Mezi ploty | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 27.5.

Veselá věda

Veselá věda

11:30 - 17:30 | Dílny a workshopy

Posláním Veselé vědy je probouzet u dětí zájem o přírodní vědy a technické obory. Děti díky vlastní zkušenosti s objevováním světa přírodních věd získávají pozitivní postoj ke světu vědy, výzkumu a k technickým oborům.
Součástí Veselé vědy je i program Brick4Kidz®, ve kterém využíváme oblíbenou stavebnici LEGO®. S její pomocí prohlubujeme obecné znalosti žáků a představujeme jim vědu, techniku, strojírenství a další odborné oblasti.

Na festivalu si děti budou moci za pomoci zkušeného lektora vyzkoušet několik zajímavých pokusů nebo si postavit motorizovaný model z lega podle unikátních návodů.

Galerie

www.veselaveda.cz
Zavřít
Trička z přírodních materiálů

Trička z přírodních materiálů

11:30 - 17:00 | Dílny a workshopy

Není nám lhostejné z jakých materiálů jsou látky ze kterých šijeme.
Vybíráme velmi kvalitní materiály, které běžně nejsou na oděvním trhu. Jednimi z nich jsou modal a přírodní len, ale také třeba BIO bavlna s certifikátem GOETS.

Vyznáváme pojem slow fashion, pomalá moda – takovými nadčasovými modely jsou naše roláky z modalu.  Hodí se pro povinný dress code, ale i na běžné nošení a sport. Šijeme i pro vysoké štíhlé ženy v prodloužených délkách.
Záruka pečlivého zpracování – ručně stříháme a šijeme každé tričko zvlášť.
Jsme malá chráněná dílna. Zakoupením trička podpoříte pracovní místo lidem se zdravotním postiženími.

www.prostetriko.cz
Zavřít
Jak číst hmatem i ušima?

Jak číst hmatem i ušima?

11:30 - 17:30 | Dílny a workshopy

Knihovna a tiskárna pro nevidomé K. E. Macana zpřístupňuje prostřednictvím Braillova písma, zvukových záznamů, reliéfní grafiky a digitálních textů informace nevidomým a těžce zrakově postiženým čtenářům. Je národní kulturně-osvětovou instituci pro nevidomé.
Knihovna si své fondy z velké části vytváří sama – ať už načítáním knih v našich studiích, přepisováním a tiskem v Braillově písmu nebo převáděním obrazů do reiléfní grafiky.

U našeho stánku se dozvíte, jak číst hmatem i ušima, jak od začátku do konce probíhá zpracování knih pro nevidomé čtenáře, jak nevidomí čtenáři píší dopisy, jak vypadají učebnice pro nevidomé děti, a samozřejmě jak se můžete stát našimi čtenáři.
Vyzkoušet si budete moci napsat slova, větu nebo „zašifrovanou zprávu“ na Pichtově psacím stroji. Ukážeme vám, jak fungovala Pražská tabulka. A můžete si zasoutěžit v poznávání věcí po hmatu.

www.ktn.cz/
Zavřít
Terapeutické dílny PNB

Terapeutické dílny PNB

11:30 - | Dílny a workshopy

Na festivalu Mezi ploty 2023 se budou také prezentovat terapeutické dílny a činnostní terapie lůžkových oddělení Psychiatrické nemocnice Bohnice zejména prostřednictvím prodeje výrobků pacientů, které vznikly v rámci terapeutického procesu. Součástí prezentace bude také prezentace resocializačních aktivity Centra psychosociálních služeb PN Bohnice.
Více informací o jednotlivých úsecích naleznete v přiloženém odkazu

Galerie

bohnice.cz/lecba/centrum-krizove-intervence-a-resocializace/
Zavřít
HaFstudio

HaFstudio

12:15 - 12:35 | Divadelní scéna

Společné zpívání lidových písní

Lidové písně jsou náš klenot, proto přijďte si zazpívat spolu s Veselou kapelou seniorů HaFstudia! A Zpěvníčky také máme. Galerie

Zavřít
Kamila Koncová trio

Kamila Koncová trio

13:00 - 13:20 | Divadelní scéna

Vezměte dva hudbymilovné jedince, zavřete je do bytu s hudebním nástrojem a pozorujte. Dříve či později spolu pravděpodobně začnou hrát. Za takových okolností se dali dohromady Adam Blažek a Kamila koncová. Začalo to hraním sobě pro radost a sousedům na zlost, pokračovalo to streamy pro pár kamarádů a po covidu přišla příležitost předvést to, co dennodenně poslouchaly čtyři stěny, i živému publiku. Hlasem dua je Kamila Koncová – zpěvačka a milovnice různobarevného zpěvu, od gospelu k intimní bossanově. O doprovod se stará Adam blažek, klavírista, který propadl stejnou měrou mistrům klasické i jazzové hudby a ve své hře rád oba světy propojuje. Hudební duo doplní perkusista.Zavřít
Rekreační užívání drog = nebezpečná zábava

