Divadlo za plotem | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 30.5.

Spitfire Company

Spitfire Company

13:30 - 14:30 | Divadlo za plotem

Miss Amerika

Multimediální projekt Miřenky Čechové a Martina Tvrdého předvádí syrový obraz života na Manhattanu skrze koláž hudby, textu, rapu, slamu, stand upu, performance, fotografií Vojtěcha Brtnického a komiksu malajského kreslíře Chin Yewa. Symbióza všech složek přináší autentický příběh ženy, která se zamilovala do města, v němž je cizinkou. Projekt vychází z knižní předlohy Miřenky Čechové Miss AmeriKa, vydané v červenci 2018 v nakladatelství wo-men.

Text, performance: Miřenka Čechová aka Mckenzie Tomski
English Friendly

Galerie

vimeo.com/266782861
Zavřít
SpoluHra

SpoluHra

17:00 - 18:30 | Divadlo za plotem

Gedeonův uzel

Učebna 5. třídy, předměstí Chicaga, duben…
Učitelka Heather přijímá nečekanou návštěvu, matku jednoho ze svých žáků, Corryn.
Očistný rozhovor dvou žen, nejen o problémech soudobé výchovy. Emotivní hra o lásce, mateřství a genialitě, která mnohdy bývá přítěží…

Vilma Cibulková byla za roli Corryn nominována na Nejlepší ženský herecký výkon roku 2017.

Hrají: Vilma Cibulková a Betka Stanková

Galerie

Zavřít
Studio Ypsilon

Studio Ypsilon

20:30 - 22:00 | Divadlo za plotem

Drama v kostce, pokus 2 – Mystérium skutečnosti

Divadlo je vždy něco mezi barem a estetickým tvarem. Jenomže hranice divadla a baru přestaly být zřetelné. „Všecko, co je na jevišti, hraje.“ „Takže i uklízečka, když jde vytřít na jeviště, tak hraje?“ „Pokud jsou tam diváci, tak ano.“ „A co když tam je jen jeden divák?“ „Tak taky.“ „A když ten divák je její manžel a čeká, až to dodělá?“ „Tak to je chudák.“ „Takže diváci jsou chudáci?“ Realita jeviště. Divadlo hlediště. Mystérium skutečnosti.

Režie: Jiří Havelka
Dramaturgie: Ondřej Cihlář
Hrají: Petr Vršek, Jiřina Vacková, Daniel Šváb, Andrej Polák a Martin Bohadlo

Galerie

Zavřít

Neděle 31.5.

Divadlo v Dlouhé

Divadlo v Dlouhé

13:00 - 14:00 | Divadlo za plotem

Konec stříbrného věku

Důchodci bojují o přežití. Brzy na vašich obrazovkách a nyní i v HD kvalitě. Ministerstvo sociálních věcí vyhlašuje bitvu všech občanů starších 75 let. Povoleny jsou bodné, sečné i střelné zbraně všech kalibrů. Na posledního přeživšího čeká diplom, dárkový koš a důchod ve výši průměrného platu. Do konce života.

Režie: Adam Skala
Dramaturgie: Martin Satoranský
Hrají: Štěpánka Fingerhutová, Eva Hacurová, Jan Meduna, Pavel Neškudla, Marie Poulová, Miroslav Zavičár

Galerie

Zavřít
Bohnická divadelní společnost

Bohnická divadelní společnost

16:00 - 17:30 | Divadlo za plotem

Power. Všichni odněkud pocházíme

Česká verze evropské inscenace podle autorského scénáře Silvie Chiodin. Kuriózní příběh putování, migrace živočišných druhů kontinenty a staletími včetně druhu lidského je reakcí na dnešní mediálně-politické epidemie předsudků rozpoutaných nad uprchlickou otázkou.

Režie: Vendula Kodetová.
Dramaturgie: Marek Dušák.
Hrají: Z. Červenková, M. Hladík, P. Korpas, J. Ortmann, J. Pajerská, M. Pražáková, J. Roth, P. Šabatová, J. Vrba, J. Zygma a hosté.
Režijní spolupráce IT/IE/GR: Enrico Zanella, Janice de Broithe, Vassilis Oikonomou (KCAT – Equinox Theatre Company, Cooperative Nazareno, ΘΕΑΜΑ Θέατρο Ατόμων με Αναπηρία – Theama Theater of Disabled People).

BDS je experimentální soubor herců se zkušeností s psychiatrickou léčbou a profesionálních divadelníků. Společnost vznikla na půdě bohnické léčebny v roce 1991 a brzy oslaví své 30. narozeniny.

Galerie

Zavřít
Sandra Pogodová a Richard Pogoda

Sandra Pogodová a Richard Pogoda

18:30 - 19:30 | Divadlo za plotem

Hoď se do Pogody

Divadelní, televizní a filmová herečka pozve na jeviště svého otce, aby společně zavzpomínali na to, co dosud prožili. Ona pod režisérským vedením Zdeňka Trošky či Juraje Jakubiska, v seriálech a na jevištích divadel Spirála, Radka Brzobohatého či Na Fidlovačce. Její otec jako kolega a přítel legendárních postav české kultury: Miroslava Horníčka, ministra kultury Pavla Dostála, básníka a zpěváka Karla Kryla, herců Františka Řeháka, Jana Kanyzy, Hany Maciuchové aj. Vzpomínky budou oživeny písničkami pánů Voskovce a Wericha, dále semaforskými hity Jiřího Suchého a divadelními šansony Pavla Dostála. Interpretovat je budou společně u klavíru, za který zasedne Richard Pogoda, a zvuk obohatí ještě saxofon Miroslava Švihálka. Závěr večera bude patřit křtu jejich společné knížky Hoď se do Pogody s následnou autogramiádou.

Zavřít
Spolek sešlých

Spolek sešlých

20:30 - 22:00 | Divadlo za plotem

Poslušně hlásím aneb Konec šejků v Čechách (Commedia dell´arte I.)

Je Harlekýn opravdu zamilovaný do Kolombíny? Proč chce Kolombína Harlekýna zabít? Jak vypadá Pantalón nahý a Isabela s bičem v ruce? Kde se berou šejci v České republice? Pravdu a nic než pravdu se dozvíte v této báječné komedii. Inscenace vznikla v červnu roku 1995, kdy se herci ze dvou spřátelených brněnských divadel (HaDivadla a Divadla Husa na provázku) spojili se svým spolužákem z JAMU – režisérem Zdeňkem Duškem – aby připravili vlastní představení, se kterým pak o prázdninách objížděli české hrady a zámky. Vzhledem k tomu, že se výrazné herecké individuality z různých divadel sešly u přípravy inscenace více méně náhodou, začala si skupina říkat Spolek sešlých.


Hrají: Pavel Liška, Marek Daniel, Roman Slovák, Michal Bumbálek, Gabriela Štefanová, Andrea Marečková

Galerie

Zavřít

Změna programu vyhrazena.