Dětská divadelní scéna | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 30.5.

Divadlo Na Fidlovačce

Divadlo Na Fidlovačce

12:15 - 13:15 | Dětská divadelní scéna

Tučňáci na Arše

Velká potopa je tu a na Noemově arše platí přísné a nepřekročitelné pravidlo: od každého druhu se mohou plavit jen dva. Co když se ale trojice přátel – tučňáků – nehodlá rozdělit ani v tento okamžik? Co se stane s černým pasažérem? Neodolatelná komedie pobaví a dojme jak dětské, tak dospělé diváky.

Hrají: Angelika Sbouli, Milada Vyhnálková, Gustav Hašek a Karel Jirák

Galerie

Zavřít
Divadlo Kampa

Divadlo Kampa

14:15 - 15:00 | Dětská divadelní scéna

Honza a lesní skřítek

Pohádkový příběh s písničkami pro ty nejmenší. Příběh, který se možná doopravdy stal – o tom, jak Honza a skřítek zachránili les. Bylo, či nebylo? Byl jednou jeden les, tedy spíše smetiště, v němž vládl Král lesa. A taky byl jeden Honza, kterého putování za Vílou vod, Matkou Zemí, Králem větru a Králem ohně zcela proměnilo.

Námět a režie: Iveta Dušková
Hrají: Iveta Dušková a Petra Bílková

Galerie

Zavřít
Studio DAMÚZA

Studio DAMÚZA

15:45 - 16:20 | Dětská divadelní scéna

Superkluk

Nemusíš být zrovna Superman, Spiderman nebo Batman. Stát se superhrdinou může úplně každý, stačí docela maličko! Loutková pohádka pro děti od 5 let vypráví příběh jedné supertřídy, ve které superspolužáci prožívají superdobrodružství. Až do té doby, než k nim propadne Miloš, který už není tak úplně super…

Hrají: Vítek Maštalíř, Tomsa Legierski
Režie: Jiří Jelínek
Loutky: Michaela Ruská

Galerie

Zavřít
Divadlo Pro malý

Divadlo Pro malý

17:00 - 17:45 | Dětská divadelní scéna

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Byl jednou jeden hrozně vysoký, jeden hrozně tlustý a jeden hrozně špatně na blízko vidící člověk. A těm třem se všichni neustále posmívali. A byl jednou jeden krásný, sympatický, bohatý princ, který chtěl vysvobodit jednu krásnou, sympatickou a bohatou princeznu ze zakletého zámku. Jak to všechno dopadlo? Přijďte se podívat na naši pohádku pro celou rodinu a celé to dobrodružství můžete zažít na vlastní kůži. Pohádka na motivy Karla Jaromíra Erbena.

Hrají: Martin Matejka a Magdaléna Zimová

Galerie

Zavřít
Divadlo D21

Divadlo D21

18:15 - 19:20 | Dětská divadelní scéna

Fimfárum. Až opadá listí z dubu

„Když někdo nechce udělat, co se na něm vyžaduje, obyčejně to odbude tím, že řekne „až naprší a uschne“. Nebo udělá dlouhý nos a vykřikne: „Tůdle!“. Někde se říká „až bude za čtyrák pětník“, někde dají levou ruku dlaní pod žaludek a prohlásí: „Takovýhle fousy!“. Znám jednu vesnici za sedmi serpentinami a devíti rigoly na jih od Prahy, kde v podobném případě říkávají „až opadá listí z dubu.“ První to tam řekl sedlák Čupera, to už je hodně dávno. A já vám povím, jak a proč se tam to rčení zavedlo…” Jedna z pohádek Jana Wericha, kterou napsal spolu s dalšími do oblíbené knížky Fimfárum. Určeno dětem od 8 let.

Hrají: Stela Chmelová / Ivana Machalová j. h., Hana Mathauserová, Petr Pochop

Galerie

Zavřít

Neděle 31.5.

