Divadlo za plotem | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 26.5.

Divadlo v Dlouhé - Ghost Protocol

Divadlo v Dlouhé – Ghost Protocol

12:00 - 13:00 | Divadlo za plotem

Zmenší jedno pohlazení krysy váš pocit pohodlí o polovinu?
„Na kolik párů bot byste ohodnotili hodnotu lidské bytosti, se kterou nemáte v úmyslu spát? Je dub zcela rovnocenný s platanem? Například v oblasti vašich vzpomínek? Na kolik lidských životů se vyšplhá hodnota jedné vaší nohy, jedné vaší paže, jednoho vašeho oka? Na kolik euro odhadujete možnost, že už vás nikdo nikdy nepolíbí?“
Vybaven chytrými hodinkami, čipovým náramkem, inteligentním tričkem, každý z nás může být definován seznamem čísel nebo svojí pozicí v rámci určitých souřadnic. Čísla jsou čím dál přesnější, osamostatňují se a stávají se hmatatelnými. Můžou existovat i sama o sobě, nezávisle na nás? Současná francouzská hra Ghost Protocol v podání Divadla v Dlouhé zpracovává téma sledování těl, hranic a identit.

Galerie

Zavřít
Bohnická divadelní společnost - FRIDA!

Bohnická divadelní společnost – FRIDA!

14:00 - 15:00 | Divadlo za plotem

Bohnická divadelní představí na letošním festivalu fragmenty z nové inscenace sezóny 2018. FRIDA! je herecká performance na pomezí fyzického, improvizovaného divadla. Svět poetický, až brutální fantazie milostných odstínů, emoce plné barev se v „kauze“ Fridy Kahlo bytostně protínají s přísnou zásadovostí, režimem vlastní nemohoucnosti a nemoci. Bohyně mexického surrealismu začala malovat v dívčím věku – úrazem upoutaná na lůžku, a z nudy. Maluje své tělo obklopené květinami, ovocem, šperky. „K čemu mít nohy k chůzi? Mám křídla k létání…“

Galerie

Zavřít
Depresivní děti - Naši furianti

Depresivní děti – Naši furianti

17:00 - 18:30 | Divadlo za plotem

Naši furianti. Naši vlastenci. Naši burani. Naši lidi. Laskavý pohled z Prahy.

Slunce, seno, světelný smog. Zločin a trest české kultury. Veselohra o útrapách vlastenectví v nelehké době.

Depresivní děti touží po penězích je nezávislé umělecké těleso, jehož úkolem je oživovat nezvyklá prostředí uměním, reagovat na současná společenská témata, vnášet silné interpretační přístupy, propagovat a vytvářet progresivní současné umění různých žánrů a druhů (divadlo, literatura, video, film, výtvarné umění), obohacovat kulturní život v republice, ve městě i na venkově.

Galerie

Zavřít
Divadlo Bolka Polívky - Lví silou. letem sokolím

Divadlo Bolka Polívky – Lví silou. letem sokolím

20:30 - 22:00 | Divadlo za plotem

Dva sokoli Břéťa a Čeněk se snaží marně zachránit před zrušením svou nefunkční dvoučlennou jednotu – Župu 48, jejímž symbolem je omšelá sokolovna. Břéťův sokolský postoj přechází od bohulibého cvičení těla až k dogmatickému prosazování myšlenek zakladatele sokola Miroslava Tyrše. Jeho potřeba dostat svou župu na sokolský slet a splnit si tak svůj životní sen hraničí s fanatismem. Naivní kolega Čeněk Břéťovi bezmezně důvěřuje a horlivě ho podporuje. Jejich úsilí překonávající veškeré překážky vrcholí ve chvíli, kdy se v sokolovně zabarikádují a zpoza švédské bedny čelí konkrétním snahám svých představených sokolovnu zabavit. V tu chvíli si uvědomí, že jejich dobře míněný marný boj je u konce a více než za sokolovnu a sokolství bojují za své vlastní přátelství. Moderní klauniáda se klaunskou optikou dívá na falešný, hysterický patriotismus a slepý nacionalismus. Současným jazykem a s humorem, který oslovuje široké spektrum divácké obce všech věkových kategorií, zpracovává téma, které má hlubší společenský přesah.

Galerie

Zavřít

Neděle 27.5.

Vosto5 - PROTON !!!

Vosto5 – PROTON !!!

12:00 - 13:15 | Divadlo za plotem

Jevištní rozhlasová reportáž o objevu zapadlé ostravské kapely PROTON, která byla umlčena těsně před tím, než se stala slavnou.
Strhující příběh zapomenuté hudební legendy, od které velikáni populární hudby i undergroundu čekali asi mnohem více. S hudební kometou zataženého nebe hluboké normalizace je totiž propleteno nevídané množství osudů současných hudebníků.

Galerie

Zavřít
Spitfire Company - Antiwords

Spitfire Company – Antiwords

15:30 - 16:30 | Divadlo za plotem

Ovlivněno dílem Václava Havla, především jeho hrou Audience a jejím legendárním zpracováním režisérem Menzlem. Ten do role sládka obsadil Pavla Landovského, který během hraní vypil přibližně devět osmistupňových piv. Podaří se performerkám ze Spitfire Company překonat tento výkon? Podaří se jim dosáhnout hraničního stavu, který odkazuje na havlovský motiv odcizení a hrabalovskou poetiku samoty? V hlavní roli se spolu s aktérkami inscenace představí i velké hlavy od sochařky Pauliny Skavové a hudba Sivan Eldar, speciálně složená pro tuto událost. Představení Antiwords bylo uvedeno již na třech kontinentech a sklízelo úspěch např. ve Washingtonu, New Yorku, Pekingu, Soulu, Busanu, Miláně, Oslu, Krakově, Florencii, Berlíně, Londýně a Edinburghu.

Galerie

Zavřít
Studio Ypsilon - Klub lhářů pana E.

Studio Ypsilon – Klub lhářů pana E.

18:00 - 19:15 | Divadlo za plotem

Každý zřejmě aspoň jednou v životě zalhal. Někdo lže ovšem pořád a někdo už dokonce ani neví, kdy mluví pravdu a kdy lže. Členové záhadného KLUBU PANA E. se snaží skoncovat se lží a znovu v sobě objevit pravdu. Autorská inscenace Studia Ypsilon na téma pravdy, lži a toho, co je mezi nimi, ve které uslyšíte i hlas Marka Ebena.

Zavřít
Divadlo Husa na provázku - Zkušebna

Divadlo Husa na provázku – Zkušebna

21:00 - 22:00 | Divadlo za plotem

Zbrusu nový formát Divadla Husa na provázku. Improvizační cyklus ve volném stylu, mimořádné setkání s herci, jak je neznáte.
Neotřelá témata, autentická tvorba tady a teď. Nejen herecké hvězdy vyzkouší všechno, co kdy chtěli, ale báli se dělat. Klauniády? Balet? Loutkový muzikál? Stand-up?
Unikátní divadelní laboratoř dovolí divákům nahlédnout přímo do herecké kuchyně. Každé uvedení má jiného Garanta, který určí téma večera. Přesvědčíme vás, že možné je vše.

Zkušebna Mezi ploty bude mít jako hosta kapelu OKno – mladé, krásné a talentované hochy z Husy na provázku, kteří se s diváky a posluchači podělí o své veselé písničky převážně o lásce! Improvizovat, hrát a zpívat budou: Víťa Piskala, Dominik Teleky, Tomáš Žilinský, Adam Mašura, Jan Mansfeld a Jaroslav Tomáš

Galerie

Zavřít

Změna programu vyhrazena.