirka Papajiková

Mirka Papajiková

14:00 - 14:50 | Divadelní rodinná scéna

Ukázka z představení Pozérky + workhop tance a shuffle

Tanečně divadelní představení o autenticitě a přirozenosti jakožto kontrastu k extrémním pózám, které nás vedou k polarizaci, vzájemnému odpojení a do slepých uliček vlastní nabubřelé prázdnoty.  Po ukázce následuje workshop shuffle a dalších kratsích pohybových vazeb dle zájmu publika.

Galerie

mirkapapajikova.cz/pozerky/
Zavřít
Pavel Oulík

Pavel Oulík

14:00 - 14:45 | Ujíždíme na duši

Dobré Místo, Peer terapeut

Rozhovor s Pavlem o jedněch z největších problémů duševně nemocných: vztazích a samotě

Často se potkáváme s lidmi, kterým nevyhovuje samota v jejich životě. Může jít o nepřítomnost rodiny, chybějící partnerský vztah, či nedostatek přátel a důvěrných vztahů. Také je častá sebestigmatizace, kdy člověk ani nevěří, že by si vztahy zasloužil nebo mohl dovolit. Pavel má dlouholeté zkušenosti se samotou a rád by o ní mluvil. Nejvíce o tom, co mu se samotou v jeho životě pomohlo a pomáhá.

Zavřít
Lukáš Trněný

Lukáš Trněný

14:30 - 15:30 | Scéna otevřeného umění II

Lukáš Trněný – písničkář, povídkář, textař, slamer… a učitel. Umístil se v několika literárních soutěžích, vystupoval s komiky Na stojáka. Hraje maniodepresivní folk, se kterým zvítězil v soutěži OFF AIR – písničkářská liga. Natočil album Panelák, které obsahuje například písně Halina, Přítelkyně či Nevrlej dědek (k nalezení na Spotify), postoupil do semifinále soutěží Česko zpívá a Czechtalent. Píše autorské povídky z civilního života i prózu žánru fantasy. Svou postmoderně laděnou, temnohumornou fantasy Cordilla – Tak trochu jiný hrdina plánuje vydat knižně, namluvit ji jako audioknihu a skládá k ní rovněž scénickou orchestrální hudbu. Více informací naleznete na  na www.facebook.com/lukastrneny.

Video

www.lukastrneny.cz
Zavřít
Kamil Rain

Kamil Rain

15:00 - 15:45 | Ujíždíme na duši

Peer terapeut, PN Bohnice, koordinátor MZS p.o.

Jaké jsou příčiny stresu v moderním světě a jak se bránit?

Přednáška se zaměřuje na podstatu stresu v dnešní době a jeho dopady na lidské zdraví a pohodu a skrze osobní příběhy Kamila Raina identifikuje hlavní faktory vedoucí k stresem a představuje strategie, jak s ním účinně pracovat. Nabízí inspiraci a nástroje pro každého, kdo touží po vyváženém a klidném životě v turbulentním světě.

Zavřít
NÚDZ -

NÚDZ – „Duševní zdraví a nemoc ve virtuálním světě“

15:00 - | Divadlo Za plotem

Chcete si vyzkoušet jak reagujete při pobytu ve výškách či v letadle, v kontaminovaném prostředí nebo v blízkosti pavouků? Díky doprovodnému programu, který organizuje výzkumné centrum VR Národního ústavu duševního zdraví si budou moci účastníci festivalu Mezi Ploty vyzkoušet ukázky různých programů ve virtuální realite (VR). Tyto virtuální aplikace z dílny NUDZ a spolupracujících pracovišť mají své uplatnění v prevenci kognitivního deficitu, v expoziční terapii různoprodých fobií, obsedantně-kompulzivní poruchy či v terapii jiných duševních onemocnění. Odolejte svému strachu. Přijďte s námi pobýt na střeše mrakodrapu, v přeplněném metru nebo se posaďte na špinavém záchodě. Vyzkoušejte své navigační schopnosti ve virtuálním městě, otestujte svojí paměť nebo se pokuste co nejrychleji zbavit otravných much ve virtuální kuchyni.

Zavřít
Ilya Feofanov

Ilya Feofanov

15:00 - 15:45 | Ujíždíme na duši

Peer terapeut, Dobré Místo

Příběh peera s duální diagnózou zaměřenou na zotavení

V inspirativním rozhovoru s peer terapeutem Ilyou si popovídáme o jeho životě, zkušenostech a práci peera v Psychiatrické nemocnici. Jak se začalo projevovat jeho onemocnění a jak jej dokázal dostat pod kontrolu? Příběh o silné motivaci a odhodlání realizovat své sny a mít plnohodnotný život.