Divadlo ÚDiF

Divadlo ÚDiF

12:15 - 12:45 | Dětská divadelní scéna

Hluboko pod nulou

ÚDiF neboli Úžasné Divadlo Fyziky je skupina lidí, kteří se rozhodli bavit diváky fyzikou. Předáváme radost z poznání a snažíme se probudit v lidech nadšení z pozorování světa kolem sebe. Jak se chová zamrzlý svět, může v mnoha ohledech překvapit. Zlomí se Eskymákovi pes v zatáčce? Drncají na Sibiři autům kola? Ukážeme vám mj. pomocí kapalného dusíku, jak nejrychleji krájet a zametat a jak vodník Kebule vařil mlhu. A možná přijde i výbuch balónků!

Galerie

Zavřít
Dětská opera Praha

Dětská opera Praha

13:45 - 14:15 | Dětská divadelní scéna

O Smolíčkovi

Nová miniopera O Smolíčkovi byla napsaná přímo pro Dětskou operu Praha. Hudebně zpracovaná česká pohádka je o neposlušném Smolíčkovi, kterého se ujal jelen se zlatými parohy. Jezinky lákají Smolíčka ven a on jim nakonec otevře dveře a ony ho unesou. Vše dobře dopadne, Smolíčka zachrání jelen se zlatými parohy a on slibuje, že bude jelena již ve všem poslouchat.

Libreto: Ladislava Smítková Janků
Hudba : Miloš Guth

Galerie

Zavřít
hARanTi na prknech

hARanTi na prknech

15:15 - 16:05 | Dětská divadelní scéna

Commedia delľ arte aneb KDO je teda KDO?

Krásná Isabella miluje Leandra a chytrá Smeraldina zase Capitana a taky tuleně. Všechno by bylo v pořádku, kdyby se jejich matka Flaminie nerozhodla, že je provdá za místního podnikatele Pantalona a vědce Dottora. Kuchtička Pimpinella dostane přikázáno uvařit k obědu boloňskou omáčku. Špagety, nebo lazáně? Capitano s Leandrem vymyslí geniální plán, jak své lásky vytrhnout ze spárů bohatých nápadníků a získat je zase zpět. Sluhové svých pánů Harlekyno a Trufaldino náhodou najdou své lásky Colombinu a Francheskinu na zahradě domu Flaminie. Kdo je kdo a kdo má koho vlastně rád? Třeskutá a popletená komedie v podání hARanTů z Fidlovačky.

Galerie

Zavřít
Divadlo Mazec

Divadlo Mazec

16:45 - 17:30 | Dětská divadelní scéna

Kabaret

Autorské Divadlo Mazec přijede s pestrým kabaretem, který se skládá z jednotlivých hudebních, pěveckých, tanečních nebo scénických výstupů a skečů. Interaktivní zábavná show zvedne ze židlí všechny diváky a aktivně je zapojí do děje. Přijďte se pobavit se svými dětmi!

Galerie

Zavřít
Lucie Černíková z Kouzelné školky

Lucie Černíková z Kouzelné školky

18:00 - 18:40 | Dětská divadelní scéna

Lucie Černíková je moderátorkou oblíbené Kouzelné školky. Odpoledne vám zpříjemní rodinným programem plným hádanek a písniček známých nejen z Kouzelné školky.

Zavřít
Divadlo ÚDiF

Divadlo ÚDiF

19:00 - 19:30 | Dětská divadelní scéna

Vidět zvuk, slyšet světlo

ÚDiF neboli Úžasné Divadlo Fyziky je skupina lidí, kteří se rozhodli bavit diváky fyzikou. Předáváme radost z poznání a snažíme se probudit v lidech nadšení z pozorování světa kolem sebe. Lidský sluch je fascinujícím smyslem. Je téměř nemožné ho vypnout. I v odhlučněné místnosti uslyšíme alespoň tlukot svého srdce. Co kolem nás způsobuje, že slyšíme? ÚDiF si začal hrát se zvukem. Vyráběli jsme různé zdroje rámusu, až nás napadlo: mohli bychom zvuk vidět? A mohli bychom poslouchat světlo? A teď už víme, že mohli. Představení vyhrálo mezinárodní přehlídku Science on Stage 2011 v Kodani.

Galerie

Zavřít

Změna programu vyhrazena.