Scéna čtení známých tváří | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 27.5.

Ivana Uhlířová

Ivana Uhlířová

14:00 - 14:30 | Scéna čtení známých tváří

 Čte z povídek a poezie Janet Frame

Jedna z nejvýraznějších osobností alternativní herecké scény Ivana Uhlířová přijede na Mezi ploty představit a přednést dílo novozélandské autorky Janet Frame (†2004). Dramatické povídky Janet, vlastním jménem Nene Janet Paterson Clutha, za které získala národní literární cenu, odrážejí také dramatický život a osud této postmoderní autorky. Janet byla hospitalizována na psychiatrii a podstoupila neurochirurgický zákrok, lobotomii. Byla též nesprávně léčena kvůli diagnóze schizofrenie. V roce 1990 byl uveden film inspirovaný životem této ikonické spisovatelky, zachycující její dětství i dospívání, nazvaný Anděl u mého stolu. Zemřela ve věku 79 let na akutní myeloidní leukémii. Během svého života získala několik literárních ocenění.

 

 

 

 

 

Galerie

Zavřít
Mário Kubec a Gabriela Filippi

Mário Kubec a Gabriela Filippi

15:00 - 16:00 | Scéna čtení známých tváří

Vypráví příběhy: Doteky léčivého divadla

Komponované večery s hostem, uměleckým přednesem a praxí.

Doteky Léčivého divadla jsou novým autorským projektem herečky Gabriely Filippi. V Léčivém divadle propojila herectví a spiritualitu, která je spolu s její rodinou smyslem a láskou jejího života. Každé vyprávění s hosty, hudbou a uměleckým slovem se „dotýká“ jiného tématu. Je mnoho krásných myšlenek, které podněcují naši duši k hledání sebe sama.

Hudební doprovod: Patrik Kee

Galerie

Zavřít
Veronika Žilková

Veronika Žilková

17:00 - 17:45 | Scéna čtení známých tváří

Autorské čtení: Čistota půl zdravý, humor celé!

Čtení veselých fejetonů z leckdy neveselého života. Autorů bude více, hudební doprovod jen jeden: na kytaru zahraje Martin Stropnický. Na autorské čtení bude dle zájmu navazovat diskuze.

Galerie

Zavřít
Díra Na Trhu

Díra Na Trhu

19:00 - 19:40 | Scéna čtení známých tváří

Barbora Jánová a Wiliam Valerián

Představení: Meziplotí

Herečka Bára s hercem a muzikantem Williamem tvoří tvůrčí skupinu Díra na trhu. Jedná se o nový mladý divadelní soubor, který své působení zahájil v roce 2015 v experimentálním prostoru Nod v Praze. Ve své tvorbě se snaží vtipnou, ale údernou formou reflektovat současný svět a společnost. Výzvou pro ně bylo uchopení samotných autorských textů pacientů léčebny.

Děkujeme Dagmar Žaludové za zapůjčení textů ze sborníků tvorby pacientů a zaměstnanců Psychiatrické nemocnice Bohnice v rámci projektu Kouzelný klíč.  Již XII. ročník literární soutěže Kouzelný klíč dává prostor tvorbě pacientů a zaměstnanců psychiatrických zařízení v České a Slovenské republice.

Galerie

Zavřít

Neděle 28.5.

Valerie Zawadská

Valerie Zawadská

13:00 - 13:30 | Scéna čtení známých tváří

čte z poezie a prózy Jana Skácela a Oldřicha Mikuláška

Česká herečka a jedna z nejznámějších českých dabérek bude jednou z osobností Modrého salonku. Přijede nám přednášet z veršů a prózy Jana Skácela a Oldřicha Mikuláška, jejichž poezie vystupuje proti všednosti, je plná sepětí člověka s přírodou, oproštění od moderního světa a hledání samotného bytí.divadi

Galerie

Zavřít
Filip Teller

Filip Teller

15:00 - 15:50 | Scéna čtení známých tváří

 Autorské představení: Inspirováno láskou

Divadelní zpověď jednoho „herce“ odehrávající se v blízkém kontaktu s diváky.
Autorské představení inspirované láskou balancující na pomezí one man show a psychologického
striptýzu.

Filip Teller – absolvent JAMU, herec, moderátor a klaun. Divadelní spolupráce: Divadlo Bolka Polívky, Husa na provázku, BuranTeatr ad. Jeho tvář znáte také z populárního KOMEDIOMATU.

 

Galerie

Zavřít
Lidové spontánní divadlo

Lidové spontánní divadlo

16:00 - 16:45 | Scéna čtení známých tváří

Komponované představení s autorským čtením

Soubor LSD neboli Lidové Spontánní Divadlo funguje zhruba 15 let pod patronací Baobabu na Pankráci, kde mají zkušebnu. V celém svém období jsou již tradičními účastníky festivalu Mezi ploty. Dříve se též prezentovali na Mezi ploty v Brně a Plzni, dále na Babím létě a podobně laděných festivalech.

Zavřít
Studenti KATaP DAMU

Studenti KATaP DAMU

17:00 - 18:00 | Scéna čtení známých tváří

čtou ze své autorské tvorby

Bývalí i současní studenti Katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU, kteří se sdružili do skupiny Autorská orba, Vám přečtou své texty, které vznikaly během studia.

Více o jejich projektu najdete na facebookových stránkách Autorské orby.

Kdo a co Vám bude číst?

Michaela Raisová – Krajíc chleba
Anna Došima – Případ začínajícího učitele na Kavkaze
Tereza Causidisová – Mlha
Zuzana Pitterová – Děda
Pavel Zajíček – Nezbývá než odejít
Jan Večera – Mezi nima
Zuzana Sušánková-Dopis

Galerie

Zavřít
Petr Váša   

Petr Váša  

19:00 - 19:50 | Scéna čtení známých tváří

Panoráma fyzického básnictví

Řada ukázek z pětadvacetileté historie autorových pokusů o něco neobvyklého a přirozeného zároveň, komponovaná na místě podle situace a reakcí publika.

Petr Váša – fyzický básník, literát, skladatel, performer a výtvarník, Vás zavede do tajů a technik žánru fyzického básnictví, jehož je sám zakladatelem. Vystudoval vědu o výtvarném umění na brněnské univerzitě (1988), založil hudební skupiny Z kopce (1985), Ošklid (1987) a A-Beat (1990). Po skončení jejich činnosti se věnoval především projektu fyzického básnictví (od 1991 –  představení a nahrávky, od 1992 – kresby, vizuální básně, od 1993 – semináře a dílny na různých uměleckých školách a festivalech). V současnosti vystupuje sám nebo s kapelami Ty Syčáci a Jasná páka.

Galerie

Zavřít

Změna programu vyhrazena.