Scéna otevřeného umění | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 27.5.

Anna Došima

Anna Došima

12:15 - 12:45 | Scéna otevřeného umění

Autorské představení: Chci být slavná

Anna Šimáková Dosoudilová alias Došima je studentka katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU. Její představení vzniklo jako závěrečná autorská studijní práce. Jedná se o mini monodrama v dopisech.

Mladá žena odjíždí se svým mužem do Gruzie jako diplomatický doprovod. Z množství volného času se snaží vykřesat nějaký užitek – z emailů babičce vychází najevo, že má strach být malým zbytečným člověkem – touží proto něco světu dokázat a obhájit tak svou existenci. Chce v něčem prorazit, ale v čem? Udělat něco velkolepého, ale co? Babiččiny emailové odpovědi ukazují naproti tomu činorodou důchodkyni, která si bez velkých ambicí užívá možností světa, cestuje, sází růže a vyhání kuny z chalupy. I mladá žena nakonec nachází svou cestu – objeví pozlacovačství a…tady se již příběh odklání do surreálna.

Galerie

Zavřít
J!Scream

J!Scream

13:30 - 14:15 | Scéna otevřeného umění

Koncert

Mladá pražská rock’n’rollová kapela J!Scream řádí v současném složení po hudebních klubech celé ČR od roku 2012. Ve své tvorbě se soustředí na úderné kytarové riffy, chytlavé melodie a především na poutavá živá vystoupení. Jejich nejsilnější devízou je využívání vokálů všech pěti zpívajících členů.

Během své kariéry zaznamenali mnoho úspěchů v podobě vyhraných soutěží (Rock Café Contest v roce 2012 nebo soutěž Čistého festivalu), díky kterým si zahráli mj. po boku legendárních Smokie v roce 2014 či na pódiu REC.stage během festivalu Rock for People minulý rok. Rovněž za sebou mají šňůru vydaných EP: Mayday v roce 2013 a 3/5 v roce 2016.

 

 

 

Video

Galerie

Zavřít
Láďa Latka trio

Láďa Latka trio

15:00 - 15:45 | Scéna otevřeného umění

Akustický koncert

Českobudějovický indie-folkový písničkář Láďa Latka, kterého ke kytaře před dvaceti lety přivedla láska ke kapelám Nirvana, Pixies či R.E.M., vydal své debutové album Terapie láskou. Po letech rockového působení v místních undergroundových kapelách přináší jistý cit pro uvolněnou atmosféru, kdy si vystačí pouze s akustickou kytarou. V současné době vystupuje s houslistou Tomášem Vávrou a cajonistou Pavlem Mapache Maulem.

 

 

Video

Galerie

Zavřít
Mezinárodní konzervatoř Praha

Mezinárodní konzervatoř Praha

16:00 - 16:50 | Scéna otevřeného umění

Představení: Komedyje vo Libuši a dívčí vojně v Čechách

Lidovou hru z Podkrkonoší zahrají a zazpívají studenti 4. ročníku herectví MKP.

Galerie

Zavřít
Stará aréna

Stará aréna

17:30 - 18:30 | Scéna otevřeného umění

 Představení: Zuřivec

Život jednoho chlapa ve XXII obrazech.

Představení o životě amerického boxera Jakea LaMotty, jeho slávě, vzestupech a pádech i rozervaném osobním životě. Tvrdý rovný chlap, který nikdy pro nikoho nešel na zem…
Giacobbe „Jake“ LaMotta, přezdívaný „Býk z Bronxu“ nebo „Zuřící býk“
(* 10. července 1921) je bývalý boxer, vítěz pásu Mistra světa ve střední váze, jehož život byl sporný jak vně, tak i uvnitř ringu.

Hrají:
Jake LaMotta__Jan Lefner

Joe LaMotta__Petr Sedláček

Vikki LaMotta__Anna Polcrová

Irma LaMotta/ novinářka/ Ema 48__Jana Mudráková

„S další autorskou inscenací se výrazně hlásí o slovo Stará aréna – klub, o kterém se stále častěji hovoří jako o nové ostravské divadelní scéně. Divadelní zpracování příběhu slavného boxera Jakea LaMotty je velmi silná a autentická podívaná.“ Martin Jiroušek/ ostravan.cz

 

Galerie

Zavřít
Blázni

Blázni

18:45 - 19:15 | Scéna otevřeného umění

 Komponované literární pásmo

Blázni CZ je prostor pro kulturní činnost nesemletých naivních individuí. Provozují stejnojmenný web a každoročně vydávají sborník toho nejlepšího ze své tvorby. Jejich vystoupení je směsicí hudby, poezie, divadla, výtvarna a mystifikace.

Galerie

Zavřít
Her English Blood

Her English Blood

19:45 - 20:30 | Scéna otevřeného umění

Akustický koncert

 Mladá indie-rocková kapela z Prahy, hrající ve stylu Pixies, The Frames nebo Biffy Clyro, vydává po roce koncertování své debutové album s názvem Only Breathing. Kapela hraje ve složení Zoe Hayter Mestan (frontman, kytara, zpěv), Matěj Kramarovič (kytara), Kuba Kramarovič (baskytara), Honza Kravka (bicí, vokály). Během prvního roku své existence odehrála více než 40 koncertů včetně zahraničních festivalů. Křest alba Only Breathing se odehraje 18. dubna 2017 v pražském kulturním centru Kaštan. Kmotrem bude irský zpěvák Glen Hansard.

 

Video

Galerie

Zavřít

Neděle 28.5.

