Scéna otevřeného umění | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 26.5.

Pohoda, o.p.s.

Pohoda, o.p.s.

12:15 - 12:45 | Scéna otevřeného umění

Denní stacionář Pohoda, o.p.s., poskytuje sociální služby dospělým lidem s mentálním postižením. Jeho součástí je i divadelní dílna, která nám na Plotech představí inscenaci Parník do zoo. Divadelní terapeut Oskar Bábek zařazuje do kurzu zejména techniky zaměřené na relaxaci a rozvoj sociálních dovedností lidí s postižením.

Video

Galerie

Zavřít
DS Podkroví při DDM Prahy 5

DS Podkroví při DDM Prahy 5

13:00 - 14:00 | Scéna otevřeného umění

DS Podkroví při DDM Prahy 5, který hraje již pátým rokem, je kroužkem Domu dětí a mládeže Prahy 5. V repertoáru má autorské pohádky, ale i hry pro dospělé. Parta lidí hrající divadlo pro radost. Na Plotech se můžete těšit na představení Marianniny rozmary: drama z počátku 19. století o jedné nenaplněné lásce, žárlivosti a rozmarné Marianně. Příběhem Vás provede Rosalinda se svým ukulele.

Video

Zavřít
Smrtislav

Smrtislav

14:30 - 15:15 | Scéna otevřeného umění

Smrtislav akusticky
Pavel Litvaj alias Tuzex Christ, kterého můžete znát z kapel Vanessa, Sunshine, The Prostitutes či Scissorhands, před několika lety vdechl život novému hudebnímu projektu Smrtislav. Nejvýraznější hity, které z letních festivalů a koncertů můžete znát, jsou V noci se mi zdálo, Kondolence, cover Milujem se čím dál víc, Lovkyně a další. Evoluce ovšem pokračuje: Tuzex spolu s kytaristou Jakubem Zachovalem a cellistkou Annou Sauce přetransformovali Smrtislava do ještě originálnější akustické podoby, která mu nebývale sluší. Těšit se můžete na nové skladby, které vás překvapí originálními texty a neotřelým akustickým podáním.

Video

Zavřít
Zoe Hayter

Zoe Hayter

16:00 - 17:00 | Scéna otevřeného umění

Zoe Hayter je mladá anglicko-česká folk-rocková zpěvačka a skladatelka. Ve velmi mladém věku se setkala s Glenem Hansardem, který jí pomohl najít cestu k hudbě. Začala vystupovat na veřejnosti ve Francii jako pouliční umělkyně a v roce 2015 založila kapelu Her English Blood. Na jaře roku 2017 vydala kapela debutové album Only Breathing, jehož kmotrem se stal Glen. V současné době hraje Zoe sólo nebo s doprovodnou kapelou. Můžete ji potkat v pražských ulicích, na koncertech po celé ČR, v zahraničí a v neposlední řadě také u nás na Mezi ploty.

Video

Galerie

Zavřít
Dan Vertígo

Dan Vertígo

17:30 - 18:20 | Scéna otevřeného umění

Dan Vertígo je originální rocknroll-folk písničkář z Brna, hraje na kytaru a akordeon písničky o jídle, road tripech, babičkách a bezdomovcích.
Bývá po světě k vidění coby pouliční muzikant a často hudebně doprovází improdivadla v Praze i v Brně. Těšte se na spoustu zhudebněných historek, improvizace a humoru, který je sušší než Jiří.

Video

Zavřít
ŽEN

ŽEN

18:45 - 19:30 | Scéna otevřeného umění

ŽEN – Michael Bártek, dobrý holub hodonínské Pančavy, Brna, Prahy i Vojtěchova na Vysočině. Mihl se v počátcích Vítrholce, poté hrál pár let v uskupení „V obležení žen“. Po rozpadu kapely si ponechal tu významově atraktivnější část názvu. V padesáti letech vydal sólový debut ŽEN – Nafúknuté. Následovalo hraní s kapelou „Sblížen“. V současnosti dává nejvíce koncertů na ulici coby busker a připravuje vydání dalšího CD (2018).

