Scéna smíchu | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 30.5.

My kluci, co spolu chodíme

My kluci, co spolu chodíme

12:00 - 13:00 | Scéna smíchu

Máte rádi improvizační bizárek? Čtveřice herců, kteří si pro vás nic nepřipravili. Surrealisticko-absurdní fyzická divadelní improvizace. Společně s muzikou vytvářejí spontánní koláže scén a obrazů, od abstraktna až po absurdno. Cítíte příjemné mravenčení v konečcích prstů, když se po jevišti prochází pohybliví chlapci nebojící se zapět z plna HRDLA nápěv odkazující na jejich kulturní kořeny? Citlivá témata, něžným testosteronem pulzující žíla chlupaté ruky. Svědomitě nepřipravené, drze kreativní. Urputní žongléři, dramatičtí koumáci. My kluci.

Hrají:
mozek a koule naší skupiny Václav Wortner
mrštnojazyčný surfař Lukas Daniel Blaha Bliss
šarmantní a něžný východoevropský turista Andrej Lyga
všemi obávaný i lidový humorista Šimon Pliska

Galerie

Zavřít
Vojtaano

Vojtaano

13:30 - 14:15 | Scéna smíchu

Za uměleckým pseudonymem Vojtaano se skrývá herec a stand up komik Vojta Záveský. Veřejnost ho zná ze seriálů Vinaři, Kriminálka Anděl nebo Případy 1. oddělení. Pod hlavičkou Vojtaano na sebe výrazně upozornil dvěma povedenými nahrávkami v roce 2016. Skladbu Lavina složil a nahrál pro internetový seriálový hit z fotbalového prostředí Vyšehrad a vtipnou písničkou s animovaným klipem Budulínek vs. Galantní Jelen oslovil hned několik generací uživatelů YouTube. Letos přidal virální Derby Song, kde s hercem Jakubem Štáfkem vtipnou formou glosuje největší pražské fotbalové derby.

Video

Zavřít
Na stojáka - Dominik Heřman Lev a Petr Vydra

Na stojáka – Dominik Heřman Lev a Petr Vydra

14:45 - 15:30 | Scéna smíchu

Mezi ploty se těší na další sérii vtípků z produkce Na stojáka. Petr Vydra představuje postavu zaraženého, uťáplého, lehce podivínského knihomola. Každý introvert je trochu podivný, zatímco když se odváže, tak je podivný ještě víc. Už proto, že introvert není zvyklý se odvázat a překvapí to nejvíc jeho samého, což je na něm i vidět. Při sebemenším odvazu se bojí, jestli to nepřehnal, případně se nepřiměřeně holedbá, že to opravdu přehnal a jak neuvěřitelně moc. Další ze známých jmen – Dominik Heřman Lev – je producent své vlastní, v současnosti jediné pravidelné profesionální anglické stand up scény v České republice – Crown Comedy Club. Produkuje představení zahraničních profesionálních komiků, též moderuje plynně anglicky.

Galerie

Zavřít
Slam poetry – Luka Leonardi a Caledon

Slam poetry – Luka Leonardi a Caledon

16:00 - 16:40 | Scéna smíchu

Slamová komunita zahrnuje okolo stovky aktivních performerů, kteří se utkávají před publikem v recitačních rvačkách o nejvyšší body anebo jenom nesoutěžně vykládají, co si doma nachystali, případně to cucaj na místě z palce. Kostýmy a rekvizity se nesmějí. Cizí texty taky ne. Jinak je to jedno, a taky to podle toho velmi často vypadá. Již tradičně bere Bohnice kulturním útokem pestrá úderka slam poetry zahrnující libušskou slamovou školu (Luka Leonardi) i hloubavě-esejistické lamentování (Caledon).

Galerie

Zavřít
Underground Comedy – Lucie Macháčková, Tomáš Plhoň a Adam Balažovič

Underground Comedy – Lucie Macháčková, Tomáš Plhoň a Adam Balažovič

17:15 - 18:00 | Scéna smíchu

Znáte je z Comedy Clubu, znáte je z pořadu na Stream.cz a teď vás budou bavit naživo na festivalu Mezi ploty! Stand-up komici Lucie Macháčková a Tomáš Plhoň ze skupiny Underground Comedy vám podstrojí pořádnou porci svého humoru. Žádné kulisy, kostýmy, žádné role ani připravené skeče. Jen komik a jeho publikum. Humor, který vás nenechá v klidu. Témata, o kterých se nemluví. To vše je stand-up show s Underground Comedy na festivalu Mezi ploty.

Galerie

Zavřít
Bratři v tricku

Bratři v tricku

18:45 - 19:30 | Scéna smíchu

Běžkařská odysea

Představení „Běžkařská odysea“ čerpá z letitých zkušeností Bratrů v tricku na poli pouličního divadla. Tradičně silnou doménou souboru je sebeironie, žonglování, předmětová manipulace, střídmá akrobacie a laskavý humor. Diváci budou psychicky i fyzicky vtaženi do děje, ať se děje, co se děje. Jak praví oblíbené německé rčení: „Langläufer leben länger“ — „běžkaři žijí déle“! Tak račte s tímto představením objevit elixír nesmrtelnosti!

