Modrý salónek | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 25.5.

Beseda Moje jméno není diagnóza

Beseda Moje jméno není diagnóza

16:00 - 18:00 | Modrý salónek

Beseda „Moje jméno není diagnóza“ má za cíl představit zkušenosti lidí, kteří zažili duševní nemoc. Věnuje se životu s nemocí, osobním cestám zotavení, ale i problému stigmatizace. (Stigmatizace znamená odsuzování člověka kvůli některé jeho charakteristice.) Poukazuje na to, jaký vliv má stigmatizace na lidi s duševním onemocněním a že může často představovat větší zátěž nežli nemoc samotná, jelikož přispívá ke strachu vyhledat potřebnou pomoc a hájit svá práva. I proto se na tento problém zaměřuje probíhající reforma psychiatrické péče v rámci projektu Destigmatizace.

Délka besedy: 2 hodiny

Zavřít

Neděle 26.5.

Wolfoviny s Ivou Pazderkovou

Wolfoviny s Ivou Pazderkovou

14:00 - 14:50 | Modrý salónek

Herečka, zpěvačka a moderátorka narozená v Uherském Hradišti, která ráda baví lidi. Vystudovala brněnskou JAMU a již během studia hostovala v Národním divadle Brno. Do povědomí diváků vešla v roce 2004 účinkováním v stand-up comedy show Na stojáka. Na filmovém plátně se objevila například ve snímcích Výbuch, Restart a Maharal – Tajemství talismanu. Dlouhodobě působí na scéně Divadla Na Fidlovačce. Má ráda knížky o Neználkovi spisovatele Nikolaje Nosova, z květin hlavně tulipány, a s hrdostí ke svému původu slivovicu.

Zavřít
Co.media Martina Myšičky

Co.media Martina Myšičky

15:00 - 15:50 | Modrý salónek

Co.media je název projektu Dejvického divadla, jehož iniciátorem, autorem a tváří je člen hereckého souboru Martin Myšička. Ten se setkává s výjimečnými osobnostmi z různých oblastí lidské činnosti, které návštěvníkům přibližují svůj pohled na svět, ať už to jsou vědci, filozofové, umělci nebo jinak významné osobnosti. Neznamená to ovšem, že se jedná o čistě vědecké přednášky, právě naopak… Hostem pana Myšičky na festivalu Mezi ploty bude Mgr. Petr Hudlička, ředitel a statutár Fokusu Praha.

Zavřít
Wolfoviny s Martinem Myšičkou

Wolfoviny s Martinem Myšičkou

16:00 - 17:00 | Modrý salónek

Divadelní a filmový herec, rodák z Příbrami, který vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze a pražskou DAMU. Již v roce 1994 obdržel Cenu Alfréda Radoka Talent roku za titulní roli knížete Myškina ve hře Idiot. Účinkoval v celé řadě divadel a v některých stále účinkuje, přestože je již od roku 1997 členem souboru Dejvického divadla, kde je nyní rovněž uměleckým ředitelem. Televizní diváci ho znají ze seriálů Černí baroni a Ulice, příznivci stříbrného plátna pak z filmů Operace Silver A, Ve stínu či Dukla 61. Stále se snaží získávat nové vědecké poznatky, spolu s manželkou Bárou se věnuje včelaření a má rovněž dvě dcery.

Zavřít
Wolfoviny s Ondřejem Vetchým

Wolfoviny s Ondřejem Vetchým

18:00 - 18:50 | Modrý salónek

Herec, režisér, moderátor, zpěvák a tanečník narozený v Jihlavě, absolvent Pražské konzervatoře. Vystupoval v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v Divadle E. F. Buriana, od roku 1989 je členem hereckého souboru Činoherního klubu v Praze. Na filmovém plátně se objevil v již kultovních snímcích Černí baroni, Báječná léta pod psa, Kolja, Tmavomodrý svět, Příběh kmotra či Okresní přebor – poslední zápas Pepika Hnátka (za vedlejší roli obdržel v roce 2012 Českého lva). K herectví ho přivedlo celoživotní poslání dělat lidem radost. Je podruhé ženatý a má tři děti (dvě dcery a syna).

Zavřít
Wolfoviny s Václavem Noidem Bártou a Ines Ben Ahmed

Wolfoviny s Václavem Noidem Bártou a Ines Ben Ahmed

19:00 - 20:00 | Modrý salónek

(Nejen rockový) zpěvák, hudební skladatel, textař, herec a dabér, narozený v Praze. Je znám především ze svých rolí na scéně pražského Hudebního divadla Karlín v muzikálech jako Excalibur, Lucie, Jesus Christ Superstar, Bonnie & Clyde či Carmen. Ačkoliv se jeho profesionální dráha odvíjí především na divadelních prknech, zahrál si také roli ve filmu Kajínek z roku 2010. Jeho práce je pro něj vášní stejně jako jeho dcera.
Ve Wolfovinách společně s Ines Ben Ahmed představí Nadační fond STOP ŠIKANĚ – boj proti šikaně, jehož ambasadorkou je právě Ines. Václav má k tomuto tématu hodně co říci, protože byl sám v dětství šikanován.

Zavřít

Změna programu vyhrazena.