Divadlo za plotem | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 27.5.

Divadlo v Dlouhé - Ghost Protocol

Divadlo v Dlouhé – Ghost Protocol

12:00 - 13:00 | Divadlo za plotem

Zmenší jedno pohlazení krysy váš pocit pohodlí o polovinu?
„Na kolik párů bot byste ohodnotili hodnotu lidské bytosti, se kterou nemáte v úmyslu spát? Je dub zcela rovnocenný s platanem? Například v oblasti vašich vzpomínek? Na kolik lidských životů se vyšplhá hodnota jedné vaší nohy, jedné vaší paže, jednoho vašeho oka? Na kolik euro odhadujete možnost, že už vás nikdo, nikdy, nepolíbí?“
Vybaven chytrými hodinkami, čipovým náramkem, inteligentním tričkem, každý z nás může být definován seznamem čísel nebo svojí pozicí v rámci určitých souřadnic. Čísla jsou čím dál přesnější, osamostatňují se a stávají se hmatatelnými. Můžou existovat i sama o sobě, nezávisle na nás? Současná francouzská hra Ghost Protocol v podání Divadla v Dlouhé zpracovává téma sledování těl, hranic a identit.

Galerie

Zavřít
Bohnická divadelní společnost - FRIDA!

Bohnická divadelní společnost – FRIDA!

14:00 - 15:00 | Divadlo za plotem

Bohnická divadelní představí na letošním festivalu fragmenty z nové inscenace sezóny 2018. FRIDA! je herecká performance na pomezí fyzického, improvizovaného divadla. Svět poetický, až brutální fantazie milostných odstínů, emoce plné barev se v „kauze“ Fridy Kahlo bytostně protínají s přísnou zásadovostí, režimem vlastní nemohoucnosti a nemoci. Bohyně mexického surrealismu začala malovat v dívčím věku – úrazem upoutaná na lůžku, a z nudy. Maluje své tělo obklopené květinami, ovocem, šperky. „K čemu mít nohy k chůzi? Mám křídla k létání…“

Galerie

Zavřít
Depresivní děti - Naši furianti

Depresivní děti – Naši furianti

17:00 - 18:30 | Divadlo za plotem

Naši furianti. Naši vlastenci. Naši burani. Naši lidi. Laskavý pohled z Prahy.

Slunce, seno, světelný smog. Zločin a trest české kultury. Veselohra o útrapách vlastenectvi v nelehké době.

Depresivní děti touží po penězích je nezávislé, umělecké těleso, jehož úkolem je oživovat nezvyklá prostředí uměním, reagovat na současná společenská témata, vnášet silné interpretační přístupy, propagovat a vytvářet progresivní současné umění různých žánrů a druhů (divadlo, literatura, video, film, výtvarné umění), obohacovat kulturní život v republice, ve městě i na venkově.

Galerie

Zavřít

Neděle 28.5.

Vosto5 - PROTON !!!

Vosto5 – PROTON !!!

12:00 - 13:15 | Divadlo za plotem

Jevištní rozhlasová reportáž o objevu zapadlé ostravské kapely PROTON, která byla umlčena těsně předtím, než se stala slavnou.
Strhující příběh zapomenuté hudební legendy, od které velikáni populární hudby i undergroundu čekali asi mnohem více. S hudební kometou zataženého nebe hluboké normalizace je totiž propleteno nevídané množství osudů současných hudebníků.

Galerie

Zavřít
Spitfire Company - Antiwords

Spitfire Company – Antiwords

16:00 - 17:00 | Divadlo za plotem

Ovlivněno dílem Václava Havla především jeho hrou Audience a jejím legendárním zpracováním režiséra Menzla, který do role sládka obsadil Landovského, který během hraní vypil přibližně devět osmistupňových piv. Podaří se performerkám ze Spitfire Company překonat tento výkon? Podaří se jim dosáhnout hraničního stavu, který odkazuje na havlovský motiv odcizení a hrabalovskou poetiku samoty. V hlavní roli spolu s aktérkami inscenace se představí i velké hlavy od sochařky Pauliny Skavové a hudba Sivan Eldar speciálně složená pro tuto událost. Představení Antiwords bylo uvedeno již ve třech kontinentech světa a sklízelo úspěch např. ve Washingtonu, New Yorku, Pekingu, Soulu, Busanu, Milanu, Oslu, Krakowě, Florencii, Berlině, Londýně a Edinburku.

Galerie

Zavřít
Studio Ypsilon - Klub lhářů pana E.

Studio Ypsilon – Klub lhářů pana E.

18:00 - 19:15 | Divadlo za plotem

Každý zřejmě aspoň jednou v životě zalhal. Někdo lže ovšem pořád a někdo už dokonce ani neví, kdy mluví pravdu a kdy lže. Členové záhadného KLUBU PANA E. se snaží skoncovat se lží a znovu v sobě objevit pravdu. Autorská inscenace Studia Ypsilon na téma pravdy, lži a toho, co je mezi nimi, ve které uslyšíte i hlas Marka Ebena.

Zavřít

Změna programu vyhrazena.