Parau Parau

Parau Parau

12:15 - 12:45 | Scéna otevřeného umění

 taneční vystoupení

 Taneční skupina dospělých Parau Parau byla založena roku 1998 v Jablonci nad Nisou  v hlavě tehdy mladinké tancechtivé optimistky Petry Ženatové, nyní Endlerové. Cizokrajně znějící název si vypůjčili ze stejnojmenného obrazu Paula Gaugina Les Parau Parau, což v tahitšině znamená „komunikace mezi ženami“. To v počátcích skupiny plně vyjadřovalo její taneční podstatu, ale v současné době mají v Parau Parau významný hlas i muži. Častým spolupracovníkem uskupení je hudebník Lukáš Fogl. Zajímavostí Parau Parau je mimo jiné věkový průměr skupiny, kterým výrazně vede na většině tanečních přehlídek.

Skupina představení tři tématické tance:

Paraunoia

Jak se stát krásným, šťastným, sexy, hvězdou?!

Najít tu pravou

Z náhodného střetnutí na ulici může vzniknout i něco víc.

Stará dáma

Ve vráskách staré dámy jsou vryty vzpomínky na prožité etapy…diva

Galerie

Zavřít
B.I.Z.O.N.I

B.I.Z.O.N.I

13:30 - 14:10 | Scéna otevřeného umění

 Improshow

Nejsme jen improvizátoři. Jsme hlavně lidi, kteří se chtějí kreativně bavit a chtějí bavit ostatní. Improvizace nám přinesla nové přátele, zážitky a zkušenosti. Náš „ImproDomov“ je v Hradci Králové, ale občas vyjedeme na výlet i do jiných končin České republiky, kde ukazujeme, „zač je toho impro“!

„Impro“ je improvizační divadlo, kde se uplatní i herci líní učit se texty. Divadlo nemá žádný scénář a herci si vymýšlejí texty „teď a tady“. Vše, co během improvizace vznikne, je neopakovatelné. Důležité je, že divák na představení není jen divákem. Divák se stává součástí show tím, že vyřkne téma a herci ho ztvární nebo zakřičí prostředí a herci se v něm ocitnou. Tímto způsobem se naruší hranice mezi diváky a herci a stávají se z nich spolupracovníci či spolupachatelé.

Galerie

Zavřít
Side Effect

Side Effect

15:00 - 15:40 | Scéna otevřeného umění

 Akustický koncert

 Side Effect je čtyřčlennou hudební formací, která funguje v daném složení od roku 2012. Žánrově bychom ji mohli zařadit do indie-popu. V akustickém podání představí písničky z připravovaného alba The Way We Are.

Členové:

Eva Hrabalová – kytara, zpěv
Anna Hrabalová – klávesy, zpěv
Jana Vaculíková – kytara, baskytara, zpěv
Antonín Hrabal – bicí

 

 

Video

Galerie

Zavřít
Pohoda, o.p.s.

Pohoda, o.p.s.

16:15 - 16:35 | Scéna otevřeného umění

 Představení: Tři oříšky pro Popelku

Představení zahrají členové denního stacionáře Klub Pohoda. Klub je součástí organizace Pohoda, o.p.s., což je nezisková organizace, která poskytováním sociálních služeb podporuje normální, důstojný a plnohodnotný život lidí s mentálním postižením.  Pod vedením herce Oskara Bábka představí „Tři oříšky pro Popelku“, pohádku pro malé i velké diváky. Více info na www.pohoda-help.cz.

Galerie

Zavřít
LeDva

LeDva

17:15 - 18:00 | Scéna otevřeného umění

 

Folkové duo

LeDva, to je dvoučlenná kapela hrající autorské písně s českými texty. Zařazením patří spíše k folku, ale dotýká se různých žánrů. Hlavní je pro ně komunikace s posluchačem/divákem a samotný text písní. Genderově vyrovnaný pár Sára a Vojtěch představí své demofolkové písně, které jsou prezentovány civilně a s humorem. Jedna kytara doplňuje druhou tak, aby vynikla slova, pocity, melodie a příběhy.

 

Video

Galerie

Zavřít
Gilberto Conti

Gilberto Conti

18:30 - 19:20 | Scéna otevřeného umění

Představení: Tři příběhy pro loutky

Umělec a loutkář Gil Conti rozvíjí svou práci s obřími loutkami a maskami již 18 let, kdy založil svou společnost nazvanou IOIO Puppet Theater. V České Republice však ještě není svou prací tak známý. Studoval zde na DAMU na Katedře alternativního loutkového divadla a spolupracoval s předními osobnostmi jako je Petr Matásek. Stal se členem mezinárodní skupiny scénografů a byl přizván mj. na festival Pražské Quadriennale. Prezentoval svou práci v různých částech světa např. v Brazílii či na Kanárských ostrovech, nyní přijíždí na Mezi ploty!

 

Galerie

Zavřít
Reggae Kings

Reggae Kings

19:45 - 20:30 | Scéna otevřeného umění

 Koncert kapely hrající převážně skladby Boba Marleyho s českými odlehčenými texty

 Nápad dát dohromady reggae partu uzrál v hlavě akademického malíře a hudebníka Milana Fibigera již v roce 2008 při jeho pobytu na Srí Lance. Všude přítomné reggae bylo jasnou a přímou hudební inspirací. K realizaci však došlo až v roce 2011, kdy se zpěvákem Ludvíkem Skočdopolem a kytaristou Jirkou Mizerou vytvořili základní trio. O rok později střídá Jirku Mizeru na postu sólového kytaristy Jirka Rollo a přichází klávesista Jarda Šantrůček (ex-Babalet) s bubeníkem Viktorem Barsou. V roce 2013 sestavu doplnila mladá reggae krev – kytarista Adam Lorenz. Ten samý rok odstartovala kapela šnůru koncertů v kompletní sestavě.

Nalaďte se do pohody!

Video

Galerie

Zavřít

Změna programu vyhrazena.