Rekreační užívání drog = nebezpečná zábava

14:00 - 14:45 | Ujíždíme na duši

Mgr. Martin Titman

Spojení zábavy a užívání drog je tématem, se kterým se setkal snad každý. Jaká jsou ale rizika u lidí, kteří rekreačně nebo nekontrolovatelně užívají psychadelika a další látky? Kde se jedná ještě o zábavu a kde o vážný problém? Na to odpoví odborník na problematiku závislosti Martin Titman.

www.dropin.cz/
Zavřít
Delirium tremens je postrach a trest alkoholiků, sám jsem jich přežil pět

Delirium tremens je postrach a trest alkoholiků, sám jsem jich přežil pět

14:00 - 14:45 | Ujíždíme na duši

Daniel Havíř

Říká se, že třetí delirium tremens je smrtelné. Daniel Havíř jich přežil pět. Co vlastně je delirium tremens, jak probíhá a co v něm člověk prožívá? Nejen o tom bude rozhovor s Danielem, abstinujícím peer terapeutem s vlastní zkušeností se závislostí a vším, co zahrnuje.

www.nadacebona.cz/
Zavřít
Bohnická divadelní společnost

Bohnická divadelní společnost

14:00 - 14:30 | Divadelní scéna

Představení: Pouti bláznů

Nová autorská performance BDS je především výraznou osobní zpovědí herců-performerů se zkušeností psychiatrické léčby. Rámec groteskní inscenace evokuje odvěké stigma, protipóly takzvaného duševního zdraví a nemoci napříč kulturou a historií.

BDS je otevřená, experimentální formace herců se zkušeností psychiatrické léčby a profesionálních divadelníků, založená v roce 1991 v Psychiatrické léčebně v Bohnicích. Od roku 1996 soubor sídlí a zkouší v kulturně sociálním centru Studio Citadela v centru Prahy a je také tradičním účinkujícím festivalu Mezi ploty. Galerie

Zavřít
Bára Ladrová Spolu ze srdce dětem

Bára Ladrová Spolu ze srdce dětem

14:15 - 14:25 | Hudební scéna

S Bárou Ladrovou se můžete setkat nejen na akcích pro děti, ale i na charitativních, které pořádá se svým týmem. Název SPOLU ZE SRDCE vznikl sloučením všech našich charitativních akcí.

S celým týmem se snaží pomáhat všem, kteří to potřebují, ať už jednotlivcům nebo organizacím.
Hlavní myšlenkou je pomáhat a propojovat světy – zdravých a handicapovaných, předčasně narozených i seniorů.
Bára s týmem chce ukázat, že i dítě s handicapem nebo zdravotním problémem se může stát hvězdou na pódiu nebo v hudebním klipu.
Na festivale Mezi ploty společně s dětmi na pódiu zazpívá a zatančí jejich charitatvní písně (Ať v srdci zní a Spolu) propojující právě zmiňované světy.

Video

Galerie

Zavřít
Divadlo ve dvou kufrech

Divadlo ve dvou kufrech

15:00 - 15:20 | Divadelní scéna

Představení: Sněhurka a 7 trpaslíků

Divadlo Ve dvou kufrech působí při organizaci Kamarád – LORM v Žatci. Tvoří jej ochotničtí herci s mentálním postižením i bez něj. Divadlu se věnují už řadu let. Známé pohádky si upravují tak, aby svým humorem pobavili sebe, děti i dospělé. Hrají na různých festivalech a společenských akcích. Galerie

Zavřít
Vím, že příbuzní nemocných to mají těžké. Správné postupy při vypuknutí nemoci ale existují

Vím, že příbuzní nemocných to mají těžké. Správné postupy při vypuknutí nemoci ale existují

15:00 - 15:45 | Ujíždíme na duši

Kamil Rain

Přednáška Kamila Raina zcela určitě zaujme každého, kdo má ve svém blízkém okolí duševně nemocného. Existuje správný postup pomoci při začátku nemoci našeho nejbližšího? Jakou mít strategii, čeho se vyvarovat a jak pečovat také o sebe?

bohnice.cz/
Zavřít
Jaké schopnosti a kvality by měl mít peer konzultant?

Jaké schopnosti a kvality by měl mít peer konzultant?

15:00 - 15:45 | Ujíždíme na duši

Mgr. Petr Vítek

Pokud uvažujete o práci peer konzultanta, ale nejste si jistí svými schopnostmi, rozhovor s Petrem Vítkem by Vám mohl napovědět. Petr Vítek totiž peer konzultanty školil, zaměstnával a vždy podporoval. Jaký je tedy názor odborníka na peerskou práci a jaké podmínky pro přijetí by podle něj měl splňovat uchazeč o práci peer konzultanta?

