Dětská scéna radosti | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 25.5.

Pohoda o.p.s. – O zvonečku a prstýnku

Pohoda o.p.s. – O zvonečku a prstýnku

12:15 - 12:35 | Dětská scéna radosti

O zvonečku a prstýnku je pohádka o tom, co všechno se stane na divadelní zkoušce, když klienti denního stacionáře naleznou kouzelný zvoneček a neváhají na něj zazvonit.

Galerie

Zavřít
Divadlo PONEC JUNIOR – Svět z papíru

Divadlo PONEC JUNIOR – Svět z papíru

13:00 - 13:50 | Dětská scéna radosti

Interaktivní hravé představení pro čtyři tanečníky, jednoho hudebníka, děti a tisíc listů papíru. Arch papíru A4 odkazuje k úřadu, kanceláři, povinnosti. Ministři, soudci a úředníci přenášejí vysoké a těžké stohy spisů sem a tam a přitom funí. Černé na bílém, to je směrodatné. Papír sám je přitom jedním z posledních přírodních materiálů naší civilizace. Strohá A4 ožívá, když ji zmačkáme. Shledáváme, že má paměť – paměť hmoty a tvaru. Papír stárne a brázdí ho vrásky jako tvář starého člověka. Nikdy už nebude tak rovný a hladký, jako když byl nový. Ztrácí bílou novost, avšak získává paměť příběhů, které do něj byly vepsány. Dobrodružství objevování prostoru, pohybu, bezmezné inspirace a čiré radosti prostřednictvím obyčejného kousku papíru.

 

Galerie

Zavřít
PONEC JUNIOR – workshop s origami

PONEC JUNIOR – workshop s origami

13:50 - 14:15 | Dětská scéna radosti

Po dynamickém představení bude následovat tvořivá dílna origami, kde si děti můžou poskládat své vlastní papírové zvířátko.

Zavřít
Miloš Vacík – Seminář bicích nástrojů

Miloš Vacík – Seminář bicích nástrojů

15:00 - 15:45 | Dětská scéna radosti

Pojďme se stát bubeníky pod vedením Miloše Vacíka! Dětem a zájemcům o seminář budou rozdány připravené nástroje: zvonky agogo, chřestidla ganzá, malé bubínky tamborim, velké bubny surda. V sekcích nacvičíme jednotlivé rytmy, které nakonec spojíme do jednoho celku – společného rytmu. Vše za pomoci ostatních bubeníků. Na signály píšťalky apito zahrajeme skladbu Samba batucada. Vše ve stoje a v pohybu, u hraní se nesedí. Rytmus je strhující. Vše je vymyšleno tak, aby hraní byla zábava a zažili jsme výraznou emoci ze společného bubnování.

Galerie

Zavřít
Tvoříme s HaDivadlem

Tvoříme s HaDivadlem

16:15 - 17:00 | Dětská scéna radosti

Workshop navazuje na představení O Josefíně včelce a její křehké dušence. Během tvůrčí dílny se děti seznámí se včelkou Josefínou, kudlankou Coco a pakobylkou Justýnou. Naučí se včelí rap malé včelí královny Josefíny a seznámí se s fungováním včelstva a životem včelí královny, kterou si mohou během dílny vyrobit. Workshop má také ekologický rozměr, děti se seznámí s aktuálním tématem zásahů člověka do přírody a mizení hmyzu v krajině a společně se pokusí najít východiska z tohoto problému.

Galerie

Zavřít
Divadélko Romaneto – Pan Čudla

Divadélko Romaneto – Pan Čudla

17:30 - 18:20 | Dětská scéna radosti

Interaktivní hudebně-divadelní vystoupení s dětským publikem v příběhu pejska Pana Čudly v Divadélku Romaneto. Hudební děj s písněmi na podkladě živě hraných i reprodukovaných písní a hudebního doprovodu z CD Pan Čudla – Mr. Czoo. Průběh představení se rozvíjí též v závislosti na inspiraci, fantazii i improvizaci všech zúčastněných. Kosmický pejsek se podělí o zážitky ze svých dobrodružných cest s dětskými i dospělými diváky v hledišti i na pódiu. Námět a scénář vznikly na základě skutečných událostí doplněných dětskou pohádkovou fantazií.

Galerie

Zavřít
Spolek 2012 - Představení o šikaně NEUBLIŽUJME SI!

Spolek 2012 – Představení o šikaně NEUBLIŽUJME SI!