Video

Galerie

Zavřít
George Silverman and The Mask

George Silverman and The Mask

19:45 - 20:30 | Scéna otevřeného umění

Skupina George Silverman and The Mask, hrající autorský mytický rock, vznikla již před patnácti lety. Hudbu skládá George Silverman a texty písní píše Američan Jeremiah A. Soper.

Video

Galerie

Zavřít

Neděle 27.5.

Hrdobci

Hrdobci

12:15 - 12:45 | Scéna otevřeného umění

Tvůrčí skupina Hrdobci v čele s jediným členem Kubou Horákem pořádá kabarety, kde vždy vystupuje řada hostů v žánrově širokém spektru výstupů, od zpěvu a tance až po stand-up či hru na hudební nástroje. Večery jsou provázeny scénkami inspirovanými tvorbou pánů Kaisera a Lábuse a povídkami inspirovanými tvorbou pánů Šimka a Grossmanna.

Video

Galerie

Zavřít
Silent Greetings

Silent Greetings

13:30 - 14:00 | Scéna otevřeného umění

Partička mladých hudebníků, kteří odložili party Mozarta, Ravela a dalších a dali přednost jemně laděnému kytarovému folku s doplněním příčné flétny a violoncella. Uskupení s charismatickou zpěvačkou v čele skládá vlastní písně s osobitými baladickými texty a melodiemi, které mohou evokovat Emilíanu Torrini či Simona a Garfunkela.

Zavřít
Jana Kozubková

Jana Kozubková

15:00 - 15:45 | Scéna otevřeného umění

Jana Kozubková je pražská herečka a zpěvačka, pohybující se mezi folkem a šansonem. Specializuje se na práci s hlasem, studuje zpěv u profesorky Hany Peckové. Kromě vlastních písní skládá i scénickou hudbu. Je držitelkou ceny Objev roku festivalu Next Wave 2012.

Video

Galerie

Zavřít
Lingua Nostra

Lingua Nostra

16:00 - 17:00 | Scéna otevřeného umění

Divadelní soubor Lingua Nostra je skupina lidí, kterou spojují dvě věci. Ta první je, že všichni navštěvují kurzy italštiny v jazykové škole Lingua Nostra. Tou druhou je láska k divadlu. Rozhodli se spojit obojí a vytvořit tak divadelní soubor, díky kterému pronikají hlouběji do tajů italštiny. Prvním představením souboru byl Sluha dvou pánů, po němž následovalo česko-italské představení Cavalleria Rusticana, které vzhledem k přidané postavě vypravěče, Karla Čapka, uvede i zde na festivalu Mezi ploty pod názvem Sicilské listy.

Video

Galerie

Zavřít
DUNDUN

DUNDUN

17:30 - 18:15 | Scéna otevřeného umění

Za kapelou DUNDUN stojí autorská dvojice Jaroslav Vaculík a Hana Navarová, oba umělci jsou rovněž členy divadla Sklep. Skládání dětských písniček se věnují už léta, za zmínku stojí např. tvorba hudby pro Kouzelnou školku nebo k večerníčku Tarbíci.

Video

Zavřít
Isizwana

Isizwana

18:45 - 19:15 | Scéna otevřeného umění

Taneční skupina Isizwana vznikla v roce 2014 a věnuje se moderním formám břišního tance, především american tribal stylu (skupinová improvizace). Někteří členové skupiny také vystupují ve stylu tribal fusion a vybudovali si renomé v tanečním světě jako sólisté.

Video

Galerie

Zavřít
D.O.R.A.

D.O.R.A.

19:45 - 20:15 | Scéna otevřeného umění

D.O.R.A. je šestičlenná kapela, která vznikla v roce 2014. Za dobu své existence natočila několik nahrávek a videoklipů. Se svou autorskou tvorbou zvítězila v soutěži kapel BooM Cup 2015. Dále zvítězila v 1. kole soutěže videoklipů SuperXtar s klipem k písni Reasons. Momentálně natáčí své první CD. Na koncertech se můžete těšit na moderní popík s propracovanými texty a pódium plné energie.

Video

Galerie

Zavřít

Změna programu vyhrazena.