Ptali jsme se slavných umělců i „obyčejných“ lidí. Myslí si, že jsou normální? Každý jsme originál, a tak je pro každého normální něco jiného. Normální je být v pohodě, ale normální je taky mít problémy. Není nakonec důležitější najít vlastní autenticitu, ať si o naší normálnosti myslí každý, co chce? Posuďte sami:

Moderátorka: Tereza Tobiášová

Sympatická Tereza Tobiášová, kterou na Mezi plotech každoročně vidíte na hlavní hudební stage, zrovna když si odskočí z televize Óčko, netřeba více představovat. Stala se jednou z nás a my doufáme, že jí to ještě chvíli vydrží. Tentokrát vás ale provede celým večerem speciálního vydání Mezi ploty online.

Moderátor: Honza Kalina

Hudebník a herec, skvělý moderátor, ale také reklamní grafik a otec čtyř dětí, pochází z opravdu všestranné rodiny. Věděli jste třeba, že jeho otec je několikanásobný mistr světa v leteckém modelářství a autor legendárního „Igráčka“? Honza jako leader kapely Sto zvířat, skládá hudbu a je nejen jedním ze spoluzakladatelů této stálice hudební scény, ale také jejím výhradním výtvarníkem. Těšte se Mezi ploty online, možná se i dozvíte, kam nejraději chodí hrát petanque.

Barbora Poláková

Jako malý princ, který se ocitne na jiných planetách a přemítá o skutečném štěstí, Barbora Poláková písní Na potom z textově nápaditého alba ZE.MĚ vyjadřuje potřebuju zastavit se tady a teď. Proklikej se Mezi ploty a poslechni si ji v netradičním komorním složení a třeba i něco víc! V rozhovoru se jí třeba zeptáme, proč je pro ni tak důležité podporovat Sociální kliniku.

Xindl X

Proklikej se do Bohnic a nech se překvapit Xindlem X. Populární píseň Na vodě, která reflektuje život jako na lodi, co má občas nějakou tu závadu, vystřídá píseň složená přímo pro Mezi ploty, napasovaná na současnou dobu.

Kašpárek v rohlíku

Meziplotí stálice – kapela Kašpárek v rohlíku – se postará o mezigenerační divadelně-hudební zábavu, kterou tentokrát uvidíte tak, jak jste ji ještě neviděli. Proklikej se na Ploty online a zažij nevídané.

Marta Jandová

Máme velkou radost, že v Divadle za plotem budeme moci přivítat usměvavou Martu Jandovou. Nenech si ujít akustickou verzi písně z její poslední desky Barvy, která byla upravena speciálně k této příležitosti, a proklikej se s námi onlinem!

Sto zvířat

To by nebyly Ploty – ani ty online – kdyby postrádaly Sto zvířat! Kapela, která s radostí a energií sobě vlastní spojuje lidi, pro vás chystá například jednu ze svých nejmilejších skladeb v úpravě, kterou jste ještě neslyšeli.

Tomáš Matonoha

Důvtipný hudební kabaret v autorském podání Tomáše Matonohy, který vystoupí tentokrát v duetu pouze s basistou. Patříš do Bohnic? Proklikej se tam a nech se bavit z pohodlí svého gauče!

Bohnická divadelní společnost

Zakázaný, opuštěný, šílený. Zavítejme na jeden kratičký den do špitálního pokojíku génia Ivana Blatného. Úryvky z kabaretu v podání stálice Plotů Bohnické divadelní společnosti.

Lektorky z Divadla DRAK a Divadla Polárka

Vytvoř si hrdinu a zahraj jeho příběh. Lektorky z Divadla DRAK a Polárka ti v krátkém workshopu fantazírování poodhalí kouzla tvorby divadla předmětů, které najdeš doma.

Na Stojáka

Dominik Heřman Lev, Petr Vydra, Tomáš Měcháček a Marcela Robková. Nesourodá čtveřice exhibicionistů bude u jednoho stolu komentovat události kolem nás z pohledu, který žádná naše televize ani rádio nenabízí. A možná se dozvíš i něco o jejich koníčcích. Třeba, že… Dominik má psa Monka, který přitahuje násobně větší pozornost žen, i když jen leží a nic nedělá, že Petr koníčka už (dle své ženy) nepotřebuje, Marcela má ráda jízdu na koni a Tomáš má jako koníčka neodpovídat na dotaz o koníčcích. Jsou zkrátka sví a patří do Bohnic. A kam patříš ty?