Zavřít
Marihuana – tvrdá droga s vážnými následky

Marihuana – tvrdá droga s vážnými následky

16:00 - 16:45 | Ujíždíme na duši

Mgr. Martin Titman 

Martin Titman je odborníkem na problematiku závislosti a drog, dnes a denně se setkává s jejich uživateli a jejich problémy. Je marihuana stále ještě měkkou drogou? Mohou rodiče odhalit užívaní drog u svých dětí? Mají drogy nějaké výhody a v čem tkví jejich největší nebezpečí? Nejen o tom bude přednáška s Martinem Titmanem.

www.dropin.cz/
Zavřít
Co očekávat od začínající spolupráce profesionála a člověka s duševním onemocněním

Co očekávat od začínající spolupráce profesionála a člověka s duševním onemocněním

16:00 - 16:45 | Ujíždíme na duši

Markéta Vítková

Spolupráce s terapeuty, doktory a profesionály obecně v oblasti zotavení duševního zdraví běžná praxe. Co ale od této spolupráce očekávat a co naopak vyžadovat?
Rozhovor s Markétou bude o pohledu člověka , který si prošel velmi těžkými obdobími a musel se naučit znovu poskládat svůj život tak , aby mu dával smysl. Měl znovu chuť žít a cítil vděčnost za všechno co mu přišlo do života a formovalo ho to v člověka, kterým je dnes.
www.usmevmamy.cz
Zavřít
BE PART! Be Part of the River´s Course

BE PART! Be Part of the River´s Course

16:00 - 17:00 | Divadelní scéna

Představení: Be Part of The River’s Course

Mezinárodní tanečně-divadelní událost s živou hudbou, která v jediném představení propojí performery a hudebníky z celého světa s lidmi trpícími duševním onemocněním. Pod uměleckým vedením americko-kanadského tvůrčího týmu pracovali desítky účastníků projektu na přípravě společného představení, které bude nejenom multidisciplinárním diváckým zážitkem, ale také oslavou pospolitosti. Be Part of The River’s Course je intenzivní zprávou o tom, že rozdílnost společenství nenarušuje, ale nezastupitelně obohacuje. 

Uvedení představení je součástí dvouletého mezinárodního projektu Be Part!, který propojuje komunity napříč zeměmi, jazyky kulturami a generacemi a který využívá umělecký proces jako nástroj na podporu rozvoje občanské společnosti, pocitu sounáležitosti a zviditelnění marginalizovaných skupin. Jeho realizaci umožnila finanční podpora Fondů EHP a Norska, Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury. 

Koncept a vedení projektu: BPART – Lenka Flory, Michaela Kessler

Umělecké vedení: 44 Arts Productive & Michèle Steinwald ve spolupráci s NCDC & Nichole Canuso

Hudební dramaturgie: Irena & Vojtěch Havlovi

Účinkují: Thorgerdur Atladóttir (IS), Nichole Canuso (USA), Levin Eichert (CZ), Joseph Fleischer (USA), Audur Huld Gunnarsdóttir (IS), Lila Hurwitz (USA), Eun Jung Choi (USA), Agáta Jarošová (CZ), Sam Johnson (USA), Lara Hereu Macho (CZ), Tiffany Margelin (IS), Gabriel Marling Rideout (IS), Yuliana Palacios Figueroa (IS), Marie Svobodová (CZ), Michèle Steinwald (CAN), Orkun Türkmen (CZ), klienti PNB a neziskové organizace Fokus Praha, členové Bohnické divadelní společnosti a další. 

Produkce: Giulia Sandroni

Partneři projektu Be Part!: Psychiatrická nemocnice Bohnice, Fokus Praha, Bohnická divadelní společnost a Studio Citadela

Galerie

Zavřít
Mindfulness je moderní součást mého života s bipolární poruchou

Mindfulness je moderní součást mého života s bipolární poruchou

17:00 - 17:45 | Ujíždíme na duši

Kateřina Navrátilová

Zajímáte-li se o tento moderní pojem v oblasti psychohygieny, rozhodně Vás zaujme rozhovor s Kateřinou Návrátilovou. Peerkou s vlastní zkušeností s bipolární poruchou a účastnicí kurzu mindfulness. V čem konkrétně tkví síla mindfulness a proč je psychohygiena obecně důležitou součástí zotavení v oblasti duševního zdraví?

armadaspasy.cz/o-nas/caste-otazky/
Zavřít
S bipolární poruchou žiju přes 10 let

S bipolární poruchou žiju přes 10 let

17:00 - 17:45 | Ujíždíme na duši

Jan Tyl

Když se nálada střídá, každý člověk je svým způsobem bipolární, říká Jan Tyl. Může být bipolární porucha vnímána jako možnost a schopnost prožívat silněji, jinak a více? Jak se toto onemocnění projevuje a jak s ním kvalitně žít? Přednáška o životě s bipolární poruchou, o nástrojích a přístupech v oblasti tohoto onemocnění.

www.greendoors.cz/en/home/
Zavřít
LokVar

LokVar

17:30 - 18:20 | Divadelní scéna

Představení: Sněhurka

Loutková pohádka pro děti, které se nebojí projevit svůj názor.

