Dětská scéna radosti | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 30.5.

Lektoři Divadla Drak, Jihočeského divadla a Divadla Polárka

Lektoři Divadla Drak, Jihočeského divadla a Divadla Polárka

12:00 - 13:30 | Dětská scéna radosti

Hledá se hrdina

Země divů je kouzelný svět fantazie, který ale nutně potřebuje zachránit. Víš o někom, kdo rád tvoří, hraje si a naslouchá starým příběhům? Lektorská centra ze tří divadel, konkrétně Ateliér 3D, který působí v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, Labyrint Divadla Drak z Hradce Králové a Malý vůz Divadla Polárka z Brna, přibližují dětem divadlo, umění a tvůrčí proces prostřednictvím hravých programů a kreativních dílen pod širým nebem. Účastníci se na začátku programu seznámí s problémem, že se kouzelný svět fantazie řítí do klimatické krize a nutně potřebuje zachránit. Poté navštěvují v libovolném pořadí jednotlivá stanoviště, kde si děti vyzkouší výtvarné, hudební, ale především divadelní disciplíny. Kreativní program pro celou rodinu má upozornit na fakt, že hrdinou se může stát každý z nás, dítě i dospělý, a že se všemi změnami musíme nejdříve začít sami u sebe.

Galerie

Zavřít
Divadelní soubor „Ještě chvilku...“

Divadelní soubor „Ještě chvilku…“

14:30 - 15:15 | Dětská scéna radosti

Cirkuláda

Boříme bariéry! Fyzické, psychické, v divácích i v nás. Muzikálovým představením Cirkuláda dovršujeme náš cirkusový triptych ohromnou výzvou. Zvládneme tančit, zpívat, bavit a zároveň vyprávět příběh cirkusového zákulisí plný zvratů, závisti a odhodlání? Pojďte se podívat na náš autorský příběh ne nepodobný našemu vlastnímu zákulisí.

Galerie

Zavřít
Squadra Sua

Squadra Sua

16:15 - 17:10 | Dětská scéna radosti

Happy Hour

Rodinné pouliční představení na způsob grotesky marinované v klauniádě, které slavilo velký úspěch už na Mezi plotech 2017, se vrací do Bohnic! Host přijde do restaurace, usedne k prostřenému stolu, objedná si jídlo, které mu kuchaři připraví a číšníci donesou. Co by se mohlo pokazit na tak jednoduchém receptu? … COKOLI! Tři klauni, kteří se pouhým mávnutím lítaček vedoucích do kuchyně proměňují z číšníků na kuchaře a zpátky, ve víru nehod, přešlapů a zakopnutí. Vítejte v Happy Hour restauraci a vychutnejte si all you can(‘t) eat.

Hrají: Lukáš Houdek, Robert Janč, Roman Horák

Galerie

Zavřít
In Motion Academy

In Motion Academy

19:00 - 19:40 | Dětská scéna radosti

Parkour show s workshopem

Tým In Motion vznikl v roce 2011 a o několik let později, v roce 2016, otevřel v Praze i první parkourovou halu. Díky popularitě parkouru, která od té doby značně vzrostla, podporuje rozvoj této aktivity a předává hodnoty, které jsou v parkourové filosofii velmi důležité. Aktuálně má otevřené tři haly, a to v Praze, Brně a Plzni. In Motion Academy pořádá show a vystoupení po celé ČR a Evropě.

Galerie

Zavřít

Neděle 31.5.

Hejblíkovic

Hejblíkovic

12:00 - 12:40 | Dětská scéna radosti

S kufrem místo taháku

Interaktivní představení s autorskými písničkami děti velmi rychle pochopí a mohou je dotvářet samy podle své fantazie. Do představení se přitom mohou zapojit úplně všechny. Brácha Hejblík se ségrou Hejbličkou pomůžou dětem pomocí taháku nezapomenout na žádnou z písniček, které chtějí zazpívat. Vyzkoušeno prasátkem Pigy na festivalu Jičín – město pohádky, Sázavafestu a dalších akcích. Letos jsme nově na bambuletv.cz a už teď se těšíme na Mezi ploty! Představení je určeno dětem od 2 do 8 let.

Zavřít
Michaela Dolinová

Michaela Dolinová

13:15 - 14:00 | Dětská scéna radosti

Velikonoční sněhánky

Michaela kromě herectví moderovala počasí na TV Nova a Barrandov. Ujalo se její nové slovo „sněhánky“, po kterém pojmenovala svůj pořad. Představí dětem, jak se dá poznat počasí podle zvířátek nebo provázku. Naučí je počasí vidět, slyšet i cítit a poznávat podle mraků a slunce. Seznámí je s různými „katastrofami“, které díky počasí vznikají. Ani dospěláci nevědí, co je to skoro zataženo, oblačno a husto. Děti se budou moci stát moderátory a předvést, jaké počasí by chtěly mít po celý rok. Celými Sněháňkami se táhnou písničky, na které si všichni rádi zatancují. Michaele pomáhá její kolega Milan Duchek, který se v jednu chvíli promění na Bábu s poblázněnými zvířátky. Na konci děti čeká soutěž o počasí.

Zavřít
Taneční škola Ivy Langerové

Taneční škola Ivy Langerové

14:30 - 15:15 | Dětská scéna radosti

Taneční show

Top Dance Prague Team – Taneční škola Ivy Langerové se věnuje výuce latinskoamerických a standardních tanců. Školu založila Iva Šisl Langerová, která společně s Alešem Valentou vyhrála prestižní taneční soutěž Stardance. Taneční škola působí na základních školách po celé Praze. Společně s dětskými kurzy se věnuje také kurzům pro dospělé, a to jak pro páry, tak i pro ženy – lady sólo. Dalším krůčkem v taneční kariéře jsou výběrové a soutěžní taneční skupiny a sportovní soutěžní klub. Všechny tyto aktivity fungují v tanečním studiu Palmovka (Štorchova 5).

Galerie

Zavřít
Tam Tam Batucada

Tam Tam Batucada

18:30 - 19:15 | Dětská scéna radosti

Bubenický workshop

Přijďte se stát bubeníky pod vedením Miloše Vacíka! Dětem a zájemcům o seminář budou rozdány připravené nástroje: zvonky agogo, chřestidla ganzá, malé bubínky tamborim, velké bubny surda. V sekcích nacvičíme jednotlivé rytmy, které nakonec spojíme do jednoho celku – společného rytmu. Vše za pomoci ostatních bubeníků.

Galerie

Zavřít

Změna programu vyhrazena.