Skutečná Liga Stage | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 26.5.

Scar Industry

Scar Industry

12:00 - 12:45 | Skutečná Liga Stage

Scar Industry vzniklo v roce 2011 jako jednočlenný studiový projekt Jardy Konečného, který na podzim roku 2015 ve spolupráci s dalšími muzikanty
(Milan Hladík, Pavel Janů a Honza Šabart) vyústil do plnohodnotné kapely. Neradi se škatulkujeme do konkrétního stylu, ale říká se o nás, že hrajeme crossover mezi moderní „pop-music“ a nu-metalem s prvky dalších stylů. Myslíme si, že většina lidí si v naší hudbě může najít právě to svoje sousto. Doufáme, že posluchače zaujmeme a budeme je bavit!
14.10. 2016 vyšlo debutové album Gust Front ve spolupráci s DDT records, 92 production a dalšími lidmi.

Video

Zavřít
Rambling Wolves

Rambling Wolves

13:15 - 14:00 | Skutečná Liga Stage

Rambling Wolves jsou netradiční kapela charakteristická výjimečnými vokály,
syrovostí a songy kombinujícími energickou hudbu s temnými texty.

Video

Zavřít
D.N.A. – host SL

D.N.A. – host SL

14:30 - 15:15 | Skutečná Liga Stage

D.N.A. je pražská heavymetalová skupina, založená v roce 1999
baskytaristou Kamilem Nehilčem a tehdejším kytaristou Petrem Kašperem.
Rytmicky tuto dvojici záhy za bicí soupravou podrží Roman Tůma, který
společně s Kamilem působí v D.N.A. do současnosti.
Těžko již dnes v historii pátrat, jak název hudební skupiny vznikl, ale
D.N.A., i po několika provedených změnách ve složení, fungují pod tímto
názvem do současné doby.

Video

Zavřít
Nežný Octopus – host SL

Nežný Octopus – host SL

15:45 - 16:30 | Skutečná Liga Stage

Kapela Něžný Octopus byla založena v roce 1982 zpěvákem, kytaristou, hráčem na klávesové nástroje a v neposlední řadě skladatelem většiny
písní, Petrem Fedorem Haškem. Texty k písním kouzlil dvorní básník Jan Pelant, přední český matematik, autor loutkových her a poezie. S původním repertoárem se Něžný Octopus vynořil po více jak 30 letech z hlubin bigbeatového oceánu comebackem 11. září 2015 v Malostranské besedě. Návrat byl velmi působivý a přesvědčil kapelu o dalším setrvání na hudební scéně.

Video

Zavřít
Vivian

Vivian

17:00 - 17:45 | Skutečná Liga Stage

„Spojuje nás jedna zásadní věc,a to nadšení pro muziku. Ve zkušebně se zavíráme téměř každý druhý den a pracujeme převážně na vlastní tvorbě. Naše písně jsou textově zaměřeny především na mladší publikum, protože hlavní tématikou jsou první lásky a pocity s nimi spojené,“ tvrdí frontman Marthy.

Tvorbu Vivian ovlivnily především skupiny Nirvana, Kiss nebo GunsN’Roses, a tak není divu, že jejich koncerty jsou energické a náležitě syrové. Vystupují v klubech, na festivalech a na různých soutěžích, zatím hlavně ve svém rodišti, jeho okolí a také v Praze.

 

Video

Zavřít
Toxic People – host SL

Toxic People – host SL

18:15 - 19:00 | Skutečná Liga Stage

Toxic People, to je nespoutaná dynamická pódiová show šesti muzikantů ze severu Čech v zajímavých převlecích, hrající podle svých slov north-cross. Co to je? Tvrdé kytarové riffy, mohutná basa, rapovaný i melodický zpěv, ale celkově veselá muzika.

Video

Zavřít

Neděle 27.5.