Tradiční pražský Divadelní spolek LokVar zavítá na Mezi ploty.

Kdo je krásnější? Královna nebo Sněhurka? Je myslivec krutý? A jsou trpaslíci pořádkumilovní? Myslíte si, že znáte tuto pohádku opravdu dobře? Kdo uvidí – pochopí.

Tradiční pražský loutkový Divadelní spolek LokVar zavítá na Mezi ploty.


Galerie

Zavřít
Dvakrát jsem si prošel syndromem vyhoření

Dvakrát jsem si prošel syndromem vyhoření

18:00 - 18:45 | Ujíždíme na duši

Kamil Rain

Kamil Rain je peer terapeut s mnoha pracovními zkušenostmi, ale také lektor zotavení a sebepéče. Sám si prošel dvakrát fenoménem dnešní doby – syndromem vyhoření. Jaké strategie mu pomohly znovu se vrátit do života, jak se syndrom vyhoření projevuje a jak poznáte, že už se u Vás dost možná rozvíjí? To vše se dozvíte na přednášce Kamila Raina.

bohnice.cz/
Zavřít
V těžkých depresích chodím i na zkoušky

V těžkých depresích chodím i na zkoušky

18:00 - 18:45 | Ujíždíme na duši

Martin Mikula

Pokud máte sami problémy s depresemi a chystáte se studovat, příběh Martina Mikuly Vás zcela jistě bude zajímat. Martin je studentem náročného oboru psychologie. Poví nám, jak jej deprese ovlivňují při studiu, a zároveň poradí, jak s touto nemocí zvládat náročné studentské období. Nejen o tom, ale také o jeho postoji k lékům a jeho práci peer konzultanta bude rozhovor s Martinem Mikulou.

fokus-praha.cz/pomahame/centrum-stredni-cechy/cdz-brandysko
Zavřít
Honza Jareš & band

Honza Jareš & band

18:15 - 19:00 | Hudební scéna

Honza Jareš vystudoval populární zpěv a moderní klavír na Pražské státní konzervatoři, jako jediný nevidomý student v historii školy. S jeho písní Doktor duší získal Platinovou dvanáctku za 12 vítězství v hitparádě Českého rozhlasu Dvojka. Také je laureátem Výroční ceny Legenda nočního proudu v kategorii Objev roku 2019.
Jeho hlas je plný emotivní energie, jeho hudební projev zaujme bezprostředností a procítěností. Ve spojení se skvělými instrumentalisty přináší publiku ojedinělý umělecký i lidský zážitek.

Video

Zavřít
Divadelní soubor Už!

Divadelní soubor Už!

18:45 - 19:05 | Divadelní scéna

Představení: Repcitál Markéty Maškové

Od malička jsem tělesně postižená a vyrovnávám se s tím různými aktivitami. Jednou z těchto aktivit je psaní básní, které mnohdy koketují s rapem. Přijďte si je vyslechnout!

Divadelní soubor funguje již řadu let, vychází z absolventů Jedličkova ústavu a je tradičním účinkujícím festivalu Mezi ploty. Zavřít
Underground Comedy

Underground Comedy

19:15 - 19:45 | Divadelní scéna

Představení: Underground Comedy Club Stand-up

Znáte náš stand-up z Comedy Clubu, znáte nás z našeho pořadu na Stream.cz a teď jedeme za vámi! Podstrojíme vám pořádnou porci našeho humoru, co je občas jemný jak dětská prdýlka, jindy nabroušený jako břitva v Barber Shopu.  Ultimátní stand-up show plná humoru, který vás nenechá v klidu. Témata, o kterých se nemluví. 

TOMÁŠ PLHOŇ

Produkt Českých Budějovic, kde dle jeho slov všechno chutná jako Budvar. Možná proto je tak zahořklý. Nicméně rozhodl se toho využít nejlepším možným způsobem a začal kariéru ve standupu, kde může z pódia řvát na lidi bez toho, aby se o něj zajímala policie.

