Dětská divadelní scéna | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 25.5.

Škola písničkou – hudební workshop

Škola písničkou – hudební workshop

12:30 - 13:15 | Dětská divadelní scéna

Interaktivní zábavně-naučný hudební workshop zpěvačky Kristýny Peterkové (finalistka soutěže Česko hledá SuperStar 2005) a hudebního skladatele a akordeonisty Káji Maříka s názvem „Škola písničkou“ je určen dětem předškolního a mladšího školního věku, ale také jejich rodičům a každému, kdo si rád zazpívá.
Interpreti během workshopu pracují se známými lidovými písničkami, ale také s veselými zábavně-naučnými písničkami z autorského CD „Škola písničkou“ o přátelství, rodinných hodnotách, přírodě a radosti ze života. Dětský divák je interaktivně vtažen do děje – má možnost si zazpívat do mikrofonu, poznávat známé melodie z českých večerníčků a také si zatancovat a zahrát na rytmické hudební nástroje.

Galerie

Zavřít
Dětská opera Praha – Jedeme vlakem

Dětská opera Praha – Jedeme vlakem

15:45 - 16:35 | Dětská divadelní scéna

Vlak právě přijíždí na nádraží v Jevíčku. Průvodčí kontroluje jízdenky a výpravčí dává znamení k odjezdu. Do vlaku nastoupila i školní třída, která jede s paní učitelkou na výlet a poznávat krásy země. Cestou děti zažijí různá dobrodružství, setkání s loupežníky, živým jelenem, včelařem, až nakonec zastavují opět v Jevíčku, kde se zrovna koná pouť. Výlet jim rychle uběhl a najednou je tu konečná a průvodčí dává znamení „vystupovat“ – konečná…

Galerie

Zavřít
Jan Onder – Taneční hrátky

Jan Onder – Taneční hrátky

17:00 - 17:45 | Dětská divadelní scéna

Honza je zkušený taneční lektor, choreograf, tanečník a dvojnásobný vítěz StarDance. Poprvé tančil na veřejnosti, když mu bylo sedm let, a dnes už je z něj skutečná taneční hvězda!

Zavřít
Naivní divadlo – Jak chodil Kuba za Markytou

Naivní divadlo – Jak chodil Kuba za Markytou

18:30 - 19:00 | Dětská divadelní scéna

Herečka Markéta Sýkorová předvádí pomocí několika loutek směšné konání hloupého Kuby, který se sice snaží jednat tak, jak mu máma poradila, ale vždycky to nějak pomotá. Kuba se má oženit s Markytou, má jí přinést dárek, špatně však pochopí matčinu radu a provede nějakou hloupost. Tím vzniká řetězec rad a jejich nesmyslného plnění, které je dětem k smíchu, protože i každé malé dítě je chytřejší než náš hloupý Kuba.
Tato pohádka, kterou na motivy bratří Grimmů napsala Iva Peřinová a režíroval Pavel Kalfus, vznikla už před mnoha lety a má za sebou velké množství repríz. Úspěšnost hříčky spočívá nejen ve vděčném námětu a hereckém šarmu, ale i v záměrně prostém inscenačním pojetí. Malé půvabné marionety z neomalovaného dřeva, s kterými herečka hraje na skládacím stolku, obdivovali diváci ve většině evropských zemí, ale také v Kanadě či v Indii.

Galerie

Zavřít

Neděle 26.5.

Divadlo Talenti – Honzíkova cesta

Divadlo Talenti – Honzíkova cesta

12:30 - 13:15 | Dětská divadelní scéna

To bylo tak! Honzík se vrací domů z cesty kolem světa. Těší se na svého kamaráda Lojzíka a na to, až mu bude vyprávět, co všechno v tom světě zažil. Díky Lojzíkovi se totiž z Honzíka nestal pecivál a věčný pojídač buchet. Tak dlouho ho popichoval, až nakonec Honzík vyrazil. Ve světě se nestačí divit, co všechno by doma za teplou pecí mohl promeškat. Zažívá mnohá dobrodružství, potkává spoustu lidí, učí se písně domorodců a poznává ty nejpodivnější hudební nástroje. Díky Honzíkovu vyprávění o jeho cestě kolem světa může kamarád Lojzík prožít celé dobrodružství s ním!

Galerie

Zavřít
Divadlo Continuo – Zuna

Divadlo Continuo – Zuna

13:45 - 14:35 | Dětská divadelní scéna

Autorská loutková pohádka „ZUNA“ je inspirovaná několika magickými příběhy z různých části světa a zpracovává téma odpovědnosti za vlastní rozhodnutí, překonání strachu a síly našich činů. Vypráví o malé holčičce, která má neobyčejný kouzelný dar a ocitla se ve světě lidí. Brzy však pozná, co dokáží napáchat zloba, chamtivost a nevraživost s láskou a našimi nejhlubšími sny. Putuje neznámým světem a na své cestě objeví sílu přátelství a laskavosti tam, kde je ostatní lidé nevidí a nikdy nenaleznou… Nebo copak vy jste někdy slyšeli, co si vyprávějí žížaly? Ne? Tak to byste tedy měli…

Galerie

Zavřít
Studio Ypsilon – Hudbajky

Studio Ypsilon – Hudbajky

15:00 - 16:00 | Dětská divadelní scéna

Již dlouho převládá názor, že nástroje mají duši. Je téměř faktem, že mají svůj charakter a dlouhé příběhy. Většina hráčů vám potvrdí, že dokonce umí trápit lidi. Je znepokojující, že mají něco za lubem! Pojďme se tomu společně dostat na kobylku!

Galerie

Zavřít
Václav Upír Krejčí – A bude legrace

Václav Upír Krejčí – A bude legrace

16:30 - 17:30 | Dětská divadelní scéna

Pořad plný scének, legrácek, písniček… ale hlavně motivací, aby děti více komunikovaly, než aby byly pasivními diváky. Představení pobaví nejen děti, ale i celou rodinu.

Galerie

Zavřít
Divadélko Kůzle – Na zahrádce je tak sladce

Divadélko Kůzle – Na zahrádce je tak sladce

18:00 - 18:45 | Dětská divadelní scéna

Hudebně-divadelní písničkový pořad pro děti, tematicky zaměřený na pěstování zeleniny a ovoce. Během pořadu projdeme celým zahradnickým rokem, děti poznají rostliny, zvířata, zahradnické náčiní a pomůcky. Dozvědí se o uchovávání sklizeného a způsobech trávení času s půdou.

Galerie

Zavřít

Změna programu vyhrazena.