Scéna otevřeného umění | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 25.5.

ŽEN

ŽEN

11:30 - 12:15 | Scéna otevřeného umění

Michael Bártek, dobrý holub hodonínské Pančavy, Brna, Prahy i Vojtěchova na Vysočině. Hrál pár let v uskupení „V obležení žen“. Po rozpadu kapely si ponechal tu významově atraktivnější část názvu. V padesáti letech vydal sólový debut ŽEN – Nafúknuté. Následovalo hraní s kapelou „Sblížen“. V současnosti dává nejvíce koncertů na ulici coby busker a připravuje vydání dalšího CD (2019).

Video

Galerie

Zavřít
MiTo

MiTo

12:45 - 13:30 | Scéna otevřeného umění

Hudební uskupení dvou jedinců, kteří se vracejí ke svým kořenům. Pohybují se na hranici alternativní hudby. Spolu s převážně českými texty proplouvají snovou krajinou. Kam srdečně zvou.

Video

Galerie

Zavřít
Mirka Papajiková – Rozvoj tancem

Mirka Papajiková – Rozvoj tancem

14:00 - 14:45 | Scéna otevřeného umění

Tanečně-divadelní představení o opravdových mužích a hlavně o ženách, o našich maskách, obavách, bojích a hysteriích, ale i o našich nadějích, vzájemné podpoře a kontaktu s vnitřní moudrostí.

Video

Galerie

Zavřít
HeleEli

HeleEli

15:15 - 16:00 | Scéna otevřeného umění

Na konci roku 2018 jsme vysoustružili LP dílko Revoluce v dětském pokoji, jež je pokusem o vhled do náctileté duše dvougeneračním okem. Na desce se podíleli: David Dvořák (zakladatel Kašpárka v rohlíku), producent Martin Horáček a hostující umělci (Milan Cais, Monika Načeva, Marcel Procházka, Jaromír Švejdík, Tomáš Neuwerth a další).

Pokřtili jsme ji s kmotrem Michalem Pavlíčkem v klubu Futurum v Praze a nyní bychom rádi vtrhli na všemožná pódia majálesová, festivalová i klubová. HeleEli bylo tímto vystřeleno na hudební světové cíle ve verzi hlasité i akustické (pro komornější místa), tudíž je třeba očekávat exploze energie a radosti.

Galerie

Zavřít
Paya May

Paya May

16:30 - 17:15 | Scéna otevřeného umění

Paya May a David Jakubec jsou oba královédvorští rodáci. Náhodné setkání těchto dvou muzikantů je přivedlo na společnou dráhu v roce 2015. Za tuto dobu hudební dvojice stihla udělat kus společné práce. V létě letošního roku vyšlo debutové album s názvem Namaluj, pravidelně koncertují nejen po Královéhradeckém kraji a mají za sebou několik sólových koncertů pořádaných v rodném městě, které se těšily bohaté účasti i pozitivnímu ohlasu, díky kterému návštěvnost každého dalšího koncertu stoupá. Těšit se můžete na autorský, převážně český repertoár písní, které potěší jak satirou, tak texty k zamyšlení. Duo doprovází na cajón Lukáš Pražák. Autorem hudby i textů je zpěvačka Paya May.

Galerie

www.youtube.com/watch?v=7Jce0WlZ0-A
Zavřít
Jiný Metro

Jiný Metro

17:45 - 18:30 | Scéna otevřeného umění

Komické ukulele duo složené ze dvou dívek zpívající dvojhlasy a hrající jak své, tak i převzaté písně na mnoho různých hudebních nástrojů.

Video

Galerie

Zavřít
Don Tichot

Don Tichot

19:00 - 19:45 | Scéna otevřeného umění

Don Tichot je indie-rocková kapela pohybující se na pomezí alternativního rocku, indie, grunge a post-punku s důrazem na reflexivně laděné texty s často existenciální tematikou. Zvukově vychází z kořenů nezávislé britské a americké hudební scény devadesátých let.
Kapela vznikla jako projekt kralupského nefolkového písničkáře Jiného Člověka v roce 2018, veřejnosti se poprvé představila na podzim 2018 v baru The Patro v Kralupech, pražské publikum mělo možnost ji slyšet na jaře 2019 v Balada Baru či v klubu Kaštan.
Sestavu tvoří kytarista a zpěvák Jiný Člověk, baskytarista Jaroslav Šejba a bubeník Tomáš Přikryl.

