Ujíždíme na duši

Peer konzultanti, profesoři, psychologové i psychiatři – rozhovory o životě a duševním zdraví

Sobota 24.5.

Mgr. Martin Titman, Drop In, terapeut

Závislostní chování jako reakce na životní styl a zároveň jako tvůrce životního stylu. Útěk od něčeho versus útěk k něčemu. Nejen o tom bude přednáška s terapeutem Martinem Titmanem.

Jan Bugno, peer terapeut PN Bohnice

Rozhovor s Honzou bude o moderních technologiích, které se stávají součástí pomocných nástrojů v oblasti duševního zdraví. Jak může konkrétně pomoci virtuální realita?

Zdeněk Císař, peer terapeut, lektor

Seznámíte se se základními principy a přínosy nenásilné komunikace, která pomáhá budovat zdravější vztahy, lépe porozumět sobě i druhým a efektivněji řešit konflikty. Přijďte se inspirovat a vykročte směrem ke komunikaci, která podporuje a spojuje.

Kamil Rain, koordinátor Metropolitního zdravotnického servisu

Peer terapeut a lektor Kamil Rain si dvakrát prošel syndromem vyhoření. Jaké strategie mu pomohly vrátit se do života? Jak se vyhoření projevuje a jak poznáte, že už se u vás dost možná rozvíjí? To vše se na této přednášce dozvíte.

Mgr. Martin Titman, Drop In, terapeut
„Co že to berou? Proboha proč? Může to naší dceru nějak poškodit? Jo nikotin, to znám, nebo ne? A tohle jsou normální bonbony, ne?“
Pokud vás zajímá problematika novodobé a legální drogy kratom, přednášku Martina Titmana si nenechte ujít.

Karolína Kráčmarová, školní psycholožka

Jak vypadá práce školního psychologa v Montessori škole a co nejvíce řeší školáci? Řeč bude o vztazích s dětmi, spolupráci s učiteli, individuálních pohovorech i skupinových aktivitách.

Daniel Zezulák, peer terapeut PN Bohnice

Tříměsíčním pobytem v léčebném zařízení léčba závislosti obvykle nekončí. Pomocí doléčovacích aktivit je třeba dál soustavně pracovat na zotavení a posilování motivace. To a ještě více probereme s Danem Zezulákem.

Roman Janů, peer terapeut, Váš Flek s.r.o.

Jak se sebou žít, když mě podvědomí pořád shazuje a přeje mi jen to špatné? A jde si dopřát okamžiky radosti, když mi tento hodnotitel stojí za zády? Povídání o boji s našeptávačem, kterého zná mnoho z nás.

Adam Houška, peer terapeut PN Bohnice

S Adamem si budeme povídat o cestě zotavení a hlavně o komunikaci, která mu pomohla začlenit se zpět do pracovního i společenského života. Ukážeme si, jak najít společná témata a jak komunikovat tak, aby to bylo co nejefektivnější.

Roman Janů, peer terapeut, Váš Flek s.r.o.

Mají hry, ať už počítačové, nebo deskové, vliv na rychlost zotavování? Jenom si hrajeme, nebo v nás při hře probíhá něco víc? Jak nás hraní her může ovlivnit – příklady a zkušeností z praxe s peerem Romanem.

Neděle 25.5.

PhDr. et Mgr. Tomáš Málek, psycholog

Přednáška s psychologem Tomášem Málkem se zaměří na rozvoj psychické odolnosti u dětí jako důležitého faktoru pro zvládání stresu, změn a životních výzev. Seznámíte se s tím, co odolnost znamená, jak se přirozeně vyvíjí a jak ji mohou dospělí aktivně podporovat.

Tomáš Kubát, peer terapeut PN Bohnice

Co je duální diagnóza, jaký je život s tímto fenoménem dnešní doby a jak se pracuje s klienty s tímto druhem onemocnění? Dozvíte se od zkušeného peer terapeuta, vyhledávaného pacienty napříč nemocnicí.

Mgr. Petr Vítek, psycholog, terapeut

Pojďme spolu diskutovat o tom, co se odehrává v prožívání dětí a dospívajících a jak jim můžeme pomoct překonat těžká období, abychom předešli duševním obtížím v dospělosti. V případě zájmu se můžeme dotknout i tématu, jak pracovat s našimi vlastními šrámy z dětství a dospívání.

Kamil Rain, koordinátor Metropolitního zdravotnického servisu

Jaká jsou nejčastější duševní onemocnění u dětí? Jak je na tom duševní zdraví dětí v ČR? Jak poznají rodiče, že je třeba vyhledat pomoc? To vše vám poví zkušený peer konzultant Kamil Rain.

Mgr. Petr Vítek, psycholog, terapeut

Pojďte s námi nahlédnout pod pokličku sociálního podnikání v peerském pojetí, kdy rozvíjením vlastních dovedností pomáháte ostatním. Vytváříme komunitní prostor dle modelu „Recovery college“ převzatého z Holandska, který nejen lidem ve finanční tísni nabízí pomoc zdarma.

PhDr. et Mgr. Tomáš Málek, psycholog

Přednáška se věnuje závislostem v kontextu rodinného prostředí. Zjistíte, jak návykové chování jednoho ovlivňuje dynamiku celé rodiny, včetně dětí. Získáte přehled o varovných signálech a ústřední triádě změny (hranice, komunikace, vztah).

Kristýna Bednářová, peer terapeutka PN Bohnice

Každá druhá žena a každý čtvrtý muž v ČR zažili sexuální násilí nebo obtěžování. Někteří z nich nezvládnou dál žít. Mnozí se potýkají s pocity viny a hanby, depresemi, problémy ve vztazích… Přesto všechno nemusí mít sexuální násilí v našem životě poslední slovo.

Pavel Oulík, Fokus

Rozhovor s Pavlem nejen o jeho práci, ale také o tzv. otevřeném dialogu, účinném nástroji pro práci s klientem.
Pavel začínal prací v terénu pro Dobré místo, pak šest let pracoval ve volnočasovém klubu v Bohnicích, který se jmenuje Peer klub, a nyní je v úžasném projektu Recovery House.

Tereza Axmannová, peer konzultantka Úsměvu mámy

Budeme si povídat o poporodní psychóze a návratu k duševní rovnováze. Probereme i tabuizovaná témata, jako jsou problematické těhotenství, léky a kojení, odloučení matky od novorozence, nespavost a spánková deprivace či pláč dítěte jako stresor.

Markéta Vítková, specialistka prevence, NUDZ

Přednáška na téma, které rezonuje dnešní dobou. Společnost je ve srovnání s minulostí stále citlivější, případů, kdy je dětem diagnostikováno ADHD přibývá. Jak tedy pracovat s klienty anebo se svými dětmi?

Naši partneři

Generální partner

Hlavní partner

Hlavní partner

Hlavní partner

Oficiální partner

Oficiální partner

Oficiální partner

Oficiální partner

Partneři

Mediální partneři

Za podpory

Prohlášení EU: Financováno Evropskou unií. Názory vyjádřené jsou názory autora a neodráží nutně oficiální stanovisko Evropské unie či Evropské výkonné agentury pro vzdělávání a kulturu (EACEA). Evropská unie ani EACEA za vyjádřené názory nenese odpovědnost.