Často kladené otázky

Q: Kdy se zahajuje předprodej na ročník 2024? 
A: Předprodej zahajujeme v pondělí 15.4. na těchto stránkách!

Q: Mohu si koupit vstupenku na místě? 
A: Ano, vstupenky lze zakoupit i na místě. Ovšem pouze v hotovosti (NE platební kartou) Doporučujeme zakoupit vstupenky dopředu na našich stránkách. 

Q: Mám vstupenku zakoupenou v období Covidu 19 – mohu ji využít letos na festivalu? 
A: Ano! Jsme připraveni vám načíst vstupenky, zakoupené na ročník 2020. Vaše vstupenky jsou platné na letošní ročník, i na ročník 2025. Berte to jako poděkování, že jste si vstupenky zanechali. Děkujeme!

Q: Mám speciální dietu, je možné si s sebou vzít vlastní stravu? 
A: V areálu bude k dispozici běžný festivalový sortiment včetně vegetariánské stravy. Pokud máte lékařem nařízenou dietu, vpustíme vás s vaší stravou dovnitř. 

Q: Chci si s sebou vzít do areálu pejska, můžu? 
A: Vstup do areálu bude povolen pouze psům na vodítku. V případě velkých plemen prosíme i o košík. Vstupenku mu nekupujte. 

Q: Mám ZTP a ISIC a jsem senior – můžu letos žádat nějakou slevu? 
A: Letošní ploty jsme udělali za naprosto minimální částku 250 Kč na celý víkend, takovou slevu máme pro všechny. Do dalších let pochopitelně se slevami pro vybrané skupiny návštěvníků počítáme. 

Q: Co si s sebou nemůžu vzít do areálu?
A: Do areálu festivalu je zakázáno vnášet:

  • drogy, toxické a omamné látky
  • výbušné látky – trhaviny, třaskaviny
  • láhve (plast, tvrdý plast, hliník a další pevné materiály), sklo
  • party stany a další rozměrné objekty/stavby
  • zbraně – střelné, sečné, nože, nůžky
  • potraviny, nápoje – mimo doložených zdravotními důvody
  • profesionální fotoaparáty/videokamery se stativem, snímatelným objektivem, profesionální zařízení s teleobjektivem
  • alkohol
  • teleskopické tyče
  • předměty s laserovým paprskem

Q: Co to znamená, že děti do 6 let jsou zdarma?  
A: Všechny děti, kterým je do 6 let včetně mají vstup do areálu zdarma. Děti, které oslavili 7. narozeniny si už platí svou vstupenku. 

Q: V kolik se otevírá areál a kde je vstup?  
A: Oba dva dny otevíráme areál v 11:00, vstup do areálu a kontrola vstupenek je na hlavním vstupu do nemocnice z ulice Ústavní.

Q: Kudy se dostanu do areálu? Můžu parkovat?
A: Festival parkovací místa nezajišťuje, parkování je tedy na vlastní pěst, ale doporučujeme auto nechat doma, nebo na odstavném parkovišti a dojet k areálu PNB městskou hromadnou dopravou. Vstup do areálu je z ulice Ústavní, skrz hlavní vchod do nemocnice. Blízká zastávka autobusu je např. Katovická, nebo Staré Bohnice. 

Q: Jsem zaměnstnanec PNB, jak se dostanu do areálu? Pustí mě tam? 
A: Se svou kartou se samozřejmě do práce dostanete, chcete-li navštívit festival, ozvěte se svému vedení, máme pro vás zařízené vstupy. 

Q: Jaké budete mít stánky? Co vše si u vás mohu koupit? 
A: Těšit se můžete na běžnou festivalovou stravu včetně vegetariánské varianty a stánky s nápoji. Náš festival je naprosto bez alkoholu! Pivo si u nás tedy nekoupíte. Dále se můžete těšit na stánky neziskových organizací a stánky s prezentací terapeutických dílen PNB. 

Q: Můžu v průběhu festivalu odejít a vrátit ses zpátky? 
A: Na základě vstupenky vám vydáme pásku, se kterou můžete areál festivalu opustit a znovu se do něj vrátit. Bez pásky to bohužel nejde. 

Q: Můžu fotografovat na festivalu? Lze se zaregistrovat jako novinář? 
A: Fotografování je povoleno pouze běžným mobilním zařízením. Focení s profesionální technikou mají povoleno pouze registrovaní fotografové a novináři. V případě zájmu o takovou registraci napište na [email protected]