Běžkaři: Adam Jarchovský, Václav Jelínek

Galerie

Zavřít
Just! Impro

Just! Impro

19:50 - 20:30 | Scéna smíchu

Improvizačně-divadelní show založená na komediálních/hereckých disciplínách. Unikum vystoupení spočívá v plném zapojení diváků, ať jde o témata či podněty pro naše hry, nebo o dobrovolníky z řad příchozích, kteří celý příběh vždy náležitě rozvinou a okoření. Tato neplánovaná interakce vytváří ojedinělou atmosféru a nezapomenutelný zážitek, který si odnesete domů. Skupina Just! Impro již sedmým rokem pravidelně vyprodává Švandovo divadlo a má jedinečný nový formát Impro Talk show v Malostranské besedě, kam zve zajímavé hosty, například Ivu Janžurovou nebo Jiří Lábuse.

Hrají: Nikola Orozovič, Jiří Axman a Martin Vasquez

Galerie

Zavřít

Neděle 31.5.

Paleťáci

Paleťáci

13:15 - 14:00 | Scéna smíchu

Improshow

Show plná smíchu, o které rozhodují diváci. Divadelní představení, při kterém herci hrají krátké improvizační hry. Každá hra má svá pravidla, která vysvětlí moderátor. Herci musí tato pravidla dodržet a odehrát krátký příběh na vámi zadané téma. Žádný scénář, jen moment teď a tady. Improshow doplní živé nástroje.

Zavřít
Na stojáka  - Adéla Elbel a Pavel Tomeš

Na stojáka – Adéla Elbel a Pavel Tomeš

14:30 - 15:15 | Scéna smíchu

Nedělní blok ovládnou Brňáci. Adélu Elbel netřeba více představovat. Performerka, textařka a zakladatelka dua Čokovoko se vrací na festival Mezi ploty se svým osobitým stylem. Pavel Tomeš je vtipný borec, který se specializuje na chytrý humor, ale všiml si, že rozesmát dokáže i úplného kreténa. „… Svěží zjev na stand-upové scéně. Pranýřuje nešvary současnosti svébytným uměleckým projevem, který dokáže diváka pobavit i zasáhnout současně. Ve svých stand-upech přináší zneklidňující odpovědi na palčivé otázky…“ (Učitelské noviny)

Galerie

Zavřít
Slam poetry – Anatol Svahilec a Sufján

Slam poetry – Anatol Svahilec a Sufján

15:30 - 16:00 | Scéna smíchu

Slamová komunita zahrnuje okolo stovky aktivních performerů, kteří se utkávají před publikem v recitačních rvačkách o nejvyšší body anebo jenom nesoutěžně vykládají, co si doma nachystali, případně to cucaj na místě z palce. Kostýmy a rekvizity se nesmějí. Cizí texty taky ne. Jinak je to jedno, a taky to podle toho velmi často vypadá. Již tradičně bere Bohnice kulturním útokem pestrá úderka slam poetry žánrově závislé (Anatol Svahilec) a pitoreskní perspektivy Iráčana od Jablonce (Sufján).

Zavřít
A studio Rubín

A studio Rubín

16:45 - 17:45 | Scéna smíchu

Obludov

Obec Bludov. Ctihodný občan cikán Kraken nechce už pouštět nezletilé do svého klubu Domino. Bludovská koalice katolíků a komunistů si totiž stěžuje na jejich opilost. Navíc mu tam ti nezletilí svádí a przní obézní holky z nedalekých lázní. Pepa je kvůli tomu pěkně naštvaný. Je zvyklý se v Dominu opíjet, aby čerpal inspiraci pro svůj hip hop. Ale co může dělat, Kraken se rozhodl. Kraken je šéf. Nezbývá mu než dál skládat svůj hipec s kamarádem bláznem Vildou. Hra nejslavnějšího bludovského literáta Jaroslava Žváčka, držitele ceny Magnesia Litera, o poměrech v zapadákově. Nekorektně vtipná sociální sonda z míst, kam oko „pražské kavárny“ nedohlédne.

Režie: Jan Prušinovský
Hrají: Jan Plouhar, Pavel Šimčík a Lukáš Příkazký

Galerie

Zavřít
DVTV Mezi ploty!

DVTV Mezi ploty!

18:30 - 19:30 | Scéna smíchu

Internetová televize Daniely Drtinové a Martina Veselovského naživo v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice. Přijďte se na vlastní oči podívat, jak vypadá natáčení rozhovorů. Hodinovou live show s exkluzivními hosty vás provede Daniela Drtinová.

Zavřít

Změna programu vyhrazena.