Dětská scéna radosti | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 27.5.

Sacra Circus

Sacra Circus

11:45 - 12:45 | Dětská scéna radosti

Předvede CIRKUS ŽARDINI (Zahradní cirkus)

Interaktivní dětské představení s workshopem

S Cirkusem Žardini se přeneseme do jedné zahrady. Nebude to daleko. V té zahradě na všechno zapomeneme. V té zahradě je připravena „Hra pro tvoje modré oči“. Hra, kterou rozehrají kouzelné rostliny, zázračné zeleniny. Když jim podáte ruku, můžete se aspoň na chvilku stát žonglérem, drezérem, tanečnicí na tyči, silákem anebo jiným artistou. Jsou zábavní, tajemní, živí, vynalézaví a upřímní. Že nevíte, kdo to je? Aaale víte… Jsou to CLOWNI. Každý z nich umí něco zvláštního, něco neobvyklého. A nad nimi svítí měsíc, veliké žluté kuku, které se kutálí…
Pojďte! Prolezeme do té zahrady dírou! Pozor, za námi se protáhl i vítr a tma. Držme se za ruce!

Galerie

Zavřít
Squadra Sua

Squadra Sua

14:00 - 14:50 | Dětská scéna radosti

Představení: Happy hour

Host přijde do restaurace, usedne k prostřenému stolu, objedná si jídlo, které mu kuchaři připraví a číšníci donesou. Co by se mohlo pokazit na tak jednoduchém receptu na solidní restauraci? Jaké nečekané ingredience by se mohly připlést do nijak komplikovaného příběhu? A kdo to nakonec všechno zaplatí? Divadelní představení na způsob grotesky marinované v klauniádě

 „Squadra Sua každopádně obhájila své již tradiční místo na české klaunské scéně a její nový počin patří k tomu nejlepšímu, co dosud nabídla. Charaktery i pohyb byly velmi přesné a humor byl z každé situace vytěžen do poslední kapky.“ A. Byček, Taneční aktuality, 5.6.2015

Galerie

Zavřít
Cink Cink Cirk

Cink Cink Cirk

16:15 - 17:00 | Dětská scéna radosti

 Cinknutý kabaret

Novocirkusová skupina Cink Cink Cirk sdružuje studenty mezinárodních cirkusových a divadelních univerzit. Vítejte v Cinknutém kabaretu, kde uvidíte magii, žonglování a pantomimu.

Účinkují 3 členové souboru: Aleš Hrdlička, Zuzana Drábová a Filip Zahradnický

Galerie

Zavřít
Andrea a Michaela Kratochvílovy

Andrea a Michaela Kratochvílovy

18:00 - 18:45 | Dětská scéna radosti

Představení: Dogdancing a Králičí hop

Dogdancing je kynologický sport, kde pes pod vedením psovoda provádí naučené cviky v rytmu hudby.

Andrea předvede tancování s těmito pejsky:

Gosh Ayky plemene border collie. Dogdancingu se aktivně věnujeme zhruba od jeho prvních narozenin a největším úspěchem bylo pro nás zatím 4. místo v kategorii freestyle na 3. MČR juniorů a mládeže. Zároveň máme také splněny tři základní zkoušky. Krom tancování se Gosh věnuje především canisterapii, kde pravidelně navštěvuje různé uživatele, kteří se těší jeho přítomností.

Flo BestMudi je mladičká fenečka plemene mudi. Ačkoliv na sobě ještě bude muset hodně pracovat, již teď sklízí své první úspěchy a připravuje se na zkoušky.

Nevíte, co je to králičí hop? Přijďte se podívat a zkusit si workshop s Michaelou!

Králičí hop je sportovní disciplína, kdy závodí králík, vedený na postroji člověkem. Králíčci mohou soutěžit ve 4 disciplínách – rovinka, parkur, skok daleký, skok vysoký.

