Buskerská scéna | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 25.5.

Jan Jareš

Jan Jareš

12:30 - 13:15 | Buskerská scéna

Jan Jareš, zpěvák, klavírista, vítěz hitparády Českého rozhlasu, laureát Výroční ceny Legenda nočního proudu. A také jediný nevidomý absolvent Pražské konzervatoře v historii školy. Jeho vystoupení přinášejí ojedinělý hudební zážitek ve spojení s inspirujícím životním příběhem. Na koncertě uvede písně z vlastního repertoáru i známé skladby české a světové populární hudby.

Video

Zavřít
Anna Slováčková

Anna Slováčková

13:45 - 14:30 | Buskerská scéna

Anna Julie Slováčková je mladá česká zpěvačka zabývající se populární hudbou osvěženou rockem i folkem. Společně se svoji kapelou představí písně jak z loňského alba „Osudová”, tak z předchozího „Aura” v akustické podobě.

Video

Zavřít
Milli Janatková

Milli Janatková

15:00 - 15:45 | Buskerská scéna

V RYTMU je nový sólový projekt Milli Janatkové. Součástí je autorská hudba a improvizace na pomezí žánrů od alternativního folku, latin jazzu po akustickou hudbu a elektroniku. Perkusivní charakter hudby podtrhuje rytmický i melodický zpěv a hra s hlasem. Chystané páté album si autorka se všemi nástroji natáčí sama, podobně jako v projektech Proměna (2013), Hluboko (2020) a Klid, prosím! (2022).

Video

Zavřít
Panda Banda

Panda Banda

16:15 - 17:00 | Buskerská scéna

Panda Banda je dětská až pubertální bubnovací kapela z Kladna s vlastní autorskou tvorbou písniček (texty i hudba). Má 15 dětí na bubnech a u mikrofonu, které vedou Jaroslav a Martina Vaculíkovi. Pohybovo-dramaticky je na Mezi Ploty přijedou podpořit děti ze speciální školy v Kolíně (ZŠ, MŠ a PŠ Kolín), se kterými ilustrují připravovaný Zpěvník. Panda Banda vznikla v r. 2020 během pandemie. Bubnují africké rytmy na bubny djembe, cajon, velké congo (tumba), šamanský buben atd., skládájí písničky, doprovází se na kytaru, mandolínu, kastaněty a různé perkuse. Rozhodně lehce propandnete jejich nadšení! Hlásají 5 živlů: PANDA, ZEMĚ, OHEŇ, VODA, VZDUCH.

Video

Galerie

Zavřít
VNITRUBLOK (sólo)

VNITRUBLOK (sólo)

17:30 - 18:15 | Buskerská scéna

“Alžbětu Dudovou můžete potkat jako písničkářku s kytarou, která odzbrojuje suverénním a živelným projevem, v němž se míchá přirozenost rané Radůzy, sebevědomí Muchy a upřímnost Lucie Redlové. To vše je poučené současnými hudebními inspiracemi. Její texty jsou plné křehkosti i dekadence, poetiky i přímočarosti, spolu s hudebním rozptylem od pop rocku přes dream pop až po elektroniku nabízejí eklektickou směs, v níž si svoje najde jak posluchač alternativnějších žánrů, tak i konzument mainstreamu.”
magazín Headliner v čl. 50 nadějí české hudby

Video

Zavřít
Alois Göbel

Alois Göbel

18:45 - 19:30 | Buskerská scéna

Alois Göbel je nový projekt hudebníka Aloise Zatloukala. České texty s temnější poetikou podbarvuje proměnlivá doprovodná kytara a experimentálně-jazzová sólová elektrická kytara obohacená o různé zvukové efekty. V písních duo pracuje s disonancemi a syrovým zvukem, jazzovými a avantgardními skladatelskými postupy, i s folkovými a rockovými klišé. Pozorný posluchač kromě všeobjímající folkové estetiky jistě pozná vlivy blues, americany, roots rocku, nebo dark country.

Galerie

Zavřít

Neděle 26.5.

BIOPOP

BIOPOP

12:30 - 13:15 | Buskerská scéna

Kapela BIOPOP hraje pop-rockovou muziku a vznikla v roce 2012 v jižních Čechách.Ve svých textech šíří dobrou náladu, pozitivno a naději v lepší budoucnost. Inspirací je jim samozřejmě láska v kombinaci s něčím, co přesahuje lidské bytí a co nikdo z naší existence nedokáže plně vysvětlit.

Sestava:
Radomír Švec – zpěv, piano
Danny van Luxzenburg – bicí
Filip Klinecký – baskytara
Jakub Gaier – kytara

Video

Zavřít
El & Zu

El & Zu

13:45 - 14:30 | Buskerská scéna

Složení Eliška Kopáčková (zpěv, kytara, piano) a Zuzana Lukášova (back vocal, basa, saxofon), tedy El & Zu – dvě holky, které spolu prošly tolika hudebními uskupeními, až se nakonec rozhodly, že budou hrát jen ve dvou.

Galerie

Zavřít
Anna Beckerová

Anna Beckerová

15:00 - 15:45 | Buskerská scéna

Hradecká písničkářka, jejíž doménou je více či méně depresivní indie folk. Procítěný a osobitý pěvecký projev doplňuje jemnými kytarovými doprovody a spolu s violoncellovými melodiemi v podání Matěje Čapka tak dává vzniknout niterné hřejivé melancholii, která se dostane pod kůži.

Video

Galerie

Zavřít
Thom Artway

Thom Artway

16:15 - 17:00 | Buskerská scéna

Sólová vystoupení Thoma s kytarou vytváří atmosféru opravdového propojení a blízkosti mezi ním a posluchači. Thom vyniká v komunikaci s publikem, lidé si s ním často a rádi zpívají. Jeho koncerty jsou zapamatovatelným zážitkem naplněným upřímnou radostí z hudby. Sám říká, že právě písničky v češtině mu umožňují lépe komunikovat s českými posluchači.

Video

Galerie

Zavřít
MÁŘÍ

MÁŘÍ

17:30 - 18:15 | Buskerská scéna

Debutové album Máří kombinuje zvuky kytar, synthů, elektra a popu s ruchy pražských ulic. Autorské texty jsou výpovědí mladé dívky, která díky autentickému projevu dokáže posluchače vtáhnout do světa dospívání a večerního města. Spoluautorem alba je multiinstrumentalista a skladatel Šimon Keller. Duo zahraje v akustické variantě.

Video

Zavřít
2+1 Jam band

2+1 Jam band

18:45 - 19:30 | Buskerská scéna

Královéhradecké power trio vzniklo skutečně jako jam band, kterému nebylo nic dané a svaté. Po několika letech volného působení si začali skládat vlastní písně mísící vlivy klasického rocku, blues i jazzu a jeho fúzí, z nichž v roce 2017 vydali debutovou desku „Protože nám chutná“. O 3 roky později vydali rychle za sebou dvě EP s názvy „Bezpeční volové“ a „Zájezd do kremační pece“. Oproti původní ideologii sáhlých improvizací ve svém novém stylu 2+1 sází na výrazovou celistvost a kompozičnost, která postupně začíná převažovat nad volností improvizace. Nejnovějším projektem „Servít“, který momentálně představí na koncertním turné, se zvukově a esteticky vrací do dob 80. let. Hlavní devizou 2+1 je neustálá snaha o dokonalý zvuk, potažmo hluk.

Kapela hraje ve složení Albert Baxa – kytary, Jiří Vyšohlíd – baskytary, Tadeáš Macl – bicí.

Video

Zavřít

Změna programu vyhrazena.