 

Video

Galerie

Zavřít
Výplach

Výplach

20:15 - 21:00 | Scéna otevřeného umění

Kapela Výplach se na klubové, festivalové a pouliční scéně pohybuje asi 9 let. Po různých obměnách nyní funguje ve dvoučlenném složení a kromě nástrojů hang drum ve tvaru UFO v ní najdete i další nástroje, jako jsou djembe, didgeridoo, violoncello a další. Kapela se věnuje již třetím rokem buskingu na Karlově mostě, má na kontě už 5 CD, pořádá také bubenické workshopy a v neposlední řadě se věnuje i muzikoterapii přímo v bohnické nemocnici.
Výplach se kapela jmenuje proto, že chce z lidí vypláchnout stres a všechny negativní vlny. Odpor je marný!

Video

Galerie

Zavřít

Neděle 26.5.

Hedgehog Eyes

Hedgehog Eyes

11:30 - 12:15 | Scéna otevřeného umění

„Hedgehog Eyes“ jsou kanadsko-česká indie-rocková kapela se silným, strhujícím a nakažlivým rytmem. Po dekádě působení s různými umělci a sólo vystoupení se dal kanadský zpěvák a skladatel Sean Krause dohromady s muzikanty Jiřím Skálou a Tomášem Jakubkem z České republiky a v kapele „Hedgehog Eyes“ spojili své hudební zkušenosti. Jejich písně jako například „Red Note Book“, „Carved In Stone“ a „Eyes In Disguise“ jsou jasnými hity, od kterých se nedokážete odtrhnout!

Video

Galerie

Zavřít
Perun jazz duo

Perun jazz duo

12:45 - 13:30 | Scéna otevřeného umění

Pražská kapela Perun jazz duo vystoupí na Scéně otevřeného umění ve složení Martin Šulc, učitel dechových nástrojů a zobcové flétny – tenorsaxofon – a Tomáš Soukup – klávesy. V jejich podání se můžete těšit především na jazzové standardy s improvizacemi.

Video

Zavřít
Hrdobci

Hrdobci

14:00 - 14:45 | Scéna otevřeného umění

Tvůrčí skupina Hrdobci v čele s jediným členem Kubou Horákem pořádá kabarety, kde vždy vystupuje řada hostů v žánrově širokém spektru výstupů, od zpěvu a tance až po stand-up či hru na hudební nástroje. Večery jsou provázeny scénkami inspirovanými tvorbou pánů Kaisera a Lábuse a povídkami inspirovanými tvorbou pánů Šimka a Grossmanna.

Video

Galerie

Zavřít
Pavel Petran a kapela

Pavel Petran a kapela

15:15 - 16:00 | Scéna otevřeného umění

Kapela vznikla v červnu roku 2009 a v současné době hraje ve složení: Pavel Petran (kytara a zpěv), Eduard Hladík (kytara a zpěv), Jaroslav Kolbek (cajón a jiné rytmické nástroje) a Petr Vrabec (baskytara a zpěv). Název „Pavel Petran a kapela“ byl zvolen proto, že Pavel Petran hrál a vystupoval dva roky jako písničkář a s kapelou pokračuje v tom, v čem tehdy začal. Na koncertech můžete skupinu vidět většinou v plné sestavě. Výjimečně ve třech. I to je důvod pro „a kapela“.

Video

Zavřít
Vojta Violinist

Vojta Violinist

16:30 - 17:15 | Scéna otevřeného umění

Vojta je multiinstrumentalista, který fascinuje současnou hrou na několik nástrojů, jako jsou housle, didgeridoo, bansuri flétna, řecké buzuki a perkuse. Používá živý looping a vytváří unikátní psychedelickou fúzi keltské a domorodé hudby.

Video

Galerie

Zavřít
Světy

Světy

17:45 - 18:30 | Scéna otevřeného umění

Mladá kladenská rock-popová kapela hrající vlastní tvorbu. Skupina spolu hraje od roku 2017 a za tu dobu si dokázala vytvořit vlastní autorský styl, ve kterém koketuje jak s osobitým humorem, tak s hlubší myšlenkou. Začátkem roku vydala singl Pohádkář a nyní ve studiu připravuje další písničky.

Video

Galerie

Zavřít
Repromantic

Repromantic

19:00 - 19:45 | Scéna otevřeného umění

Repromantic jsou kytary i elektronika. Trojčlenná skupina pohybující se na vlnách žánrů synthwave, indie a prokletého popu. Na přelomu roku vydala své debutové EP My zabloudili, které produkoval Stephen Abrehart. Skladby na nahrávce jsou zhudebněnou poezií Karla Hlaváčka a Charlese Baudelaira v překladu Svatopluka Kadlece.

Video

Galerie

Zavřít
Sendwitch

Sendwitch

20:15 - 21:00 | Scéna otevřeného umění

Sendwitch je pop-rocková hudební́ skupina z Poděbrad. Kapela vydala v roce 2018 úspěšné debutové album Počátky spolu s videoklipem „Teď a tady“, poukazujícím na problematiku šikany na školách, a druhým, animovaným videoklipem „Kolo štěstí“.

Video

Galerie

Zavřít

Změna programu vyhrazena.