Iggy Mayerov

Iggy Mayerov

12:00 - 12:45 | Skutečná Liga Stage

Pražská kapela Iggy Mayerov se pohybuje mezi žánry dream pop a shoegaze. Pro její tvorbu je charakteristická zasněná, melancholická atmosféra v hudbě, kterou umocňují intimní texty. Největší inspirací jsou kapely Slowdive, Daughter, Cigarettes after Sex nebo London Grammar. Kapela funguje teprve rok, ale už stihla nasbírat řadu úspěchů nejen na klubových a festivalových pódiích. Mezi ty nejnovější patří postup do finále soutěže kapel Skutečná liga. V květnu 2017 Iggy Mayerov vydali debutové EP, jehož titulní skladba Stardust byla zařazena do programu rádia ALLfm z Manchesteru v „Through The Curtain“ show. Momentálně se kapela připravuje na nahrávání nového materiálu.

Video

Zavřít
Pan Sysel a další

Pan Sysel a další

13:15 - 14:00 | Skutečná Liga Stage

Pan Sysel a další je jedna z těch kapel, kterým vadí něco o sobě psát. Příčí se jí přídomky typu „originální“, „energická“, „zajímavá“, které zavání patosem a falešným pocitem výjimečnosti. Pro neodbytné zájemce, kteří by přece jenom rádi pár štěků o tom, kdo a co jsou členové této kapely, nabízíme podobenství o čtyřech zvířatech: Psychedelický Medvěd, co v kapele zpívá, by rád hrál jemné balady o medu a bolesti zad z neustálého ležení. Naopak Krysák si vybíjí svou nechuť nad odporností světa dvoušlapkou a agresivním činelem a Medvěd má co dělat, aby ten zápal utáhl. Krysák taky velice rád buzeruje pana Sysla za jeho neustálé fidlání nesrozumitelných kytarových riffů, připomínajících Plíhalovské potůčky. Pan Sysel jakožto správný atomový inženýr se však nenechá rozhodit. Veverčímu basákovi je zase všechno jedno, neboť má vyhraněné postoje asi jako jeho bezpražcová baskytara. Má však smysl pro přízemnost a konzervatismus, tak aspoň trochu krotí Krysákovu schizofrenii a Medvědovu kakaovou párty u strýčka Jedličky.

Zavřít
Black Mercury

Black Mercury

15:45 - 16:30 | Skutečná Liga Stage

Čtyři nadějní kluci se v roce 2015 rozhodli založit kapelu, která chybí na českém trhu. Jdou si za svým snem dělat hudbu kvalitně a hlavně od srdce. Leeba, Radim, Charlie a Pospa. Hrdinové, kteří chtějí nakopat pozadí dnešnímu hudebnímu trendu. V červnu roku 2017 nastává změna v kapele, a to na pozici bubeníka. Místo přebírá Honza Šmíd. V roce 2016 Black Mercury vyhráli 3. místo v soutěži Skutečná liga 2016 a 1. místo v Music Talent Awards – Image a projev roku.

Video

Zavřít
Projekt Parabelum

Projekt Parabelum

18:15 - 19:00 | Skutečná Liga Stage

Energický rock/metal s prvky elektroniky. Motto: Nenechat se otrávit a zničit lidmi, kteří toto dostali do vínku jakožto náplň své životní cesty… Aktuální sestava Projektu Parabelum: Sakala – kytara a programming, Migalwanik – mikrofon, JZ – bicí, Diego – bass line.

Video

Zavřít
Sabina Ludányiová

Sabina Ludányiová

19:30 - 20:45 | Skutečná Liga Stage

Vzniklo první album, které se podobá časosběrnému dokumentu, kde lze nalézt vše, od prvních lásek přes zpovědi až po hořká zklamání. Album bylo tvořeno řadou muzikantů (Leona Gogolicyn, Evžen Hofmann, Jakub Hradský, Jirka Vidasov), kteří se vzájemně nikdy neviděli. Muzikanti slyšeli pouze nahrávku, vložili do ní svůj part a odeslali dalšímu hudebníkovi, který opět do nahrávky vložil další kus sebe. Celý tento projekt má na svědomí Honza Říha ze studia Rápotice. Bezprostředně po dokončení alba jsem se společně s týmem kluků z Magic Pictures hned pustila do natáčení klipu, který je ke zhlédnutí na mém kanálu YouTube.

Video

Zavřít

Změna programu vyhrazena.