18:45 - 19:30 | Dětská scéna radosti

Formou divadelního představení téma šikany předvedeme na třech modelových situacích. Děti se mohou zapojit do děje. Po odehrání každé situace s dětmi mluvíme o tom, co právě viděly a jak se u toho cítily. Poté dvě děti hrají roli oběti či přihlížejícího šikaně a roli toho, kdo o šikaně lže. A další situace, kdy hrají děti spolu a zkoušejí si, jak se dá na nadávku vtipně odpovědět. Snažíme se dětem ukázat, že šikana má řešení, že na problém nejsou samy a že je důležité nenechat to být. Tím v nich probouzíme občanskou statečnost.

 

Galerie

Zavřít

Neděle 26.5.

Studio Damúza – Pták – workshop

Studio Damúza – Pták – workshop

12:15 - 13:15 | Dětská scéna radosti

Byl jednou jeden Honza. Honza byl pták. Na jednoho ptáka docela dlouhý příběh. Loutková pohádka o překonávání bariér všeho druhu. A nebude chybět ani trocha dobré hudby.
Workshop: Víte, jak se vede loutka? Přijďte si to vyzkoušet na workshop Studia Damúza, kde si s našimi herci prohlédnete různé druhy loutek a poté si je budete moct vyzkoušet vést. Zvládnou to s námi i ti nejmenší.

Galerie

Zavřít
Taneční škola Ivy Langerové

Taneční škola Ivy Langerové

13:30 - 14:30 | Dětská scéna radosti

Taneční škola působí na základních školách po celé Praze. Společně s dětskými kurzy se věnuje také kurzům pro dospělé, a to jak párům, tak i ženám (lady sólo). Dalším krůčkem v taneční kariéře jsou výběrové a soutěžní taneční skupiny, které se vám na festivalu předvedou, a sportovní soutěžní klub. Všechny tyto aktivity fungují v tanečním studiu Palmovka.

Galerie

Zavřít
Divadýlko z pytlíčku – Hrátky s odpadky

Divadýlko z pytlíčku – Hrátky s odpadky

15:00 - 15:45 | Dětská scéna radosti

Hlavními představiteli tohoto příběhu jsou dva tvorové, kteří se narodili na smetišti. A když se někdo narodí na smetišti, nejenže vypadá jako smeták, ale hlavně miluje odpadky a nepořádek. Tato prapodivná záliba našich dvou tvorů se pochopitelně ani trochu nelíbí lidským i nadpřirozeným bytostem, a tak brzy dochází ke konfliktu. No a jak to všechno dopadne? To Vám v této pohádkové komedii, kde nechybí veselé písničky, živá i reprodukovaná hudba, velké, barevné a výrazné loutky a recesistické kousky, prozradí herečky z Divadýlka z pytlíčku.

Galerie

Zavřít
Divadlo Continuo - Zaza - workshop

Divadlo Continuo – Zaza – workshop

16:00 - 17:00 | Dětská scéna radosti

Po představení na Dětské divadelní scéně budeme pokračovat výtvarnou dílnou. Děti budou mít možnost ponořit se do tajů výroby jednoduché loutky (nejlépe s asistencí rodičů), nebo pokud je láká spíše svět barev, namalovat všechny dojmy z představení, které papír snese. Těšíme se na všechny!

Galerie

Zavřít
Žonglování s Filipem Štanclem

Žonglování s Filipem Štanclem

17:15 - 18:00 | Dětská scéna radosti

Na workshopu si vyzkoušíme žonglování s míčky, kruhy a kuželkami a točení s talíři (ne porcelánovými). Vyzkoušíme si i párové žonglování. A možná se dozvíme i něco málo o tom, jak se „vaří show“.

Zavřít
Sacra Circus – Pan Bonobo

Sacra Circus – Pan Bonobo

18:15 - 19:15 | Dětská scéna radosti

Pan BONOBO je chytrý, mrštný, vtipný, mlsný, šikovný a velmi rychlý. Tím provokuje a škádlí svého Krotitele Rodolfa, se kterým putují světem. Pan Bonobo má rád banány, čokoládu, svoji nohu, dorty, čaj, legraci a všechny děti, ale i ty z vás, kteří kdysi byli dětmi. Pan Bonobo se svým Krotitelem k nám přicházejí až z dalekého Vaudeville. Z časů, kdy lidé chodili ve fracích, platilo čestné slovo, dámy i pánové měli úroveň a šlehačkové dorty měli dvojí použití.

Galerie

Zavřít

Změna programu vyhrazena.