Vyjádření ředitele festivalu Mezi ploty Roberta Kozlera k letošnímu ročníku tohoto projektu

Omluva a vysvětlení situace

Mrzí mě, že Vás o osudu letošního ročníku festivalu Mezi ploty informuji teprve nyní. Do poslední chvíle jsme totiž doufali, že akci uspořádáme v plánovaném květnovém termínu. Když bylo jasné, že to nebude možné, hledali jsme spolu s Psychiatrickou nemocnicí Bohnice náhradní termín, ale po jednání s hygieniky a lékaři se ukázalo, že pacienty opravdu nemůžeme vystavovat nebezpečí nákazy, a to ani na podzim tohoto roku. Všem, kteří se na letošní Ploty spolu s námi těšili, se proto velice omlouvám.

Festival se za celou dobu své existence snažil sdělovat, že empatie, sounáležitost a ochota pomáhat jsou vlastnosti, které nás činí více lidmi. Ale nejen to: sám projekt Mezi ploty z darů a výtěžku své veřejné sbírky každoročně věnoval finanční prostředky na pomoc duševně nemocným a navíc zprostředkoval pomoc lidem, kteří mohou být ohroženi duševními problémy. Festivalu se totiž pravidelně účastní desítky odborníků na lidskou duši a kolem 60 neziskových organizací.

Díky Vám jsme dokázali téměř nemožné: spojit kulturní akci s vizí pomoci a zapojením odborníků a přitom neodradit její návštěvníky. Nebyl jsem si zpočátku jistý, že se to podaří, ale přesvědčily mě tisíce z Vás, kteří na Mezi ploty chodíte. Dosáhli jsme návštěvnosti, jakou většinou mají jen ryze komerční akce, přestože takovou akci jsem z Plotů nikdy udělat nechtěl. Potěšilo nás i to, že jsme v roce 2017 získali prestižní označení EFFE Label Evropské asociace festivalů. Mezinárodní porota doslova uvedla, že festival Mezi ploty je „velice populární u širokého publika, propojuje širokou veřejnost se zdravotně postiženými a duševně nemocnými a bourá všechny bariéry. Má kvalitní dramaturgii a obrovský společenský dopad.“

Toto vše bylo možné jenom díky Vašemu zájmu a za tento zájem Vám srdečně děkuji.

Vstupenky platí na příští rok

Nyní ale ten, který nabízel pomoc, sám pomoc potřebuje. Nemožnost festival uspořádat pro nás totiž znamená výraznou ekonomickou ztrátu, zvláště v situaci, kdy jsme na přípravy letošního ročníku už vynaložili velkou část rozpočtu. Je to opravdu zátěžová zkouška, s jakou se projekt za 28 let své existence ještě nesetkal. Přesto se nevzdáváme a věříme, že se nám i za Vaší podpory podaří festival zachovat.

Zahájili jsme již přípravy festivalu Mezi ploty 2021, díky vstřícnosti našich partnerů a zejména umělců hledáme cesty, abychom program zachovali v nezměněné podobě.

Pokud tedy můžete, prosíme Vás, abyste si zakoupenou vstupenku ponechali na další ročník.

Uvědomujeme si, že situace je nyní těžká pro každého z nás. Proto věřte, že si takového velkorysého gesta v takto komplikované době budeme hluboce vážit.

Pokud byste nám pomoci nemohli a chtěli vrátit vstupné, samozřejmě Vám vyhovíme. V takovém případě prosím postupujte podle těchto instrukcí: https://www.ticketstream.cz/stranka/refundace

Letos pořádáme online festival

Všem, kteří nás podpoří, bude festival Mezi ploty vděčný, ale navíc jim poděkují i účinkující online verze festivalu Mezi ploty, se kterou 14. června letošního roku přijdeme k Vám domů. V rámci této akce se v té či oné podobě setkáte se všemi 160 kapelami a divadly, které měly letos přijet do Bohnic a které tam tedy přijedou až napřesrok. Chybět nebudou ani diskuze s odborníky, na které jste z Bohnic zvyklí.