Zavřít
Anna Beckerová

Anna Beckerová

15:00 - 15:45 | Buskerská scéna

Hradecká písničkářka, jejíž doménou je více či méně depresivní indie folk. Procítěný a osobitý pěvecký projev doplňuje jemnými kytarovými doprovody a spolu s violoncellovými melodiemi v podání Matěje Čapka tak dává vzniknout niterné hřejivé melancholii, která se dostane pod kůži.

Video

Galerie

Zavřít
Freedom 4

Freedom 4

15:30 - 16:00 | Divadelní rodinná scéna

Taneční vystoupení

FREEDOM 4 Praha (integrovaná skupina)
Freedom 4 je integrovaná taneční skupina, která funguje pod hlavičkou zapsaného spolku Užitečný život. Vloni oslavila již 15 let své existence. Za tuto dobu vystupovala na mnoha divadelních pódiích, parketech různých kulturních domů a dokonce i pod širým nebem. Realizovala dokonce tři samostatná celovečerní představení. Za významný úspěch považujeme také několikerou účast na celostátních přehlídkách scénického tance amatérských tanečních souborů, kam jsme se vždy museli probojovat přes krajské kolo této přehlídky. V loňském roce jsme též překvapili svou účastí na pohárových soutěžích parketových tanečních kompozic SUT (Svazu učitelů tance).

FREEDOM TŠ Hes
Taneční skupina Freedom TŠ Hes byla založena na podzim roku 1995 jako skupina disco dance, ale po třech letech se po odchodu jednoho ze zakládajících vedoucích přeorientovala na scénický tanec, kterým se zabývá dodnes. Každoročně se účastní různých divadelních přehlídek, soutěží, ale vždy se nejvíce upíná k samostatnému celovečernímu představení, kde prezentuje svou práci.

Galerie

Zavřít
Akrobacie pro děti a rodiče

Akrobacie pro děti a rodiče

15:45 - 16:15 | Scéna otevřeného umění I

Workshop probíhá v prostoru Scény otevřeného umění I

Nejhravější a nejzábavnější forma cvičení, kterou si užijí naplno děti i rodiče. Vyzkoušíte si spoustu hravých i techničtějších aktivit pro rozvoj síly, pružnosti a koordinace. Dozvíte se, na co si dávat pozor a jak správně se svým tělem zacházet, aby nebolelo a bylo silné a pružné. A přitom si užijete čas se svými nejbližšími.

Zavřít
Andrea Trebalická

Andrea Trebalická

16:00 - 16:45 | Ujíždíme na duši

Arte koučka

Praktická ukázka pro naše návštěvníky, aneb jak použít Imaginaci v arteterapii

Věděli jste, že skrze imaginaci můžete objevit hlubší vrstvy svého vnitřního světa a přenést své poznatky do umělecké formy? Proces imaginace podporuje sebepoznání, emocionální zdraví a poskytuje prostor pro růst a transformaci. Přijďdte se podívat na přednášku a dozvíte se mnohem víc.

Zavřít
Thom Artway

Thom Artway

16:15 - 17:00 | Buskerská scéna

Sólová vystoupení Thoma s kytarou vytváří atmosféru opravdového propojení a blízkosti mezi ním a posluchači. Thom vyniká v komunikaci s publikem, lidé si s ním často a rádi zpívají. Jeho koncerty jsou zapamatovatelným zážitkem naplněným upřímnou radostí z hudby. Sám říká, že právě písničky v češtině mu umožňují lépe komunikovat s českými posluchači.

Video

Galerie

Zavřít
VOŠ herecká

VOŠ herecká

16:30 - 17:30 | Scéna otevřeného umění I

Kytice

Kdo by neznal Erbenovu Kytici?! Místy až hororové příběhy o vině a trestu z dob dávno minulých. Známe je ale skutečně? Vydejte se s námi na expedici do hlubin nejslavnější básnické sbírky české literatury a seznamte se zblízka s ženou proměňující se ve Vrbu, Vodníkem, mladou vdovou, která otrávila svého manžela, aby se mohla vdát a mnoha dalšími postavami tohoto bohatého kaleidoskopu plného působivých obrazů a dramatických situací.

Galerie

Zavřít
Šárka Mattová

Šárka Mattová

16:30 - 17:10 | Scéna otevřeného umění II

Hlasité autorské písně o nešťastných láskách, nešťastných lidech, pochybách, chybách a krásných nedokonalostech.

Zavřít
Loutky bez hranic

Loutky bez hranic

17:00 - 18:15 | Divadelní rodinná scéna

3 medvědi a drzá Máša

Medvědi šli na med, takže chaloupka je prázdná, Mášenka se v lese nudí, a tak vleze dovnitř oknem. Jak to bude dál?
hraje: Dora Bouzková
Loutky a scéna: Světlana Khaletskya

Zavřít
Jonáš Chmel

Jonáš Chmel

17:20 - 18:00 | Scéna otevřeného umění II

čtení slampoetry

Studuji třetím rokem pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy obor ZSV – čeština. Ve volném čase tvořím věci všeho druhu: povídky, slamy, básně, interaktivní média, hudbu a místy si i něco nakreslím.