Překážkové skákání králíků vznikalo ve Švédsku již koncem sedmdesátých let minulého století, kdy byl založen první klub Kaninhop, jak se tato zábava ve Švédsku jmenuje. V ČR byl klub králičího hopu založen v roce 2011 pod hlavičkou Českého svazu chovatelů.

Králíčky tato aktivita velmi baví a mnohdy napomáhá k zlepšení jejich zdravotního stavu.

Michaela Kratochvílová je aktuálně jednou z nejúspěšnějších závodnic v ČR a zároveň držitelkou obou českých rekordů. Mezi její největší úspěchy patří mj.:

Champion Ramona Golden Kids (Ramona) – skok vysoký – 90 cm – zápis do České knihy rekordů
Champion Ramona Golden Kids (Ramona) – Mistrovství Evropy, Švýcarsko – mistr Evropy ve skoku dalekém 2015
MČR 2015 – Michaela se svými králíky přivezla 10 umístění na stupních vítězů

Great Champion Alis Sweet Jumpers (Aliska) – mistr ČR ve skoku vysokém 2015

Great Champion Alis Sweet Jumpers (Aliska) – stanoven nový rekord ve skoku dalekém 295 cm
Great Champion Alis Sweet Jumpers (Aliska) – mistr ČR ve skoku dalekém 2017

Galerie

Zavřít
Bublinář Václav Strasser

Bublinář Václav Strasser

19:00 - 19:20 | Dětská scéna radosti

 Představení: Duhové bubliny

Legendární představení Václava Strassera, vynikajícího českého mima a klauna, bylo hned po premiéře oceněno Svazem českých dramatických umělců Cenou Jiřího Trnky. Od té doby nadchlo statisíce diváků ve Španělsku, Francii, Itálii, státech Beneluxu, Německu, Švýcarsku, Rakousku, Dánsku, Rusku a v Egyptě… snad proto, že není založeno na mluveném slově, ale na situačním humoru, kouzlu okamžiku a magické kráse mýdlových bublin.

Diváci jsou vtaženi do pomíjivého a křehkého světa barev a třpytu mýdlových bublin v nejrůznějších velikostech a obměnách, které se zjevují a mizí před užaslými zraky publika. Můžete je vidět stokrát, a přesto vás znovu okouzlí, dojmou a překvapí. Na vystoupení navazuje workshop pro děti i dospělé!

 

 

 

Galerie

Zavřít
Bublinová školička

Bublinová školička

19:20 - 20:00 | Dětská scéna radosti

Workshop pod vedením Václava Strassera navazuje na předchozí představení.

Zavřít

Neděle 28.5.

AVENTYR

AVENTYR

11:30 - 12:30 | Dětská scéna radosti

Představení: Námluvy Královny Planin

Pyšná královna hledá ženicha – a nakonec se všechno zamotá ještě víc, než by se ze začátku zdálo.

Napínavá pohádka, veselá legenda, pouliční divadlo, cirkusové představení, nebo něco mezi tím? Ať tak či onak – malí i velcí diváci se smějí a bojí přibližně stejně, byť na úplně jiných místech…

Akrobatická skupina AVENTYR vás zve na výlet do říše fantazie. Vydejte se s námi na cestu za snem a dobrodružstvím, kořeněnou humorem, krkolomnými pády a ještě krkolomnějšími zvedačkami (které si pak společně můžeme vyzkoušet).

Akrobatické duo naváže po představení workshopem pro rodiče s dětmi, kteří si budou moci vyzkoušet párovou akrobacii, základy žonglování, swingování a cirkusové manipulace.

 

 

 

Galerie

Zavřít
Taneční škola Ivy Langerové

Taneční škola Ivy Langerové

13:00 - 13:30 | Dětská scéna radosti

 Taneční vystoupení skupin

Na festivalu Mezi ploty zatančí několik dívčích výběrových skupin Taneční školy Ivy Langerové, vítězky StarDance, www.ivalangerova.cz. Členky výběrových tanečních skupin jsou ve věku od 6 do 19 let, trénují 2–4x týdně, rády vystupují veřejně a některé skupiny se začínají účastnit i soutěží. V připravené choreografii uvidíte kombinaci dvou standardních (waltz, tango, valčík, slowfox nebo quickstep) a dvou latinsko-amerických (samba, čača, rumba, paso doble nebo jive) tanců. Děvčata vystupují ve společném třásňovém tanečním oblečení zn. MI. Těšte se s námi na ukázky sportovních společenských tanců v sólové podobě v podání výběrových dívčích tanečních skupin!