Existenční a existenciální krize a z ní vyvěrající nejistota, z nejistoty úzkost a z úzkosti možné deprese

Pohlcuje mě strach z nejisté budoucnosti. Je to normální? Mám pocit, že na mě dopadl strach z finanční nejistoty a sociální izolace spojené s pandemií. Bude to zase dobré? A kdyby to přišlo zase, jak s tím mám pracovat? Necítím se duševně dobře a mám pocit, že se tento stav ve mně prohlubuje a ovlivňuje moje každodenní fungování. Co s tím můžu dělat? Co když už to není jen špatná nálada, ale nastupující deprese. Jak to poznám?
Na to vše a další věci, které Vás trápí, se můžete zeptat 14. června od 19:30 Mgr. et Mgr. Andrey Scheansové, Ph.D., z Psychiatrické nemocnice Bohnice, která je Vám k dispozici prostřednictvím chatbota na našem Facebooku. Pokud byste měli otázku k tomuto tématu a nemohli ji položit na Facebooku, napište nám na [email protected] a do předmětu napište „Odborník“.

Umění relaxace v psychicky náročném období s přístupem biosyntézy

Je toho na mě hodně, cítím stres, potřebuji se lépe koncentrovat, necítím se dobře. Jak pro sebe mohu využít dech, tělovou pozornost, zakotvení v těle, když potřebuji?
Jak pečovat o své tělo a duši v duchu celostního přístupu body-mind jednoty? Co tato nezvykle znějící metoda člověka naučí? Co vlastně celostní přístup je a proč bych se měl o tenhle druh sebepoznání zajímat? Krize jako příležitost – jak využít vnitřní i vnější zdroje k osobní i společenské proměně? Je možné, že když něco ve svém životě ztrácím nebo v mém životě nastane krize, tak mě i ztráty některých jistot mohou katapultovat k lepším zítřkům? A jak tomu mohu předně sám pomoci?
Na to vše a další věci, které Vás trápí, se můžete zeptat 14. června od 19:30 Mgr. Martina Hofmana z Českého institutu biosyntézy, který je Vám k dispozici prostřednictvím chatbota na našem Facebooku. Pokud byste měli otázku k tomuto tématu a nemohli ji položit na Facebooku, napište nám na [email protected] a do předmětu napište „Odborník“.

Mezilidské vztahy v obtížném (krizovém) období

Asi máme v rodině krizi, cítím, že je na mě kladena příliš velká zodpovědnost. Můžu s tím nějak pracovat? V krizovém období jsme asi vypadli z funkčních zajetých kolejí. Je možné se tam zase vrátit? Mám pocit, že se nám změnily vztahy v rámci rodičovství. Naše rodina teď funguje jinak a moc nám to nejde. Chci to změnit. Ale jak na to?
Na to vše a další věci, které Vás trápí, se můžete zeptat 14. června od 19:30 Mgr. Tomáše Blahy z Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy (CSSP), který je Vám k dispozici prostřednictvím chatbota na našem Facebooku. Pokud byste měli otázku k tomuto tématu a nemohli ji položit na Facebooku, napište nám na [email protected] a do předmětu napište „Odborník“.

Duševní nepohoda v psychicky náročném (i nenáročném) období

Zažívám nepříjemné stavy a dopadá na mě tlak, který už nedokážu dobře zvládat. Na koho se v tomto rozpoložení mohu obrátit? Nedokážu říci, z čeho mi je vlastně „nanic“, z čeho to pramení. Může mi někdo pomoci se v tom zorientovat? Mám v okolí nebo v rodině někoho, z koho mám pocit, že se necítí dobře. Kdo mi s tím může pomoci? Léčím se u psychiatra a potřeboval bych, aby mi někdo pomohl s hledáním práce, předcházením krize nebo trávením volného času. Na koho se mohu obrátit? Můj blízký člověk se potýká se závažným duševním onemocněním a já sám cítím, že je toho na mě někdy moc. Na koho se mohu obrátit a jak mi může pomoci?
Na to vše a další věci, které Vás trápí, se můžete zeptat 14. června od 19:30 PhDr. Václava Jílka z Centra duševního zdraví, který je Vám k dispozici prostřednictvím chatbota na našem Facebooku. Pokud byste měli otázku k tomuto tématu a nemohli ji položit na Facebooku, napište nám na [email protected] a do předmětu napište „Odborník“.