I přes velké nedostatky mám tuhle díru zvanou svět rád a chci, aby tu po mně zůstala taková, jakou jsem ji navštívil. S trochou štěstí o něco lepší.

Zavřít
MÁŘÍ

MÁŘÍ

17:30 - 18:15 | Buskerská scéna

Debutové album Máří kombinuje zvuky kytar, synthů, elektra a popu s ruchy pražských ulic. Autorské texty jsou výpovědí mladé dívky, která díky autentickému projevu dokáže posluchače vtáhnout do světa dospívání a večerního města. Spoluautorem alba je multiinstrumentalista a skladatel Šimon Keller. Duo zahraje v akustické variantě.

Video

Zavřít
Slamatéři

Slamatéři

18:15 - 20:00 | Scéna otevřeného umění II

Slam poetry považujeme za formu umění studentům přímo ušitou na míru, neboť nabízí zábavu, odpočinek, ale i vážnost ve formě chytře poskládaných rýmů a jiných verbálních kreacích.
Jako Slamatéři usilujeme o rozšíření povědomí o slam poetry, pořádáním akcí na místech plné přátelské energie, kde všichni naleznou odvahu a sebevědomí na to, konečně předvést své umění před skvělým publikem.

Zavřít
2+1 Jam band

2+1 Jam band

18:45 - 19:30 | Buskerská scéna

Královéhradecké power trio vzniklo skutečně jako jam band, kterému nebylo nic dané a svaté. Po několika letech volného působení si začali skládat vlastní písně mísící vlivy klasického rocku, blues i jazzu a jeho fúzí, z nichž v roce 2017 vydali debutovou desku „Protože nám chutná“. O 3 roky později vydali rychle za sebou dvě EP s názvy „Bezpeční volové“ a „Zájezd do kremační pece“. Oproti původní ideologii sáhlých improvizací ve svém novém stylu 2+1 sází na výrazovou celistvost a kompozičnost, která postupně začíná převažovat nad volností improvizace. Nejnovějším projektem „Servít“, který momentálně představí na koncertním turné, se zvukově a esteticky vrací do dob 80. let. Hlavní devizou 2+1 je neustálá snaha o dokonalý zvuk, potažmo hluk.

Kapela hraje ve složení Albert Baxa – kytary, Jiří Vyšohlíd – baskytary, Tadeáš Macl – bicí.

Video

Zavřít
FysioART

FysioART

19:15 - 20:00 | Divadelní rodinná scéna

Pomerančová loď

Rodinné představení – klauniáda nejen pro děti Hanky Strejčkové.

Dostali jste někdy dárek? Určitě ano!
A byl tak zabalený, že nebylo na první pohled poznat, co to je?
Dvě komické postavičky, dva absurdní človíčkové totiž objeví věc! Jejich neodolatelná chuť si s ní hrát se mění v groteskní plavbu mořem fantazie. Jedna malinká kajuta, nebo také krabička či list papíru se stává domovem dvou dobrodruhů, kteří se předhánějí jeden před druhým, a zároveň je jejich přátelství pevnější než kůra pomeranče.
Kdo jim pomůže oloupat jejich pomeranč?

Na představení navazuje pohybová dílna pro děti.

Bez jazykové bariéry.

 

Zavřít
Bohnická divadelní společnost

Bohnická divadelní společnost

20:00 - | Divadlo Za plotem

POUTI BLÁZNŮ
Přijměte pozvání na dobrodružnou výpravu kolem duše a zpět. Autorská performance Pouti bláznů je především osobitou, groteskní zpovědí herců s dlouhodobou zkušeností psychiatrické léčby. Příběh naší nejnovější výpravné inscenace rozehrává odvěké stigma, protipóly takzvaného duševního zdraví, bláznovství a nemoci napříč kulturou a historií.
„Evropský člověk má od hlubokého středověku vztah k čemusi, co neurčitě nazývá Šílenstvím, Slabomyslností, Pomateností (…) Vztah Rozum–Nerozum představuje jednu ​z originálních dimenzí západní kultury.“ M. Foucault, Dějiny šílenství

Režie Vendula Kodetová, pohybová spolupráce Vendula Burger, výprava Andrea Králová, video Marek Dušák.
Hrají: Petr Korpas, David Konopáč, Jan Pellar, Magdaléna Pražáková, Robin Stron, Poppy Šabatová a Boris Tůma.

BDS je otevřená, experimentální formace herců se zkušeností psychiatrické léčby a profesionálních divadelníků, založená v roce 1991 v Psychiatrické léčebně v Bohnicích. Od roku 1996 soubor sídlí a zkouší v kulturně sociálním centru Studio Citadela v centru Prahy a je také tradičním účinkujícím festivalu Mezi ploty.

Galerie

Zavřít

Změna programu vyhrazena.