Alternativní hudební scéna | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 30.5.

Sunflower Caravan

Sunflower Caravan

14:00 - 14:45 | Alternativní hudební scéna

Pražská kapela Sunflower Caravan, pohybující se v žánrech alternativního pop rocku, rock-and-rollu či power popu, vznikla v roce 2001 a od té doby nepřetržitě vystupuje v koncertních halách i na festivalových pódiích po celém Česku. Na květen letošního roku pro nás chystá nové album, ze kterého již nyní vypustila do světa skvělý singl s názvem Kind of Happy. Tento song se silnou, chytlavou basovou linkou a směsí popu a rocku doprovází klip od režiséra Ondřeje Urbance. Sám frontman kapely a autor singlu Andy Čermák k tomu říká: „Název a hlavní slogan refrénu Kind of Happy mi připadal jako dobrý nápad, jak vyjádřit to, že mnohdy stačí být „celkem šťastný“ a není nutné hnát se každý den za absolutním štěstím, které často přichází jen v minutách, vteřinách vybraných dnů, a o to je silnější.“ Na druhý singl z chystané desky se fanoušci mohou těšit v půlce května a to opět včetně videoklipu.

 

Video

Galerie

Zavřít
Please The Trees

Please The Trees

15:30 - 16:15 | Alternativní hudební scéna

Žánrově těžko uchopitelná a neustále se proměňující stálice české nezávislé scény, která je pověstná strhujícími koncerty a vždy přítomným environmentálním poselstvím. Kapela má za sebou několik turné po celém světě, včetně Spojených států a Kanady. V roce 2018 tihle muzikanti vydali své již páté řadové album Infinite Dance a dle mínění kapely, přijetí fanoušků, ale i hodnocení kritiků je dosavadním vrcholem jejich tvorby. Velikou zajímavostí je také fakt, že od roku 2011 vysazuje kapela Please The Trees (v překladu Potěšte stromy) v každém městě či místě svého koncertu strom, což probíhá většinou na nejvhodnějším místě poblíž místa vystoupení, pokud je právě sezóna vhodná pro sázení.

Video

Galerie

Zavřít
Už jsme doma

Už jsme doma

17:00 - 17:45 | Alternativní hudební scéna

V České republice ani v zahraničí není podobná hudba, jakou hraje kapela Už jsme doma, k nalezení. Je punkově divoká, naléhavá, zároveň kompozičně náročná, do detailu propracovaná, s nadčasovými texty. Typický je zvuk trubky, sbory, neuvěřitelné tempo a živá vystoupení, která oplývají silnou energií. Snad i proto publikum s muzikanty nestárne. Ač se pro neznalce může zdát jejich hudba chaotická, náhodně poskládaná či improvizovaná, opak je pravdou. Záleží tu na každém tónu, detailu, na kázni hudebníků. Podobně jako v symfonickém orchestru se hraje podle partitury.
K rukopisu Už jsme doma neoddělitelně patří i vizuální stránka, kterou obstarává výtvarník a nehrající člen Martin Velíšek. Kapela často podniká výpravy do dalších oblastí umění, jako je hudba k animovaným filmům (večerníček Krysáci; Fimfárum – za hudbu byl Míra Wanek nominován na Českého lva) či divadlo (Ex Divadlo Zvolen, Minor, atd.)

Video

Galerie

Zavřít
Bert & Friends

Bert & Friends

18:30 - 19:15 | Alternativní hudební scéna

Bert & Friends je česká popová hudební skupina, která v roce 2016 debutovala singlem Haluzinace. Frontmanem kapely je Albert Romanutti. Členové o sobě tvrdí, že se vrátili v čase z roku 2050 a přišli svými songy zachránit hudební scénu. Skladby se vyznačují silným psychedelickým pojetím a abstraktním textem. Nejstreamovanější na Spotify je singl Plody moří. Originalita se kapele rozhodně nedá upřít. V loňském roce vydala své první album Supr, se singly Jupíter, Lambaláda, Enterprise a Akamaféra.

Video

Galerie

Zavřít
Oldřich Kaiser a Dáša Vokatá

Oldřich Kaiser a Dáša Vokatá

20:00 - 20:45 | Alternativní hudební scéna

Dáša Vokatá je písničkářka a básnířka, která je svým osudem spjata s historií českého undergroundu. Po svém pobytu v komunách v 70. letech a následném podpisu Charty 77 byla vyhoštěna do Rakouska. Po roce 1989 se částečně vrací do Čech a žije požehnaný život s básníkem a rockerem Martinem Jirousem neboli Magorem. Vydává zde tři CD – Dáša Vokatá, Bojovníci snů a Najdi místo pro radost a hraje v malých putykách i na velkých open air festivalech. Po náhlém Magorově úmrtí se na čas stahuje do ústraní, avšak později nachází podobnou uměleckou inspiraci ve známém herci a hudebníkovi Oldřichu Kaiserovi, s jehož pomocí se vrací na pódia a vytváří podobně nerozlučnou dvojici jako kdysi s Jirousem.

