Dětská scéna radosti | Stages | Mezi Ploty

Filtrovat

Sobota 27.5.

Kolonie z.s. - Velký uši

Kolonie z.s. – Velký uši

15:30 - 16:15 | Dětská scéna radosti

Příběh dvou dívek, které se potkají v lese a vydají se na dobrodružnou cestu za tajemstvím ukrytým v jeskyni. Cestou je provází stará slečna sova, potkají šedivého skřítka, dají si indiánská jména
a navzájem se od sebe mnoho naučí. Každá z dívek se totiž něčeho bojí a na této cestě se musí se svým strachem vypořádat. Inspirováno příběhem krále Midase. V inscenaci je použita Orffova metoda (Schulwerk), která hravou formou rozvíjí elementární smysl pro rytmus, intonaci a hudebně-pohybové cítění. Prostřednictvím všestranných aktivit a tvořivých dětských hudebních her se u dětí prohlubuje jejich fantazie, představivost, kreativita a hudební vnímavost.

Galerie

Zavřít
Kolonie z.s. - Hudební dílna

Kolonie z.s. – Hudební dílna

16:15 - | Dětská scéna radosti

V HUDEBNÍ DÍLNĚ naučíme děti vytvořit si svou vlastní píseň od prvotního nápadu, přes napsání textu, skládání hudby až po její interpretaci. K tomu nám slouží krom tradičních nástrojů i nové technologie. Naučíme děti základy práce s mikrofonem a hlavně s looprem-což je smyčkovač, na který nahrajeme veškeré melodie, ruchy a zvuky a tím vznikne píseň.

Zavřít

Neděle 28.5.

Změna programu vyhrazena.