MARTIN FILIPPI

Má italské příjmení, německý účes ale je Čech jako poleno. Má rád slovní hříčky, kvůli kterým se v jeho vystoupení moc pravdivých věcí nevyskytuje. Mluví o životě, ale ne o svém. O úspěchu, ale ne o svém. O vlasech… O to divnější to pak je, když se něco soukromého rozhodne zařadit. Doufá, že je vtipnější, než umělá inteligence.Galerie

Zavřít
Radek Banga

Radek Banga

20:00 - 21:00 | Hudební scéna

Radek Banga působí na české hudební scéně už od třinácti let. Od té doby vydal mnoho úspěšných nahrávek, získal řadu ocenění a vystupoval po celém světě včetně slavného festivalu v britském Glastonbury. Od roku 2000 je navíc aktivním producentem a stál za desítkami alb od hip-hopu po tradiční popové projekty. Napsal řadu hitů dalším interpretům, včetně Karla Gotta. Posledních několik let se spojil s několika zahraničními producenty, především z USA a naučil se na jejich seminářích zcela jinak pracovat se zvukem. A to vše mu otevřelo cestu k realizaci vlastního sólového debutového alba s názvem Věci jinak, jenž vyšlo u vydavatelství Supraphon.
Jak už samotný název alba napovídá, opravdu je zde vše jinak. Zpěvák se totiž vrhnul do vod POPU. Silné melodie, chytlavé refrény a texty plné emocí. To vše v podání charismatického zpěváka s nezaměnitelným hlasem.
Koncert plný energie doprovázený předními českými muzikanty a vokální sekcí je nezapomenutelnou show.

Video

Galerie

Zavřít

Neděle 28.5.

Veselá věda

Veselá věda

11:30 - 17:30 | Dílny a workshopy

Posláním Veselé vědy je probouzet u dětí zájem o přírodní vědy a technické obory. Děti díky vlastní zkušenosti s objevováním světa přírodních věd získávají pozitivní postoj ke světu vědy, výzkumu a k technickým oborům.
Součástí Veselé vědy je i program Brick4Kidz®, ve kterém využíváme oblíbenou stavebnici LEGO®. S její pomocí prohlubujeme obecné znalosti žáků a představujeme jim vědu, techniku, strojírenství a další odborné oblasti.

Na festivalu si děti budou moci za pomoci zkušeného lektora vyzkoušet několik zajímavých pokusů nebo si postavit motorizovaný model z lega podle unikátních návodů.

www.veselaveda.cz
Zavřít
Jak číst hmatem i ušima?

Jak číst hmatem i ušima?

11:30 - 17:30 | Dílny a workshopy

Knihovna a tiskárna pro nevidomé K. E. Macana zpřístupňuje prostřednictvím Braillova písma, zvukových záznamů, reliéfní grafiky a digitálních textů informace nevidomým a těžce zrakově postiženým čtenářům. Je národní kulturně-osvětovou instituci pro nevidomé.
Knihovna si své fondy z velké části vytváří sama – ať už načítáním knih v našich studiích, přepisováním a tiskem v Braillově písmu nebo převáděním obrazů do reiléfní grafiky.

U našeho stánku se dozvíte, jak číst hmatem i ušima, jak od začátku do konce probíhá zpracování knih pro nevidomé čtenáře, jak nevidomí čtenáři píší dopisy, jak vypadají učebnice pro nevidomé děti, a samozřejmě jak se můžete stát našimi čtenáři.
Vyzkoušet si budete moci napsat slova, větu nebo „zašifrovanou zprávu“ na Pichtově psacím stroji. Ukážeme vám, jak fungovala Pražská tabulka. A můžete si zasoutěžit v poznávání věcí po hmatu.

Galerie

www.ktn.cz/
Zavřít
Ukázka práce speciálně cvičených psů na canisterapii

Ukázka práce speciálně cvičených psů na canisterapii

11:30 - 18:00 | Dílny a workshopy

NADAČNÍ FOND CANISTERAPIE

POMÁHÁME CANISTERAPIÍ
Myšlenkou Nadačního fondu CANISTERAPIE je pomáhat prostřednictvím canisterapie všem těm, kteří naši pomoc potřebují. Za pomoci speciálně cvičených psů poskytujeme canisterapeutické a asistenční služby v nejrůznějších zařízeních zaměřených na postižené děti a dospělé (stacionáře, dětská centra, nemocnice, hospice, atd.). Zaměřujeme se i na výcvik a výchovu nových canisterapeutických týmů, výcvik asistenčních psů a šíření osvěty o canisterapii. Pořádáme přednášky pro veřejnost, školy a mateřské školky.

Na festivalu se představíme s asistenčními psy, ukážeme vám, co vše umí a bude možnost si vyzkoušet canisterapii v praxi.

www.nf-canisterapie.cz
Zavřít
“Ještě chvilku…”

“Ještě chvilku…”

11:30 - 11:55 | Divadelní scéna

Představení: Signály pro chodce

Autorská inscenace divadelního souboru Ještě chvilku je bláznivá jízda světem showbyznysu i světem kde není slyšet náš hlas. Koho vidíme v televizi a co tam slyšíme? Červená oranžová zelená. Akce – vítejte u pořadu signály pro chodce. Zelená. Kým se chceme stát a stojí to za to? Nebo je to postavené na hlavu? Červená.