 

Video

Galerie

Zavřít

Neděle 31.5.

The Geront Shadows revival

The Geront Shadows revival

12:30 - 13:15 | Alternativní hudební scéna

Skupina The Geront Shadows Revival hraje známé evergreeny od legendární britské skupiny The Shadows, která se zformovala v roce 1958 jako doprovodná kapela zpěváka Cliffa Richarda. V České republice jde o jedinečný projekt. Muzikanti se snaží zachovat vzhled, nástroje i aparatury tak, jak originální skupina vypadala na posledních turné v letech 2004–2010.

Video

Galerie

Zavřít
The Plastic People of the Universe (Janíček, Brabenec, Kvasnička, Judl, Babka)

The Plastic People of the Universe (Janíček, Brabenec, Kvasnička, Judl, Babka)

14:00 - 14:45 | Alternativní hudební scéna

Legendární skupina The Plastic People of the Universe, významný představitel československé undergroundové hudební scény, před dvěma lety částečně obměnila svoji sestavu. Stávající členové – letitý kapelník Josef Janíček, lídr a většinový textař Vratislav Brabenec a bubeník Jaroslav Kvasnička – k sobě přizvali tvořivého baskytaristu Johnnyho Judla jr. a vyhledávaného kytaristu Davida Babku. V roce 2018 skupina oslavila 50 let od svého založení vyprodaným prosincovým koncertem v pražském Paláci Akropolis. V rámci vystoupení se můžete těšit na klasické „plastikovské“ skladby, na nově zaranžované verze starých, dlouhá léta nehraných písní, ale také na novinkové skladby!

Video

Galerie

Zavřít
Lanugo

Lanugo

15:30 - 16:15 | Alternativní hudební scéna

Skupina Lanugo prezentuje křehkou i energickou hudbu, která by se dala označit za alternativní pop. Výrazné a originální písně s jemnými doteky elektroniky v sobě spojují hned několik silných momentů: dynamiku, energii, inteligentní aranže i skvělou hráčskou techniku. Autorská tvorba kapely vyniká barevností hudebního vyjádření a její koncerty jsou výjimečné svou energií a úžasnou interakcí muzikantů s fanoušky.

Video

Galerie

Zavřít
Tomáš Matonoha a Inspektor Kluzó

Tomáš Matonoha a Inspektor Kluzó

17:00 - 17:45 | Alternativní hudební scéna

V roce 2014 založil brněnský herec, moderátor a muzikant Tomáš Matonoha s pianistou Zdeňkem Králem hudební těleso S & H, k němuž se později přidala zpěvačka Vendula Příhodová. V současné době kapela vystupuje pod názvem Tomáš Matonoha a Inspektor Kluzó. Jde spíše o komorní hudební kabaret, neboť koncerty jsou provázány s kabaretními čísly, jako jsou stand-upy, scénky, skeče, přednášky, divadelní hry, klauniády apod. Uskupení se věnuje více žánrům. Hraje autorskou hudbu, k níž texty skládají Tomáš Matonoha, básnířka Petra Kovářová a herci Tomáš Novotný a Jirka Jelínek. Na konci října 2018 kapela vydala debutové album Dáma a pes.

Video

Galerie

Zavřít
Mucha

Mucha

18:30 - 19:15 | Alternativní hudební scéna

Mucha je česká hudební skupina založená v roce 2012 kolem písničkářky Nikoly Muchové. Moralisti jí vyčítají obhroublé texty. Navzdory drsnému jazyku se jí ale nedá upřít, že svou hudbou trefně vystihuje současná témata, od zhýčkaných mamánků až po narcistní sklony internetové generace. Mucha se vyhýbá černobílému vidění světa a svým provokativním, ale velmi zábavným vystoupením vás dostane do kolen.

Video

Galerie

Zavřít
Lenka Dusilová – sólo

Lenka Dusilová – sólo

20:00 - 20:45 | Alternativní hudební scéna

Lenka Dusilová, šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Na scéně je aktivní od šestnácti let, kdy na sebe strhla pozornost svojí energií, prožitkem a výtečným vokálem. Na přelomu milénia patřila ke skutečným hvězdám českého poprockového mainstreamu. Ze středního proudu hudební zábavy se ale v letech osobního zrání rozhodla odejít k osobnějšímu, vrstevnatějšímu stylu. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, kdy z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků. Nedávno na sebe Lenka upozornila velice úspěšným projektem Monument/um, který podpořil chátrající památky v českém pohraničí.

Video

Galerie

Zavřít

Změna programu vyhrazena.