Dětská scéna radosti | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 26.5.

IOIO Puppet Theatre - Tři příběhy loutek

IOIO Puppet Theatre – Tři příběhy loutek

12:30 - 13:15 | Dětská scéna radosti

Tři příběhy loutek je kombinací několika loutkových technik. Zve diváka do fantastického světa legend, tradičních příběhů a komedie. S loutkami získáte zábavu, jakou jste ještě neviděli a dokonce i rady do života. Vstupte do úžasného světa pohádek a objevte, že všichni jsme vlastně loutky ovládané záhadnou energií. Od narození až do sta let. Představení je v češtině.

IOIO Puppet theatre je projekt Gila Conti, který se narodil v Riu de Janeiru v rodině úzce spojené s karnevaly a pouličním uměním. Přijel do Prahy studovat a zdokonalit svou práci. Za svoji kariéru pracoval také v USA a vystupoval na mnoha světových festivalech.

Galerie

Zavřít
IOIO Puppet Theatre - Výroba obřích masek

IOIO Puppet Theatre – Výroba obřích masek

13:15 - 14:45 | Dětská scéna radosti

Gil Conti a IOIO Puppet Theatre vás zve na interaktivní workshop výroby úžasných obřích masek z kartonu. Uvidíte, jak obří tváře loutek ožívají přímo pod vaším štětcem. Přijďte, a obyčejný karton už vám nikdy nebude připadat tak obyčejný.
Workshop je v češtině.
IOIO Puppet theatre je projekt Gila Conti, který se narodil v Riu de Janeiru v rodině úzce spojené s karnevaly a pouličním uměním. Přijel do Prahy studovat a zdokonalit svou práci. Za svoji kariéru pracoval také v USA a vystupoval na mnoha světových festivalech.

Galerie

Zavřít
DS Podkroví při DDM Prahy 5 - Fialka a Fabián

DS Podkroví při DDM Prahy 5 – Fialka a Fabián

15:00 - 15:15 | Dětská scéna radosti

Pohádka o krásné Fialce, jejíž krása přivede k závisti víly, které jí omámí. Fabián v zápalu hledání své Fialky potká skřítka, který mu za menší protislužbičku poradí. Vyzraje Fabián nad vílami? Zachrání svou Fialku? Vysvobodí skřítka?

Zavřít
Škola Písničkou - workshop

Škola Písničkou – workshop

15:30 - 16:20 | Dětská scéna radosti

Kristýna s Kájou si začali všímat toho, že se umění stává pro děti jen povinným předmětem ve škole a čím dál méně dětí si doma zpívá, tančí nebo skládá písničky.
 A to je přece škoda! Proto vznikla Škola písničkou, aby v dětech rozvíjela kreativitu, talent a chuť tvořit. Nejde o klasické podbízivé dětské melodie, ale o „dospěláckou“ a profesionální hudbu s kvalitními texty. Přijďte se zapojit do hudebního workshopu. Zpívat pro radost si může přece úplně každý!

Zavřít
Divadlo Ponec - Svět z papíru

Divadlo Ponec – Svět z papíru

17:30 - 18:20 | Dětská scéna radosti

Interaktivní hravé představení pro 4 tanečníky, hudebníka a listy papíru.
Arch papíru A4 odkazuje k úřadu, kanceláři, povinnosti. Ministři, soudci a úředníci přenášejí vysoké a těžké stohy spisů sem a tam, a přitom funí. Černé na bílém, to je směrodatné. Papír sám je přitom jedním z posledních přírodních materiálů naší civilizace. Strohá A4 ožívá, když ji zmačkáme. Shledáváme, že má paměť – paměť hmoty a tvaru.
Papír stárne a brázdí ho vrásky jako tvář starého člověka. Nikdy už nebude tak rovný a hladký, jako když byl nový. Ztrácí bílou novost, avšak získává paměť příběhů, které do něj byly vepsány.

Galerie

Zavřít
Divadlo Ponec - workshop

Divadlo Ponec – workshop

18:20 - 19:00 | Dětská scéna radosti

Po představení Svět z papíru bude následovat dílna origami pro děti i dospělé. Protože jak lépe oslavit krásu papíru než tímto ušlechtilým uměním z dálné Asie? Staňte se mistrem origami i vy a vyzkoušejte si, co všechno se může stát z obyčejného listu papíru.

Zavřít
Squadra Sua - Bomberos

Squadra Sua – Bomberos

19:20 - 20:00 | Dětská scéna radosti

Hasičská groteska a ohnivý pouliční slapstick o třech klaunech, kterým velí hlavně voda a hrdinské heslo „Bližnímu ku pomoci“. Rodinné představení pro všechny, kdo kdy chtěli být hasičem. Klaunerie, gagy, groteska a „tvrdá“ hasičská dřina při čekání na vytoužený požár!