Jsme divadelní soubor lidí, které spojuje radost z divadla a sranda ze světa okolo nás i ze sebe. Vytváříme autorské inscenace a rádi hrajeme na festivalech.  Někdo z nás má vozík, někdo ne. Na festivalu Mezi ploty vystupujeme tradičně. Galerie

Zavřít
Terapeutické dílny PNB

Terapeutické dílny PNB

11:30 - | Dílny a workshopy

Na festivalu Mezi ploty 2023 se budou také prezentovat terapeutické dílny a činnostní terapie lůžkových oddělení Psychiatrické nemocnice Bohnice zejména prostřednictvím prodeje výrobků pacientů, které vznikly v rámci terapeutického procesu. Součástí prezentace bude také prezentace resocializačních aktivity Centra psychosociálních služeb PN Bohnice.
Více informací o jednotlivých úsecích naleznete v přiloženém odkazu

Galerie

bohnice.cz/lecba/centrum-krizove-intervence-a-resocializace/
Zavřít
Studio Damúza

Studio Damúza

12:00 - | Divadelní scéna

Čas bude upřesněn

Představení: Špílmachr – Jenovéfa

Pro děti od 6 let a jejich rodiče.

Tradiční česká dramatická kuchyně plná loutek, ovoce a zeleniny – bohatá na smích, slzy a vitamíny!

Co uvaří maminka, když jedno dítko má radši mrkvičku, druhé křupavé zelí a třetí zase sladké jablíčko? Přece šťavnatý český loutkářský příběh nešťastné hraběnky Jenovéfy a jejího manžela Sylkfrída. Tak pojďte ochutnat!Galerie

Zavřít
Spolek Taška Kladno & PANDA BANDa

Spolek Taška Kladno & PANDA BANDa

12:15 - 12:45 | Divadelní scéna

Představení: Hloupá žába

Taška Kladno a Panda Banda uvádí interaktivní pohádku Hloupá žába. Pohádku, kterou si zahrají sami návštěvníci představení. V představení účinkují umělci s hendikepem, neslyšící, herci s mentálním a kombinovaným postižením. Pohádka je hrána s prvky znakového jazyka. Spolek Taška Kladno letos doplní dětská bubnovací kapela PANDA BANDa z Kladna.Galerie

Zavřít
Divadlo UJETO

Divadlo UJETO

13:15 - 13:45 | Divadelní scéna

Představení: O třech sestrách ze Všechmastí

Manželské etudy pro malé i velké diváky na motivy pohádky Jana Wericha Tři sestry a jeden prsten. Pohádkově realistický příběh o tom, jakých lstí je možné se dopustit, když nechcete přiznat, že se výplata proměnila v devět korbelů piva a zlatý prsten je jen jeden.

Hrají: Dagmar Filípková, Jaroslava Krpálková, Martin Vejman, Martin Vošmik, Josef Fojt

Kapela Ujeťanka: Štěpán Smolík, Hedvika Hrychová, Ilona Labuťová

Divadlo UJETO je netradiční soubor, jehož základ tvoří herci s mentálním hendikepem. Svoji činnost soubor zahájil v prosinci 2014 a navázal tak na předchozí pětiletou práci stejného souboru pod hlavičkou Divadla Inventura.  Doma jsme již sedm let v pražském divadle Kampa.  Galerie

Zavřít
Z vyloučení sebestigmatizací jsem došel ke spokojenému životu

Z vyloučení sebestigmatizací jsem došel ke spokojenému životu

14:00 - 14:45 | Ujíždíme na duši

Zdeněk Císař

Před pár lety byl Zdeněk uzavřený sám do sebe a svět okolo něj ho příliš nepřitahoval. Přesto se stal jedním z nejlepších peerů v oboru. Důkazem je také jeho lektorování a učení budoucích peerů. Podobnou cestou ze sebestigmatizace však může jít každý. Přednáška o životní cestě, která může být inspirací pro ty, kteří o sobě pochybují.

divadlo.bohnice.cz/peer-klub/
Zavřít
Bubnovací workshop

Bubnovací workshop

14:00 - 17:00 | Dílny a workshopy

Každý má rytmus v sobě, jen má někdy problém ho sladit s rytmem ostatních. Skupinové bubnování vám pomůže najít společnou řeč.
Bubnování má velmi pozitivní vliv na zdraví člověka:

  • Uvolňuje stres a napětí, snižuje krevní tlak
  • Navodí pocit pohody
  • Propojuje pravou a levou hemisféru

… ale hlavně vás to bude bavit!