Cílem bude poukázat na to, že slovo pomoc zvláště dnes nesmí být prázdné, ale musí se proměnit v realitu každodenního života, a že východisko ze současné situace existuje – skrývá se právě v hodnotách, jako jsou empatie, sounáležitost, podpora a úcta člověka k člověku, které festival Mezi ploty dlouhodobě propaguje.

Pokusíme se také originální formou upozornit na ty, kteří posouvají naše hranice, aby byl svět lepším místem k životu. Ukázat, že vizionáři, umělci či lékaři, kteří se kvůli svému nadšení, energii, kterou věnují druhým, mohou na první pohled zdát nenormální, nás nakonec posouvají dopředu.

Dnes totiž často slyšíme, že po pandemii bude svět jiný. My ale chceme, aby byl jiný a lepší!

O akci Mezi ploty online Vám brzy řekneme více – nechte se překvapit!

A pokud byste chtěli pomoci duševně nemocným, pro které je dnešní situace ještě mnohem těžší než pro nás ostatní, můžete využít naši veřejnou sbírku, kterou v jejich prospěch organizujeme. Lze přispět na konto 9393939369/0800. Využít můžete i QR kód.

QR kód pro platbu na veřejnou sbírku

Všem Vám držíme palce, abyste tuhle dobu ustáli, a to především ve zdraví!

Robert Kozler, ředitel festivalu Mezi ploty


Online prodej vstupenek pozastaven

Zvýhodněné studentské vstupenky

Zvýhodněné vstupenky ISIC, ITIC, IYTC, ALIVE jsou k zakoupení na místě v den konání akce. Sleva bude poskytována po předložení těchto průkazů.

Průkaz_ISIC_2016_C kopiePrůkaz_ITIC_2016 kopiePrůkaz_ITIC_2016 kopie

Jaká je cena lístků?

Do 31.3. 2020

 • Jednodenní vstupné: 350,- Kč
 • Dvoudenní vstupné: 600,- Kč
 • Dětská: 140,- Kč
 • Dětská dvoudenní: 250,- Kč
 • Studentská: 290,- Kč
 • Studentská dvoudenní: 540,- Kč
 • Rodinné vstupné: 770,- Kč
 • Držitelé ZTP a ZTP/P: ZDARMA (ZTP/P platí jen doprovod)
  • Doprovod ZTP/P platí snížené vstupné 140,- Kč
 • Senioři od 60 let: 290,- Kč
 • Senioři od 60 let – dvoudenní: 540,- Kč

Jaká bude cena na místě?

 • Jednodenní vstupné: 450,- Kč
 • Dvoudenní vstupné: 780,- Kč
 • Rodinné jednodenní vstupné: 950,- Kč (2 dospělí + 2 děti od 6 let)
 • Děti do 6 let: ZDARMA
 • Děti od 6 – 15 let, jednodenní: 170,- Kč
 • Děti od 6 – 15 let, dvoudenní: 300,- Kč
 • Studentská, jednodenní: 350,- Kč
 • Studentská, dvoudenní: 650,- Kč
 • Držitelé ZTP a ZTP/P: ZDARMA (ZTP/P platí jen doprovod)
  • Doprovod ZTP/P platí snížené vstupné 150,- Kč
 • Senioři od 60 let: 350,- Kč
 • Senioři od 60 let – dvoudenní: 650,- Kč

Upozornění pro návštěvníky

Z důvodu kapacity sálu Divadla za plotem budou do sálu vpuštěni pouze návštěvníci, kteří si zakoupí na jednotlivá představení před budovou divadla vstupy za symbolickou 1 Kč. Vstupenky nejsou vyhrazeny pro konkrétní sedadla a budou prodávány vždy hodinu před začátkem dané inscenace. Děkujeme za pochopení.