Galerie

Zavřít

Neděle 27.5.

Kolonie z.s. - Velký uši

Kolonie z.s. – Velký uši

12:00 - 12:45 | Dětská scéna radosti

Pohádka o dvou dívkách, které se potkají v lese a vydají se na dobrodružnou cestu za tajemstvím ukrytým v jeskyni. Cestou je provází stará slečna sova, potkají šedivého skřítka, dají si indiánská jména a navzájem se od sebe mnoho naučí. Každá z dívek se totiž něčeho bojí a na této cestě se musí se svým strachem vypořádat. Inspirováno příběhem krále Midase. V inscenaci je použita Orffova metoda (Schulwerk), která hravou formou rozvíjí elementární smysl pro rytmus, intonaci a hudebně-pohybové cítění. Prostřednictvím všestranných aktivit a tvořivých dětských hudebních her se u dětí prohlubuje jejich fantazie, představivost, kreativita a hudební vnímavost.

Galerie

Zavřít
Kolonie z.s. - hudební dílna Orffových nástrojů

Kolonie z.s. – hudební dílna Orffových nástrojů

12:45 - 13:30 | Dětská scéna radosti

V HUDEBNÍ DÍLNĚ naučíme děti vytvořit si svou vlastní píseň – od prvotního nápadu přes napsání textu, skládání hudby až po její interpretaci. K tomu nám slouží krom tradičních nástrojů i nové technologie. Naučíme děti základy práce s mikrofonem a hlavně s looperem – což je smyčkovač, na který nahrajeme veškeré melodie, ruchy a zvuky, a tím vznikne píseň.

Zavřít
Hrátky s Divadlem Kejkle

Hrátky s Divadlem Kejkle

13:45 - 15:00 | Dětská scéna radosti

Soutěže, hry, tanec pro děti i rodiče. Naučíme vás balónkovou myš a předvedeme chobotnice. Bubliny nejen uvidíte, ale budete si je moct i vyzkoušet. Na malé i velké se těší Divadlo Kejkle.

Zavřít
Divadlo Continuo - Murgila a Zorila

Divadlo Continuo – Murgila a Zorila

16:00 - 16:45 | Dětská scéna radosti

Troje ústa, šestery oči, třicet prstů a jeden plnovous vám budou vyprávět příběh, který byl počat za soumraku a zrozen za úsvitu v krajině temných lesů a příkrých hor, kde lidé a zvířata žijí pospolu a mluví stejnou řečí. Kde láska a nenávist, život a smrt či naděje s bolestí ruku v ruce putují vesnicemi i dalekou pustinou. Příběh plný zvratů v náručí kruhu budeme hrát a společně s loutkami vyprávět o laskavosti štěstí a síle pevné vůle, které v jednom království ani chudým, ani bohatým nedají spát. Tak pojďte a poslouchejte, země se probouzí a pohádka začíná.

 

Zavřít
Divadlo Continuo - hudební workshop

Divadlo Continuo – hudební workshop

16:45 - 17:20 | Dětská scéna radosti

Po představení Murgila a Zorila bude následovat hudební dílna, ve které členové Divadla Continuo představí dětem hudební nástroj zvaný Toaka (tradiční rumunský nástroj). Děti si mohou na jeho zjednodušenou verzi vyzkoušet různé rytmy, zvuky a nakonec si jej ozdobit a odnést domů.

Zavřít
MIMo.s. - Pohádka sousedská

MIMo.s. – Pohádka sousedská

18:00 - 18:45 | Dětská scéna radosti

Byl jednou jeden žluto-zelený domeček. A v něm bydleli pan Žlutý a paní Karamela. Pohádkový příběh dvou sousedů s písničkami Petra Skoumala vám povypráví, jak to vypadá, když se dva hádají a nic nemá řád. Spousta situací bude dětem jistě blízká, vždyť ti dva jsou vlastně jako bratr a sestra a mají spolu dohromady jeden pokojíček. A stejně jako ti sourozenci se umí pořádně pohádat. Najdou způsob, jak se usmířit?

Galerie

Zavřít
Divadlo Drak - loutková dílna

Divadlo Drak – loutková dílna

19:00 - 20:00 | Dětská scéna radosti

Divadlo Drak z Hradce Králové letos slaví výročí šedesáti let od svého založení. Za tu dobu byly v jeho dílnách vyrobeny tisíce loutek, které hrály na mnoha jevištích po celém světě.

Dnes můžete na okamžik do naší malé dílny vstoupit i vy a vyrobit si zde svou vlastní loutku. Materiál se tu vždycky najde, pomocná ruka také. A kdo bude chtít, může své loutce vdechnout život a naučit ji třeba… tančit. Loutek totiž není na světě nikdy dost a loutkářů jakbysmet!

Zavřít

Změna programu vyhrazena.