Galerie

www.bubnujeme.cz
Zavřít
Krizová intervence mi pomáhá zachovat klid i v těch nejvypjatějších situacích

Krizová intervence mi pomáhá zachovat klid i v těch nejvypjatějších situacích

14:00 - 14:45 | Ujíždíme na duši

Eliška Kvasničková

Co vlastně je krizová intervence a jak může pomoci při namáhavé psychické situaci nebo při práci na akutním oddělení? Nejen o skutečných případech této pomoci bude rozhovor s Eliškou Kvasničkovou, absolventkou intervenčního výcviku, studentkou aplikované psychoterapie a peer terapeutkou v PN Bohnice. 

divadlo.bohnice.cz/peer-klub/
Zavřít
Dr.amAS

Dr.amAS

14:05 - 14:45 | Divadelní scéna

Představení: Teď mluvím já!

O lidech s autismem se hodně mluví, ale ne často jsou slyšeni. Třetí autorská inscenace divadelního souboru Dr.amAS, ve které si každý řekne to své. Sedm herců vypráví sedm historek. Každá je jiná, stejně jako rozpětí poruchy autistického spektra se kterou žijí.

Divadelní soubor, který byl založen roku 2015 při Národním ústavu pro autismus se zaměřuje výlučně na autorskou tvorbu. Témata inscenací se rodí v organickém tvůrčím procesu a vycházejí z příběhu členů souboru, kterými jsou většinově dospělí lidé s poruchou autistického spektra. V inscenacích zaznívá živá hudba i zvukové stopy vytvořené hudebníky (nejen) s PAS.Galerie

Zavřít
Závislost – jedna léčba nestačí

Závislost – jedna léčba nestačí

15:00 - 15:45 | Ujíždíme na duši

PhDr. Et Mgr. Tomáš Málek

V přednášce se budeme zabývat léčbou závislostí jako chronického onemocnění. Budeme se zamýšlet nad faktory, které ovlivňují úspěšnost a trvalost této léčby, jako jsou motivace, kontext rodiny a společnosti, zdravý životní styl a smysl života.

bohnice.cz/zakladni-informace/oddeleni-16-dualni-diagnozy/
Zavřít
V dospívání jsem přestal rozlišovat realitu

V dospívání jsem přestal rozlišovat realitu

15:00 - 15:45 | Ujíždíme na duši

Tomáš Hradilík

Jak může ovlivnit schizofrenie život čerstvě dospělého člověka? A může být začínající psychóza i pozitivní? Tomášovi ovlivnila duševní nemoc jeho dospívání, kolem 18. roku přestal rozlišovat realitu. Jak sám říká, začátek mánie byl vesměs pozitivního rázu. Nejen o dospívání se schizofrenií, ale také o jeho práci a přínosu na akutním oddělení bude rozhovor s peer terapeutem Tomášem.

bohnice.cz/zakladni-informace/oddeleni-23-primariat-akutni-pece-4/
Zavřít
Pohyb a sport jsou prevence v oblasti duševního zdraví: Tři roky jsem sportoval s duševně nemocnými klienty

Pohyb a sport jsou prevence v oblasti duševního zdraví: Tři roky jsem sportoval s duševně nemocnými klienty

16:00 - 16:45 | Ujíždíme na duši

Jan Botlík

Peer konzultant a lektor Jan Botlík léta sportoval s lidmi potýkajícími se s různě vážnými problémy v oblasti duševního zdraví. Bude s námi sdílet nejen vlastní zkušenosti, jak sport a pohyb pomáhají při zotavení, ale také konkrétní příklady dobré praxe s klienty. Jaké jsou výhody tohoto neobvyklého spojení? A jaké mají v České republice duševně nemocní lidé sportovní možnosti?

Zavřít
Mé zotavování je příběh na celý život

Mé zotavování je příběh na celý život

16:00 - 16:45 | Ujíždíme na duši

Michal Kašpar

Zotavení je příběh na celý život, říká peer konzultant Michal Kašpar. Co si ale pod tímto stále skloňovanějším pojmem, který je součástí každého člověka s duševním onemocněním, představit? Co konkrétně je součástí zotavení a je rozdíl mezi uzdravením a zotavením? Inspirativní rozhovor s Michalem o jeho příběhu zotavení, ale také o pozitivech svépomocných skupin.

Zavřít
Divadlo Aldente

Divadlo Aldente

16:30 - 17:20 | Divadelní scéna

Představení: Stand up Down

Talk show s herci Divadla Aldente o herectví, zálibách, lásce a všem, co je zrovna napadne. Neobyčejné rozhovory o obyčejných věcech za doprovodu kapely v podání Jana Kyncla, Ondřeje Klíče a dalších.

Moderuje, nebo se o to alespoň snaží, Filip Teller.