Galerie

Zavřít
Bubeníci a přátelé

Bubeníci a přátelé

13:50 - 14:30 | Dětská scéna radosti

Workshop bubnování

Parta mladých umělců, kteří s nadšením bubnují na všechno, co jim přijde pod ruku, od plastových kyblíků po násady od košťat. Jejich velmi nápadité vystoupení si užijí bez rozdílu všechny generace.

Zavřít
YOYOBOYS

YOYOBOYS

15:00 - 16:00 | Dětská scéna radosti

Exhibice s freestyle yoyem

Yoyoboys se vrací na Mezi ploty! Připravili si pro Vás novou humorně laděnou show, na kterou bude navazovat tak oblíbený workshop pro různé věkové skupiny. Nebude chybět synchronní vystoupení.

Talentovaní performeři Robert Kučera a Zdeněk Hýbl se zaměřují se na freestylové yoyo. Své síly spojili již v roce 2010, kdy se zúčastnili první řady televizního pořadu Česko-Slovensko má talent a za velké podpory fanoušků i poroty se dostali až do semifinále. Jsou držitelé Českého rekordu v yoyo tricku Eli Hop a mistry České republiky. V roce 2014 se společně stali mistry Evropy v kategorii Artistic Performance a v roce 2015 obdrželi Creativity Award (ocenění za tvůrčí přístup).

Galerie

Zavřít
En.dru workshop

En.dru workshop

16:20 - 17:00 | Dětská scéna radosti

Zábavný workshop beatboxu pro všechny věkové kategorie

 Už jako malý hoch neustále vydával zvuky a tóny v rytmických sekvencích. I přes veskrze humorné narážky své matky: „Ondro, netikej!“, a přesto, že později vystudoval činoherní herectví na JAMU, vytrval a při škole stále pokračoval v prozpěvování, tlučhubectví a hudebním samovzdělávání. JAMY (není myšleno zavařené ovoce v podobě marmelády) s ostatními muzikanty (později i členy mako mako) se mu staly denní bagetou. Netrvalo dlouho a vyrostl z něho ryzí hudební improvizátor a věčný hledač smyček i všech jejich možných přesmyček, vokální virtuóz a majitel mnoha cen a póz – vicemistr světa v loopingu a několikanásobný mistr ČR v beatboxu, krabičkový a rytmický mág a především spokojený chlapec – En.dru.

 

Video

Zavřít
Long Vehicle Circus

Long Vehicle Circus

19:00 - 19:50 | Dětská scéna radosti

Představení: Alenka

Ta holčička ještě neví, kdo vlastně je. Je malá, nebo už velká? A co z toho je výhoda? Mají pravdu kluci ze školy, když se jí posmívají? A proč si všichni pletou její jméno? A jaké to bude a čím vlastně bude, až bude jednou dospělá? Zdalipak je svět těch velkých, zkušenějších a mocnějších vůbec bezpečný, hezký a spravedlivý, nebo alespoň zábavný?

V představení Alenka!, určeném pro pouliční produkci a celou rodinu, zažijete legraci, smutek  i krásu, uvidíte a uslyšíte loutky, masky, chůdaře, jednu zpěvačku a tři herce.

Účinkují: Long Vehicle Circus, Soňa Chaboud, Kristýna Kudrnáčová nebo Dana Marková

Hudba: Jan Burian

Scénografie: Klára Syrůčková, Lenica Rozsnyóová, Jana Morávková

 

Galerie

Zavřít

Změna programu vyhrazena.