Jsme divadlo, kde se potkávají mladí herci a autoři s Downovým syndromem a profesionální divadelníci bez handicapu. V tomto spojení (dialogu) vidíme šanci vytvářet profesionální inscenace se svébytnou divadelní poetikou.Galerie

Zavřít
Peerství v Čechách, o co se jedná a jaký je současný vývoj?

Peerství v Čechách, o co se jedná a jaký je současný vývoj?

17:00 - 17:45 | Ujíždíme na duši

Zdeněk Císař

Peerství se stává čím dál tím větším fenoménem v oblasti péče o duševní zdraví. Jaká je ale pracovní náplň peer konzultanta, jak se tato práce dělá a jaké mýty a dojmy je čas nechat za námi? Nejen o tom bude přednáška s peer konzultantem a lektorem Zdeňkem Císařem.

divadlo.bohnice.cz/peer-klub/
Zavřít
Váha ukazovala 29 kilo – až tehdy začala má životní změna

Váha ukazovala 29 kilo – až tehdy začala má životní změna

17:00 - 17:45 | Ujíždíme na duši

Aneta Haushalterová

Pokud Vás zajímá téma poruchy příjmu potravy, příběh Anety si nesmíte nechat ujít. Před více než rokem totiž Aneta vážila 29 kilo a nejen doktoři se báli o její budoucnost. Aneta se ale rozhodla změnit svůj život a nyní pracuje jako peer konzultantka v PN Bohnice. Rozhovor s Anetou bude o jejím příběhu, ale také o faktech. Na co se v případě léčby poruchy příjmu potravy zaměřit a jaké existují cesty k řešení této závažné nemoci? 

bohnice.cz/zakladni-informace/oddeleni-26-akutni-pece-2/
Zavřít
Freedom 4 & Freedom TŠ Hes

Freedom 4 & Freedom TŠ Hes

17:45 - 18:15 | Divadelní scéna

Představení: Koláž krátkých choreografií

Freedom TŠ Hes představí: “Plánujeme plynule zaplavit planetu plasty? Zapláčeme!”,  

Coffee Lands a Ballataranta. Freedom 4 poté “Gold Shadow” a “Beautiful Trash”. 

Jedná se o kratší choreografie, které měly premiéru na podzim 2022 a na jaře 2023.

Integrovaná skupina Freedom 4 pracuje pod hlavičkou Užitečného života, z.s. od roku 2008. Po celou dobu své činnosti vystupuje při různých příležitostech jako jsou společenské akce, účastní se soutěží i přehlídek scénického tance a již několikrát zrealizovala své vlastní celovečerní představení.

Freedom TŠ Hes je skupina, která sdružuje tanečníky od 14 let a věnuje se modernímu, jazzovému a scénickému tanci. Na vybraných projektech spolupracuje se skupinou Freedom 4.

 

 

 

Galerie

Zavřít
Volnočasové aktivity nám pomáhají v zotavení nemocné duše

Volnočasové aktivity nám pomáhají v zotavení nemocné duše

18:00 - 18:45 | Ujíždíme na duši

Pavel Oulík

Pavel pracuje jako peer terapeut v Peer klubu PN Bohnice. Zde je téměř denně svědkem toho, že pro zotavení v oblasti duševního onemocnění jsou podstatné nejen léky a terapie, ale také zábava, koníčky a tvůrčí vyžití.

dobre-misto.cz
Zavřít
Dobrý život není stav, ale proces, dobrý život není cíl, ale směr

Dobrý život není stav, ale proces, dobrý život není cíl, ale směr

18:00 - 18:45 | Ujíždíme na duši

Markéta Vítková (Národní ústav duševního zdraví)

Přednáška Markéty, matky dvou dětí a ženy s 30letou zkušeností s duševním onemocněním, bude o sebepéči a osobním rozvoji, o tématech, která jsou pro člověka s křehkou duší velmi důležitá. Dozvíme se také, jak pracovat s vysokou citlivostí u lidí, kteří prožili duševní nesnáze, a jak koncept sebeobhajoby souvisí se zotavením.

Zavřít
La Fabrika

La Fabrika

18:45 - 19:15 | Divadelní scéna

Představení: Rozladěné držky

Rozladěné držky vypráví příběh o odchodu k cirkusu a touze splnit si svůj sen. Co se ale stane, když se sen opravdu splní?

Rozálie HAVELKOVÁ, Anežka HESSOVÁ, dvě harmoniky, šansony, španělské flamenco, indický kathak, belgický cirkus i pražský Žižkov. Scénická koláž s poetikou klaunérie, nového cirkusu a nonverbálního divadla pod režijní supervizí Ondřeje HAVELKY a Adély LAŠTOVKOVÉ-STODOLOVÉ.​

Úspěšné představení divadla La Fabrika i letos na Mezi ploty!Zavřít

Změna programu vyhrazena.